Zafer Ateşi Bu Defa Affetmediİstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen Kısa Vadeli 6 Aydın Tat Koşusu'nun son metreleri nefesleri kesti. Foto finişe önde uzanan isim Selim Kaya idaresindeki Zafer Ateşi isimli safkan oldu.


Toplam 8 safkanın yer aldığı mücadelenin son metreleri büyük heyecan yaratırken hem biciniler hem de safkanlar yarış severlere seyir keyfi yüksek bir koşu sundular.

Baybaşkan (Fliers Fantasy - Best Queen)'ın lider başladığı mücadelenin son düzlüğüne çıkılırken, koşuyu ikincilikte takip eden King Of Rock (Derviş Ağa - Number Stone) öne hamle yaptı. Aynı anda önlere dolduran Depository (Anatoly - She Wadi Wadi) de mücadeleye dahil oldu ancak son 300 metre geçilirken koşunun seyri bir anda değişti.

 Bu isimlerin dışından ataklarına başlayan Victory İs Ours (Victory Gallop - Lovely Doyoun) seri ve düzgün aksiyonlarla bir anda liderliği alırken bu kez de dışarıdan Selim Kaya idaresinde yarışa iştirak eden Zafer Ateşi (Win River Win - Gold Hyperion) isimli safkanın sprinti başladı. Son 100 metrede diğer rakiplerinden ayrılan ikilinin dişe diş rekabeti foto finiş çizgisine yakın bir yerde Zafer Ateşi'nin hakimiyeti ile sonlandı. 2200 metre sentetik pist için derece 2.17.06 olurken farklar ise baş, 5.5 boy, 2 boy şeklinde ilan edildi.

Bedri Akbulut'un sahibi olduğu ve Yasin Demirkıran'ın antrene ettiği Zafer Ateşi Kısa Vadeli Aydın Tat Koşusu'nda ikinci kez birincilik elde ederken, daha önce Açık 3 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu, Kısa Vadeli 8 Ahmet Atman Koşusu, Kısa Vadeli 8 Alpay Özoğul Koşusu, Kısa Vadeli 7 Yücel Birol Koşusu, Kısa Vadeli 9 Dinçer Cebeci Koşusu, Kısa Vadeli 7 Profesör Doktor Akın Finci Koşusu ve Kısa Vadeli Aydın Akar Koşusu'nda foto finişi önde geçmeyi başarmıştı. Başarılı safkan bu birinciliği ile toplam kazancını da 1.132.200 Türk Lirası'na yükselmiş oldu.

Selim Kaya'nın safkana olan inancı ve Zafer Ateşi ile gerçekleştirdiği muhteşem sprint yarış severlerden alkış toplarken, başarılı jokeyin daha çok at binmesi yönünde de talepler dillendirildi.

URASHAN ÜZDÜ


Koşunun son metrelerinde sakatlanan Urashan isimli safkan koşuya favori olarak iştirak ediyordu. Yarış sonrası veteriner hekimler tarafından yapılan kontroller sonucu ayağında kırık tespit edilen başarılı safkan uyutularak yaşamına son verildi. Pistlerimizde görülmesinden büyük üzüntü duyduğumuz bu görüntüleri bir daha yaşamamak ünidiyle ilgilisi Volkan Yozgatlı'ya büyük geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar