Nasılsın yeğenim, iyi misin? Dün, Berduş Ali'ye verdiğim müthiş bomba bankom Doğuşan birinci oldu ama sondan birinci. Onun o kadar kötü koşmasını anlamam mümkün değil. Üstün altılı bilgimin ayarlarında bir bozulma olması mümkün. 

Bakıyorum da bugün müthiş bankom Abjarkız koşuyor. Senin de onu banko yazdığını biliyorum. Lafı fazla uzatmayı sevmem. Senin için mayın dedektörlerimle tespit ettiğim bombalarım gelirse, cebimiz şişer. Sene 1996 yeğenim. O zamanlar pavyon güllerinden Fingirdek Necla'yla günümü gün ediyorum. Pazularım şiş, zekam kıskanılıyor, külhanbeyiliğim çekilemiyor. Düşmanlarım her zamanki gibi teyakkuza geçmiş benim zayıf düşmemi bekliyor. Dümen Hikmet'in de gözü Fingirdek'te. Elimden almak için her şeyi deniyor. 

Gündüz ganyanda yakaladığım tutmuş üçlü, ikili, tabela kuponlarımla cebimi şişirip akşamları pavyonda caka satıyorum. Fedailer beni görünce önünü ilikliyor. Şef garsona verdiğim bahşişlerle altına Murat 124 çekmiş. Gece pavyondan çıkınca benle Fingirdek'i aşk yuvamıza götürüp şoförlüğümü yapıyor. Anlayacağın Kral bendim yeğen. Bir gece yine pavyona doğru yürüyorum. Üstümde pardesüm, kafamda fötürlü şapkam, elimde tesbihim. Sivri burunlu kunduramı yere vurdukça yürüdüğüm ıssız sokakta sesi yankı yapıyor. Beni gören sokak köpekleri kuyruğunu indirip yolunu değiştiriyor. Çöpleri karıştıran kediler korkudan poşetlerin altına saklanıyor. 

Tam o sırada üç kundura sesi daha duydum. Önce yavaş yavaş takibe başladılar. Sonra birden hızlandılar. Onların yaklaştığını duyunca üstün zekamı kullanıp planımı yaptım. Köşede bekleyen dört köpekle göz göze gelip ellerimi başımın üstüne koydum. Sonra da teslim oluyor gibi diz çöktüm. Birden koşarak geldiler. İçlerinden biri kahkaha atarak ''Hahahaha Nalkapon dedikleri yiğit bu muymuş? Bundan olsa olsa hamam oğlanı olur. Önümde diz çöküşüne bak. Ayakkabımı öp köpek. Parlat, cilala şunları'' dedi. Sonra birden beklediğim sesi duydum. Dümen Hikmet köşeden yanında iki adamıyla geliyordu. Ceketini omzuna atmıştı, elindeki tesbihini çeviriyordu. Yanıma geldiğinde omuzlarını silker gibi yaptı. Fedaileri ceketini aldı. Belinde toplu tabanca vardı. 

Eliyle çenemi kavrayıp ''Fingirdek'le dolaşma, seni bitiririm Nalkapon demedim mi ben sana?'' Şu haline bak seni tek kurşunla öldürüp kimsesizler mezarına gömmem mümkün. Seni affetmem için dizlerime kapanıp yalvaracaksın'' dedi. Yeğenim öyle bir yerde diz çökmüştüm ki sağdan da soldan da başka sokaklar oraya açılıyordu. Planımın bir parçası da buydu. O anda mükemmelliğim tartışılmazdı. Adamları beni yumruklamaya başladı. Yüzüme, sırtıma, karnıma, göğsüme kum torbasına vurur gibi vuruyorlardı. Tek bir ses bile çıkarmamam onları daha da çıldırttı. Dümen Hikmet silahına davrandı. ''Şehadet getir köpek! Seni ortadan kaldırmam an meselesi'' dedi. Onun yüzüne bakıp ağzımda topladığım kanı suratına tükürdüm. Çılgına döndü. ''Arabadan odunları getirin, bu köpeğin bütün kemiklerini kırıp Taksim'de fistan giydirip tinercilere para taktırmazsam bana da Dümen Hikmet demesinler'' dedi. 

Beklediğim fırsat buydu. Başımda bir adamıyla kalmıştı. O anda iki sokağa pusu kurmuş sokak köpeklerine gözlerimle talimat verip bir anda Dümen Hikmet'in üstüne atıldım. Tabancasını alıp ense köküne kabzayla vurdum. Öteki adamın sokak köpekleri parçalıyordu. Dümeni boynundan kavrayıp silahı kafasına dayadım. Adamları geri geldiğinde silahlarını bıraktırıp önümde diz çöktürdükten sonra bir tokatla ikisini de bayılttım. Dümene de yanında getirdiği fistanı giydirip önüme kattım. Onu pavyona götürdüğümde herkes şok oldu. Havaya iki el ateş açıp içeriyi boşalttım. Sonra da orkestraya emir verip mezdeke çaldırdım. Artık Dümen Hikmet bitmişti. En son duyduğumda Aksaray'da ayakkabı boyarken görmüşler. Benimle baş etmek çok zor yeğenim haberin ola. 

Gözlerinden öperim yeğenim.

Nalkapon Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI 

5 ABJARKIZ BANKO
2 TİPİ TİP // 4.3.5.6
2 HOPEFUL // 1
8 ANALUX // 6.4.3.5.2.1.7
5 ASTEROİD // 11.1.9.2

5 TANCANBEY // 7.6.8.4

140 TL 

2. ALTILI

8 ANALUX // 6.4.3.5.2.1.7
5 ASTEROİD // 11.1.9.2

5 TANCANBEY // 7.6.8.4
7 PRIOR // 2
3 YOLDAŞ // 1
7 DEHŞET SAÇAN // 12