Deniz Mavisi Derya Beşikçi'de hepsini kuyruğuna takıp kendini potoya kadar attı. Koştukça koşan bir at, uzadıkça daha iyi koşacak. The Last Romance geçen yıl bir rüzgar estirdi ama bu sene ortada yok. Son koşusu çok kötüydü. Yine de Karataş'ın sihrine güveniyoruz. Hürat geçen sefer sonlarda güçlüydü, bakalım bugün daha da hızlı olan bu yarışta nasıl koşacak. Normalde kazanacağı bir gidiş hattı ama rakipleri de az buz değil. Kasalina sonlarda son sözü söylemeye çalışacak. Lucky Foot'u Özcan seçmemiş ama Ankara'dan çok hazır geliyor. Bu defa kendi kapasitesindeki atlarla koşacak olan Bayezid'in iyi hazırlandığı söyleniyor. After Forever'ın ekibi yarış saatini bekliyormuş. Zımba gibiymiş at, benden söylemesi. Behramkale ne zaman nasıl koşacağı belli olmayan atlardan. Winchester kazandığında tuta tuta geldi. İki üç yarış daha götürecek enerji var. Mister Right da Ankara'dan hedef yapıp gelen atlardan biri. Böyle yarış günlerinde dışarıdan gelen atlara aman dikkat!

Acartürk geçen defa virajı kantarma dolu döndü ama jokeyi yeteneksizce davrandı. Azant'ı geçiyordu neredeyse, bugün Tolga Yıldız'ı atmışlar üstüne. Birkaç yıl sonra lider jokeylerden olacak böyle devam ederse. Son durumuyla alakalı iyi duyumlar aldığım bu ata eğer hakkını vere vere binerse kazanır. Yarissa Bursa'dan çok formda geliyor. Bawepir çimi buldu. Alturbo mesafeyi sevenlerden.

Burası yine cadı kazanı yarışlardan biri. Atların hepsi hazır. Çalışmalarında ışıl ışıl parlıyor kısraklarımız. Hepsinin ayakları da düz bassın. İyi olan kazansın. Ben ikinciliğinde gözüme batan Miss Helin'e ilk şansı veriyorum ama bu yarış da potoda bitecek cinsten. Geçen defa Tatvan da sonlarda yarıştan vazgeçti ama yeri iyi. İskra da eski günlerdeki gibi. Şeker Hanım'ın çimi de kumundan farksız. Funny Familiar çıktığı gibi bitirecek durumda. Karataş Valencia'yı bir şekilde potoya atacaktır.

Şarlo'nun aprantiyle yaptığı yarışları gördükten sonra Mehmet Kaya'yla yanına at bile yazılmaz ama Ahmet de İstanbul'da kendi çalıştırmış Özgür Fatih'i, Bursa'da da Baba Çınar'ın ilk yarışı iyiydi. Herkes bu ayağı üç atla geçeceğe benziyor. Benim bütçem dar diyen olursa Şarlo tek.

Son ayağa Kurtel üç atla giriyor. Long Runner bence Ahmet'le olmadı. Eğer ki hedef üçlü taçsa Fearless Action uzunda daha iyi bir ata benziyor. Ben olsam, yarışa en iyi onu hazırlardım. Gazi'yle Ankara'yı kazanabilecek pedigriye sahip. Ghost Pasha'nın tam gücünü ben de anlamadım. Bazı atlar vardır iyi mi kötü mü karar verilmez. Bu da onlardan biri. Padre Padrone anası gibi tam 1600 atı. Yamanlarbeyi de Gazi'nin önde gelen atlarından biri. Akgün çok fazla göz ardı ediliyor. Uzun lafın kısası; yarış her şeye gebe. Biz Long Runner'a güvenelim, bekleyelim.

Destek olanlar sağolsun. Şansınız bol olsun. Bir Tek Bir Banko İstanbul At Yarışı Tahminleri 

3.12.4.5.7
2.6.1.3.5

2.1.7.12
2.3.1.5.4.6
5 ŞARLO // 4.1

12 LONG RUNNER BANKO

42 TL // 126 TL