Dünkü yarışlar çok moralimi bozdu. Kendime yakıştıramadım. Günümü geceme katıyorum neticede bir şey yok. Her gün altılıyı bulmak değil derdim ama kendimi başarılı görmem için sağlanmam gereken günlük kriterler var. Dün çok başarısızdım. Bugün telafi etmek için daha çok çalıştım.

BESSEY

Adana'da kazandı, kazandığı jokeyini de alıp Bursa'yı fethetmeye geldi. Kayaların atı bir form tutmasın. Atın bütün gücü bitene kadar oradan oraya koşturup duruyorlar. Bessey 18 mayısta bir de Ankara'da koşacak. Anlaşılan yine dama diyene kadar devam. Hira'yla Kuğu Güzeli'nin arkasına geçip geçen defa olduğu gibi son 400de liderliği alır bir iki boy farkla da kazanır. Son metrelerde Sanay'ın da güçlü bindirmesini bekliyorum ama bankom Bessey olacak. 

REFFERANCE 

Maşallah kısada yayından fırlamış ok gibi kaçan Üldes, Eyüpşah, Mister Point birlikte koşuyor. Mister Point yine kafayı bırakmaz. Eyüpşah'la Üldes de rakipçileri olur. Eyüpşah'ın düzlüğe atacak kurşunu kalır ama Üldes'den emin değilim. Oya, World Fast, Refferance, Efe Halil de takipçileri olurlar. Luxor Girl, High Egos Girl, My Glory de arkalarında beklemede kalırlar. Son viraj dönüldüğünde inatçı Mister Point'in yanına onun ısrarlı takipçisi Eyüpşah gelir. Bu iki at arasında kısa süren mücadeleden sonra Eyüpşah az farkla da olsa liderliği ele geçirir. Buradan sonra dışarıdan Refferance, içeriden World Fast bindirme yapar ve az farkla da olsa Refferance kazanır. 

MAHPERVER KIZ - ALPERENCAN

Alperancan her zamanki gibi yarış başlar başlamaz liderliği alır. Karatepeli onu yakın takibe alırken içeride Mahperverkız ve ortada Lolan Güzeli yer tutar. Kocabozdoğan ve Ustura onların arkasında Sensu'yla Sontoşur da gerilerinde olur. Alperencan son viraja da elinde avantajla gelirken Mahperverkız yanına sokulur ve mücadeleye başlarla. Benim düşünceme göre ikisi son ana kadar en önde olur. Eğer beklediğimden de kötü koşarlarsa, Ustura, Karatepeli, Lolan Güzeli şanslı olur. 
Sinan Sertaç Bursa At Yarışı Tahminleri 

9.2.10.7.8.3
2 BESSEY BANKO
12.2.1

1.4.2.7.10
4.7 // 9.11
1.2 // 3.5.4


21 TL // 126 TL