Sinan Sertaç 25 Bin TL'yi Kaçırdı

Hiç yorum yokSCOUT LEO - EVERGRANDE 

2100 metre çim pistte koşulacak yarışta Win By Me, Batalla, Rockbye kafaya çıkar. Bekleme yapanlardan biri bu tempoya hiç girmeyip geride kalarak yine sprintle işi bitirir gibi geliyor. Öndeki üç atın arkasında Apophis, Baldemar, Evergrande giderken diğer atlar birbirine yakın bir şekilde arka tarafa konumlanacaktır. Viraj dönüldüğünde hala Win By Me liderliğine devam ederken yavaş yavaş Evergrande, Muammer Bey, İnvincible Baby gibi atlar öne hamlesini gerçekleştirir. Son 400e doğru Proof Striker, Agera ve Scoutleo o bilindik sprintileriyle atağa başlarla. Bu üçünden Scoutleo'nun daha önce öndeki yerini alıp yarışı çalmaya çalışan Evergrande'yle bir çekişmeye gireceğini düşünüyorum. Win By Me eğer çok rahat bırakılırsa, sona kadar dayanabilir. 

LATIKA

Bursa'da çok iyi hazırlanıp İstanbul'a geldiğini öğrendim. İstanbul'da da çalışmalarını yapıp şehre de piste de alışmış. Gazi'yi jokey hatasıyla kaybeden Temsil'in de kardeşi. Sahibi de aynı kişi. Çimi de kumu da koşan bu atları takip etmeli. Taylar koştuğu için nasıl koşulur tam çözülmüyor ama bombadan yazın diye yorumu yaptım. 

REX - GÖDEK 

1900 metre çimde koşulacak yarışta Salazar starttan iyi çıkan bir at olmasıyla ilk 50 metrede liderliği alan at olur ama Bavo Brao sonra gelir ve bayrağı elinden alır. Bu iki at önde bir boy arayla giderken Creed Boy üçüncülükte Rex dördüncülükte ve Gödek beşincilikte yarışı devam ettirir. Benim düşüncem ikisinin de birbirine fazla etki etmeyip düzlüğe de nefesli gelecekleri şeklinde. Bu yüzden son 800 geçilirken Salazar gelip Bavo Brao'dan liderliği istemeye başlayacak ama bunlara bir de dışarıdan gelen Creed Boy eklenecek bu üç at birlikte giderken geriden de Rex ve Gödek gelecek. Ön tarafta erken başlayacak çekişmeden yararlanacaklardır. 
Yarış sentetik olursa Gödek'le Bavo Brao arasında geçer. 

SEMEND - TARIKHAN - ÖZEKAN

2100 metre sentetikte koşulacak yarışta liderliği inadıyla bilinen Kızılhan alırken onu yaşlı kurt Gümbürgümbür takibe başlar. Atmaca Beyi ve Ertemiz üçüncü ve dördüncü sırada yarış götürürken arkalarında Taşkır, Özekan, Tarıkhan ve Semend şeklinde bir dizilim olur. Burada Tarıkhan Semend'i kollar. Son viraja doğru Gümbürgümbür gücünü gösterip liderliği Kızılhan'dan isteyecek ama o da direnebildiği kadar direnecek. 600 - 400 arası bu iki atın çekişmesi olurken Ahmet Çelik stiliyle Ertemiz de bunlara katılıp ikisinden de kurtulacak. Bu saatten sonra da ilk önce Özekan, sonra Tarıkhan ve en son Semend de ön tarafa akıp sonları çok çekişmeli geçecek bir yarış izletecekler. 

Özekan bu koşuda Semend için tavşanlık yapar mı? Yaparsa, koşunun gidiş hattı olarak her şey değişir. Ama kazanabilecek atlar değişmez.

PROXY 

1400 metre çimde yapılacak koşuda Proxy liderliği kimseye bırakmaz. Arkasında Çıksalın, onun gerisinde Zu Hat, arkalarında Mister Bond, Aslan Koçum, Prince Of The South, geride de Sinclar, Blue Victory şeklinde yarışın ilk 600 metresi geçilir. Son 800 direği geride kaldığında Çıksalın liderliği istese de Proxy ona fırsat vermez ve viraj dönülürken farkı açar. Geriden Sinclar çok güçlü gelir hem de yanına Blue Victory'yi alarak. Ama Proxy hepsine direnerek kazanır. 

Nalkapon Dayı bana aba altından sopa göstermiş. Biz de semt çocuğuyuz. Dayım senin yaptığın gider, benim hoşuma gider. Kocamış kurt gibisin. Ben alemin alfa kurduyum. Ben dans etmem, parçalarım. Ellerinden öperim, şansın bol ola.Sinan Sertaç İstanbul At Yarışı Tahminleri  

2.7.4.3 // 1.6.8
10.5.1.8.12
7.6.5.1
3.4 // 2.1.5
6.8.1
7 PROXY BANKO

33.6 TL // 147 TL 

ALTILI GANYAN 25.068 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder