ORADINARIO

Ankara'da Gazibora Khan'a kafa tuttu. Bu grubu da geçsin bir zahmet. Koşu başlar başlamaz liderliği alacak olan at elbette My Royal Sun. Oğlum Cem, Oradinario, Bay Jak, Pera da takipçileri olurlar. Arkalarında da Avukat ve Borantay öne fazla karışmadan yarışa devam ederler. Son 800e doğru Oğlum Cem'den öne bir hamle gelirken, onu Bay Jak izler son 600 geçilirken de liderlik Oradinario'ya geçer. İçinden gelen Bay Jak'ı ekarte ettikten sonra bu defa orta kulvardan gelen Avukat ve en dışarıya çıkan Borantay'a da direnerek bu koşudan alnının akıyla kazanarak çıkar. 

MADAM ELLİ - EVDEGÜL

Yarışın başlamasıyla liderlik Gülfem ve Gülşeker arasında gidip gelir. Diplerinde Gönül Avcısı, arkalarında Evdegül, yanında Fanizan, hemen gerilerinde Rengül ve Madam Elli, en arkada da Landing olmasını bekliyorum. Öndeki iki at son 800e kadar değişmez. Buradan sonra Evdegül'ün atakları başlar ve liderliği ister. İçeriden de Fanizan gelir. Bu sırada Madam Elli de son 400 metredeki sprintine hazırlanır. Tabi Rengül de çoktan ön taraflara akmıştır. Landing de dışa açılıp son 200 metrede yapacağı ataklarına hazırlık yapar. Evdegül aldığı liderliği korumaya çalışırken yanına gelen Madamelli'yle fotoya kadar sürecek bir çekişmeye tutuşur. Geriden gelen Rengül ve Landing de bu iki safkanı geçmek için ellerinden geleni yaparlar ama bugün güçleri yetmez gibi.

GO FOR THE AFTER

Son ayakta ekürilerin ikisi de hazır. Zaten Fresh Your Self son koşusunda Akın Sözen'i düşürdü. Eğer düşürmese, kazanacaktı gibi geldi. Go For The After yarışı ikinci ya da üçüncü götürür; Fresh Your Self de ona yakın gider. Sonlarda iki ekürinin sprinti İzmir'i sallar gibi geliyor bana. 


Sinan Sertaç Gidişat UzmanıSinan Sertaç İzmir At Yarışı Tahminleri

2.13.4.5.14.6.7
9.11.4.3 // 7.5.8
4 ORADINARIO BANKO
1.4 // 3.2.5
2.11.12.14.13.3.9.7
2 GO FOR THE AFTER BANKO


31.36 TL // 137.2