Bugün Ankara'yı fethe hazırlanıyorum. Özcan Yıldırım'a sırtımı dayayıp ne var ne yoksa toplayacağım. 

ROTABELLİ - LADY BOURBON


Rotabelli yarış başladığındaen dışarıdan en içeriye doldurarak çılgınlar gibi kaçacak. Ekürisinden bir numara olmaz o yüzden kendi bitirmeye çalışır. Son metrelerde en dış kulvardan bir fırtına eser ve Lady Bourbon'un sprintini keyfini çıkararak izleriz. İki tane sürpriz atı geniş oyunlarımıza yazarsak Ankara'nın tadını çıkartırız bugün. 

FLYING BIRD

Koşu başladığında Steppe Eagle liderliği alacaktır. Peşinde Eren Efendi yer tutarken, Hoy Hoy ve Ardalı da onların arkasında gidecektir. Forest Eagle ve Nobel Princess birbirini sürüklerken en geride de her zamanki gibi Flying Bird olacaktır. Son 1000 metre geçildiğinde Eren Efendi ve Hoy Hoy'un ön tarafa doğru yapacağı atak mücadelenin kızışmasına sebep olurken Ardalı da 600 metreye doğru bunlara katılacaktır. Sonra 400 geçilirken Forest Eagle ve Nobel Princess dışlarında yapacağı saldırılarla aralarına katılacaktır. Bu esnada en dışa çıkıp yavaş yavaş önlere akan Flying Bird son 100 metreye doğru fırtına gibi eserek kim var kim yok geçecek ve kazanacaktır. 

DEDE SEYDO - DORU YİĞİT

Feyat Baba yarış başladığında fedailiğini yapıp liderliği alacaktır. Arkasında Cibekoğlu, Dede Seydo, Göldem, Doruyiğit, Mavibahar sırasıyla yarış akacaktır. Son 800e doğru Cibekoğlu'nun Feyat Baba'dan liderliği istediğini göreceğiz. Onların dışına Göldem çıkacak ve liderliği alacak. Hemen arkadından Dede Seydo da gelecek. Buradan sonra geriden Doruyiğit de bunlara katılırken en geriden de Mavibahar koptu geliyor diyecek spiker. Dede Seydo'yu yanına alan Doruyiğit'i yakalayabilecek mi göreceğiz. 

ÇELİKKALKAN - NASUHOĞLU

Liderliği alan Nasuhoğlu'nun peşine takılacak olan Çelikkalkan'ı Cömert Çocuk ve Hüradam takibe alır. Komet, Ulakçı ve Zorluat da arkadaki grubu oluşturur. Yarış başladığı şekilde son viraja gelinir. Buradan sonra Çelikkalkan Nasuhoğlu'na yapışır ve rekabet başlar. Son 400de bunlara Zorluat da katılır. Gerilerden de Ankara'yı çok seven Ulakçı'nın sprinti başlar. Tabela böyle şekil alır. 


Sinan Sertaç Ankara At Yarışı Tahminleri

6.1 // 2.11
9.7.5.1.4.3
5 FLYING BIRD BANKO
1.2 // 6
1.2 // 4.8
5.14.7.18.17.9


20.16 TL // 120.96 TL