19 Mayıs Sinan Sertaç İstanbul At Yarışı Tahminleri

12 yorum

Çıldırmak üzereyim. Çok iyi kurgular yapıyorum ama bir yerden yatıyorum. İki haftadır kaç bin lira kaybettim. Bir gün önce Bursa'da 12 bin lirada beşte kaldım. İzmir'de yine 12 bin lirada beşte kaldım. Oradinario beni çok yanılttı. Kadir Tokaçoğlu ne biçim bindi. Neyse şimdilik bir şey demiyorum. Benim adım da Gidişat Uzmanı Sinan Sertaçsa eğer bugün yarın yüklü bir çeki alacağım.

Sizden istek geliyor. Sinan her ayağın gidişat analizlerini yap diyorsunuz ama bazı yarışlar var ki anlatılmıyor. Ben çözdüklerimi elimden geldiği kadarıyla yazmaya devam edeceğim. Bundan sonra artırmaya da çalışacağım. Ne kadar el verirse, o kadar çok ayağı analiz edeceğim. Bir iki yarış koşmuş maiden atlara girmiyorum zaten. 

GİZEMNAZ


Bugün ilk ayaktan ya herro ya merro diyeceğimiz birinci altılı var. Bu çocuğu takip ediyorum iyi biniyor. Beşinci ayaktaki Şarloyla üçüncülükleri dün gibi aklımda. Atı kendi çalıştırıp biniyor. Emektar adam. İlk defa birincilik alması için onu banko yazıyorum. Benim şansım tutar ilk ayak bankolarında, Kaancan kardeşimle de şanslarımız birleşirse, o ilk yarışını kazanır ben de ilk altılıyı bulurum. Haydi bakalım jokey abilerine bir ders ver şurada. 

BÜTÜNAY - ŞÜKRÜ - EFESLİ 

Koşu başlar başlamaz liderliği Öncüpınar alır. Şükrü buna müsaade etmemek için yanına gelir. İki attan biri hakim gelir ve önde bu iki at olur. Arkalarında Derinsultan, onun yanında Bütünay, hemen gerisinde Arısan ve Efesli şeklinde yarış 1000 metre boyunca sürüklenir gider. Son 1000 metrede Şükrü dişi olan Öncüpınar'a erkek kuvvetini gösterip liderliği alır. Derinsultan içeriden artırırken, Bütünay da orta kulvara açılır. Gerideki Arısan ve Efesli de viraj dönülürken dışa açılıp sprint için pozisyon alırlar. Son 600 metreye de Şükrü'nün liderliğiyle gelinirken bu defa da dışına Bütünay çıkar. Geriden Efesli Arısan'ı arkasında bırakıp önlere yağ gibi akmaya başlar. Bundan sonra Arısan dördüncülüğü kurtarmaya çalışırken öndeki Bütünay ve Şükrü'ye katılan Efesli arasında birincilik çekişmesi başlar. 

DERİN DİYAR - MY LITTLE KNIGHT - KING OF THE SUN - ALLEGRO FIDDLE 

İlk yarışını kazanan My Little Knight bu defa hafif kiloyla liderliği almaya çalışır. Baldemar onun arkasında yerini alır. Bavo Brao, Black Ball gibi atlarla beraber önde mahşeri bir tempo olur. Bavo Brao liderliği alacaktır. Bu defa My Little Knight biraz bekleyecektir. Arkalarında King Of The Sun, Allegro Fiddle, onların arkasında Golden Lion, Pattriottico ve Derin Diyar olacaktır. Ön taraf yarış boyunca karışırken ayakta kalmasını beklediğim atlar My Little Knight ve Allegro Fiddle olurken geriden Derin Diyar, ortalarda bekleyen King Of The Sun gibi atlar da sonlarda onlara katılacaktır. Sonlarda Derin Diyar'ın muhteşem sprintini izlemeyi heyecanla bekliyorum.


THE LAST ROMANCE - QUEEN OF PROTI - HÜRAT - KASALINA

Deniz Mavisi yarış başladığında liderliği isteyecektir ama daha hazır olan The Last Romance bu defa ona nefes filan aldırmaz. Ne de olsa arkadan gelecek Kasalina var. Lady Ceylin, Monshau, Serpinti de var ki bu yarışın temposu Ağrı Dağı'nın zirvesine çıkabilir. The Last Romance her şekilde ayakta kalır. Son 800 metrede önlerden çok uzakta beklemeyen Queen Of Proti, 600de Casalina ve 400de de Hürat'ın sprinti başlar. İçlerinden biri dökülen elmaları kesesine koyup yarışı kazanır ya da The Last Romance koluna taktığı sepeti ahırına götürür. 

