15 Mayıs Nalkapon Elazığ At Yarışı Tahminleri

Hiç yorum yok


Dün akşam iftarımı yaptıktan sonra taş konkende emekli takımını söğüşlerken süper teknolojimi telefonuma gizli bir arama geldi. Şöyle bir baktığımda Dürbün Necdet'in aradığını gördüm. Verdiği kurguları beğenmediğimden onunla arama mesafe koymuştum. Açmayınca bir daha aradı. Ben açmadım o da sürekli aradı. En son da gizli bir mesaj attı. ''Nalko S.O.S. Gizli aramama cevap ver. Dürbünümü Elazığ'a çevirdim. Urfalı köy ağalarının oyununu bozmamız an meselesi.'' yazıyordu. Beni yine zayıf noktamdan yakalamıştı. 

Yerimi Yancı Hikmet'e bırakıp kapıya çıktım. Onun eski teknoloji telefonuna bir gizli arama da ben yaptım. Çok heyecanlıydı. Alnından damlayan terlerin sesini yüksek duyma gücüne sahip kulaklarım işitiyordu. Elindeki bültenin sayfalarını karıştırırken bir yandan çayını yudumluyor bir taraftan da kalemle notlarını alıyordu. Bir ara karısına eliyle sus işareti yaptı. Bunların hepsini onu görmeden radar gibi çalışan kulaklarımla anladım. 

''Nalko son zamanlarda verdiğim müthiş bankoların gelmemesi bazı kesimlerin iştahını kabarttı. Bizim gücümüzü kaybettiğimizi konuşmaya başladılar. Etrafına toplanan yeğenlerinin kafasını karıştırıp popülerliğine darbe vurdular. Bunu kabullenmemiz mümkün değil. Senin için Elazığ'daki uyuyan hücrelerimi uyandırdım. Bugün tam üç banko aldım. Haydi yine iyisin.'' deyip üstün istihbarat bilgisiyle yaptığı müthiş Elazığ kurgusunu söyledi. 

Onun ilk bankosu İstanbul House'un geçilmesi mucizeymiş. Önderye fişek gibi hazırlanmış. Yarışı kazanınca tavuk döner yemesi an meselesiymiş. Adı da oradan geliyormuş. Bunun seyisi her gün döner yermiş. Sonra atı da alıştırmış yeğen. Son ayakta Ferit Yardımcı yeğenim barut fıçısı gibiymiş. Onun yokluğunda Necmi Altın'ın parlaması moralini çok bozmuş. Kısrağın tayıyla bu yarışı kazanıp gerekli mesajı göndermem an meselesi diyormuş.

İşte yeğen görüyorsun istihbaratım hiç durmuyor. Dokuz hipodromda da fırtına gibi esiyorum. Sen de bu işin kaymağını yiyorsun. Afiyet olsun. Orucunu bozma. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. Nalkapon Elazığ At Yarışı Tahminleri

2.3.1.5.6.12.4.7.9.8.11.10

11.13.1.2.8.3.10.9
9 İSTANBUL HOUSE BANKO

8 ÖNDERYE // 4
2.6.1.4.3.10.9.8
1 KISRAĞIN TAYI // 11

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder