08 Mayıs Sinan Sertaç İstanbul At Yarışı Tahminleri

1 yorum


CURTARALO

2100 metre sentetik pistte koşulacak yarışta Beceriklihan her zamanki gibi liderliği alacaktır. Başka kaçak at olmadığından vereceği tempo da çok yüksek olmayacaktır. Cheat, Nedimhan ve Cosmic Dancer onu takip ederken, arkalarında Funny Familiar, Çeko Dayı, Scifo sıralanır ve grubun da en gerisinde Curtaralo olacaktır. Son düzlüğe kadar sıralama bozulmadan gelinirken belki grup içlerinde yer değişiklikleri olabilir. Düzlüğe çıkıldığında Beceriklihan kilosu ağır olmasına rağmen düşük tempolarda buraya kadar geldiğinde temposunu yitirmeyerek mücadeleye devam ederken dışına çıkan Cosmic Dancer ve Funny Familiar'a cevap verir. Sonra Çeko Dayı ve Scifo da ataklarına başlar. Bu sırada Curtaralo'da içeriden orta kulvara çıkarak sprintine başlamış olur. Son metrelerde yaşanacak bu zevkli çekişmeden Curtaralo'nun birinci çıkma şansını diğerlerine göre fazla buluyorum. 

ŞAHİN TEPESİ - KAZDAĞI 

1200 metrede koşulacak kısa mesafe yarışında bilinen stiliyle Kazdağı liderliği alacaktır. Özpar ve Adını Sen Koy gibi yine ayağına çabuk atlar onu yakın markaja alırken, Kaftan, Gökkale, Babaemir, Gürgür Baba, Kaftan, Şahin Tepesi ve Şenhan arkalarına sıralanacaktır. Geride beklemeyi seven Gülegüle ve Asarcıklı da konumlarını alacaktır. Düzlüğe gelinirken Özpar ve Adını Sen Koy Kazdağı'nı sıkıştırmaya çalışsa da o güçlü yapısıyla pes etmeyecek ve daha da geriden gelecek olan Şahin Tepesi ve Gürgürbaba'yı bekleyecektir. Yine son metreleri çok zevkli geçecek koşuda ben Şahin Tepesi ve Kazdağı'nın fotoya girmesini bekliyorum. İkisi de düşündüğüm gibi koşamazsa da artık gücünü bulan Gürgürbaba kazanabilir. 

GAZİBORA KHAN1900 metre çimde koşulacak yarışta Stallion Falcon, Rekor, Aslan Adam, Mortodela ve Hector gibi önde kaçmayı seven atlardan Stallion Falcon liderliği alacaktır. Çünkü Hector ve Mortodela kendilerinden daha iyi bir kaçak at olunca ikinci, üçüncü kalmayı tercih ediyorlar. Aynı şekilde Rekor ve Aslan Adam da onların arasında olacaktır. Bu şekilde temponun da yüksek belirleneceğini düşünüyorum. Grubun gerisinde bekleyecek olan Grey Cloud, Depository ve Gazibora Khan son metrelere gelinirken en geriden atacakları sprintle kazananı belirleyecekler. Yine son ana kadar kıran kırana bir yarış olacak. Özellikle Depository ve Gazibora Khan kafa kafaya gidecekler ama Gazibora Khan bu defa rakibinden kurtulup kazanacaktır. 

Bankom yarıştan çıktığı için Depository olarak değişti. 14.40


Sinan Sertaç İstanbul At Yarışı Tahminleri

2.9.1 // 3.8
2.9
2.7.1.3 // 4.9
2.1.6.8.4.5
2 DEPOSİTORY BANKO
5.7.2.6.1

50.4 TL // 126 TL 

1 yorum :