AFTER FOREVER - BEYAZID - WINCHESTER - MISTER RIGHT

Anlaşılan bugünkü yarışların çoğunun temposu Everest'in zirvesinde olacak. Proxy her zamanki gibi liderliği alacaktır. Hafif kilosuyla kimseye kaptırmaz. Arkasında Rekor, Behramkale, Mortodela olur. Onların arkasında Mister Right, Bayezid, Khor Kalba, Winchester ve en geride de Müslüm Çelik'le After Forever bekler diye düşünüyorum. Birinciyle sonuncu arasında da çok fark olmaz. Son düzlükte Bayezid ve Winchester aynı anda öne akarlar. Onlara Mister Right son 400de katılırken son 200 metrede gerilerden en dışa çıkıp koparak gelen After Forever'ın muhteşem sprintini keyifle izleriz. Dördünden biri bu yarışı alır.

ÖZGÜR FATİH - ŞARLO

Ahmet Çelik İstanbul'da kolay kolay at çalıştırmaz. Bu atı Adana'dan almış getirmiş. İç pistte de çalıştırmış. Bakalım Mehmet Kaya'lı Şarlo'yu kafamdaki gibi ekarte edip geçebilecek mi? Aklımda deli sorular. Yine de Ahmet, Emrah gibi basit hatalar yapan bir adam değil. Son yarışında Emrah acemice tavırlar gösterince apranti geldi cezasını kesti. Sonları Şarlo'yla kapışma şeklinde geçecek yarışta belki de Gökhan Gökçe de Baba Çınar'la onlara ceza keser. Bu ayağın sağlamı üç at olur. Ahmet'le de riske girilir. 


LONG RUNNER


İşte benim Gazi şampiyonum. Geçen yarışın hiç umurumda bile değil. Takmıyorum kafama. O dördüncülük yarış görmek içindi biliyorum. Senin hedefin büyük. Benim de atım olsan ben de seni o kadar zaman sonra 100 - 150 bin lira için harcamam aslanım. Bugün kendi halinde gidersin, önde Özcan'lı Ghost Pasha'yla Kızıltüy eğlenirken ortalarda bir yerde beklersin. Son 100 metreye kadar da önde görünmeyip 23 Nisan'da makam koltuğuna çocukları oturtan devlet başkanı edasıyla son 50de gelir, 24 Nisan oldu deyip yarışı da kazanırsın. Çünkü sen Gazi şampiyonu Long Runnersın. Sonra da Ankara Koşusu'nu kazanıp özlediğimiz Triple Crownı yapacaksın. 

Abilerim yorumlarda yazdığım Hüratın numarasını yanlış yazmışım şablona. Siz zaten çözmüşsünüzdür mevzuyu, ben şimdi düzelttim. 

Gidişat Uzmanı Sinan SertaçSinan Sertaç İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

7 GİZEMNAZ BANKO
1.5.4
8.5.1.4

12.9.4.5
6.2.3.5
8.1.11.2.7 // 6.4.16


84 TL // 120.96 TL 

2. ALTILI

12.9.4.5
6.2.3.5
8.1.11.2.7 // 6.4.16

2.3.4.5.1
4.5 // 1
12 LONG RUNNER BANKO


56 TL // 134.4 TL

12 yorum :

 1. Bilgilerini bizlerle paylaştığın için teşekkürler kardeşim Allah gönlüne göre versin inşallah

  YanıtlaSil
 2. sinan reis LONG RUNNER 12 numara 11'i tek vermişsin :)))

  YanıtlaSil
 3. Sinan reis son ayakta 16 vermissin 15 at var)))))

  YanıtlaSil
 4. 4. ayakta 6numarali valencia tek tutuyorum. 6 atta neden disari attiniz.

  YanıtlaSil
 5. Roket ve Şarlo yanıklar bu gün için...
  Cihanınoğlu ve Acartürk İstanbul birinci altılısının, son ayağını kapatır.
  Herkese bol şans.

  YanıtlaSil
 6. Gardaş yazdığın atlar gelmiyor istanbulda.İzmir tahminim ı bunlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen nereye bakıyon abim? Takır takır ipe diziyorum bombaları

   Sil
 7. Sinan usta sen başarılısın devam et canını sıkma sakın. yarışlarda "oyun içinde oyun vardır" yıllar önce eski bir tjk üyesi söylemişti.Anlatsam altılı oynamayı bırakırsın biz sadece jokeylerin,at sahiplerinin tjk nin kurgusunu bulmaya çalışıyoruz bol şans

  YanıtlaSil
 8. arkadaşlar her gün sayfada işimiz bitince reklamlara destek verelim bol şanlar

  YanıtlaSil
 9. Takip ediyorum ve sürprizlerimi genelde buradan işaretlerim, teşekkürler

  YanıtlaSil