Abilerim moralim sıfırın altında 15. İstanbul'da yine beşte kaldım. Bankolarımı tespih dizer gibi dizdim ama yine hatalarımın esiri oldum. Kendimi affedemiyorum. Gidişat Uzmanı Sinan Sertaç markasına layık olamıyorum.

CİBEKOĞLU 

Kimleri geçti kimleri. Bilsem ki bu yarış biraz hızlı koşacak yanına at filan yazmam ama elden bir şey gelmiyor. Koşu başladığında liderliği Fatih Baba alacaktır. Direktör'le Çakmakşah onu takip ederken, Mavi Mungan, Fahrenheit ve Kraldoğu arkalarında olacaktır. Pala Salih ve Asrasyad'ın arkasında da Cibek Oğlu gidecektir. Yavaş tempolarla son viraja gelinirken Direktör ve Çakmakşah'ın ardından Mavi Mungan ve Fahrenheit da önlere akacaktır. Son 400 geçilirken bunlara Asrasyad katılırken en geride bekleyen Cibek Oğlu bu defa iç kulvara değil dış kulvara çıkacaktır. Buradan yapacağı sprintle de koşuyu kazanacaktır. 

HÜNKAROĞLU - HÜRADAM

Arayekyi koşu başlar başlamaz liderliği alacaktır. Arkasına Rüzgar Ayak gelecek ve onu da Hamhama takip edecektir. Gerilerinde Hünkaroğlu ve Hüradam dizilirken Kalfalar Beyi onların dibinde olacaktır. Daha sonra Tetina, Özreis, Özayberk arkalarında da Ferzande Kız, Kapıdağ ve Babadağınoğlu olur. Son viraja doğru önde tempo biraz artarken Hünkaroğlu ve Hüradam yavaş yavaş önlere gelirler. Hünkaroğlu liderliği alırken Hüradam da onu takibe başlar. Yarışın son metrelerine kadar da bu iki attan biri galip gelip kazanır. Bu koşuda Hünkaroğlu'nun çıktığı gibi bitirme ihtimali de olduğundan onu daha önde tutuyorum. 


TİPİ TİP - CLOUD WALKER - DI FORCE - GRAND HARMONY

Koşu başlar başlamaz Ivor, Nalın İsyanı ve Oğlum Eren öndeki yerini alıp tempoyu yükseltecektir. Mazejan ve Tipitip diplerinde Cloud Walker ve Belenus da arkalarında onları takip edecektir. En geride de Grand Harmony, Sonbahar ve Di Force  olacaktır. Viraja gelinirken liderlik Nalın İsyanı ve Oğlum Eren arasında gidip gelirken dışların Tipi Tip çıkacaktır. Cloud Walker onu izlerken en dıştan Grand Harmony, en içten de Di Force'un sprinti görülecektir. Sonları zevkli geçecek bir savaş izleyeceğiz. 

VANTABLACK 

Koşu başlar başlamaz İnnovation da kaçmaya başlar. Peşinde Stinging Strokes, onun yanında da Osman Baba olur. Arkalarında Vanta Black, onun yanında The Matched ve diplerinde de Zanapalı gider. Düzlüğe çıktıklarında içeriden Stinging Strokes, Osman Baba ikisi de birden İnnovation'ı sıkıştırmaya başlar. Bu üçü bir süreliğine kendi aralarında eğlenirken en dış kulvardan kopan fırtına görülür. Vantablack gelir, hepsini biçerdöver gibi geçip gider. 

HAFO - I SAW THE SUN

Yarış başladığında liderlik Gipsy Danger'a geçer. Hemen arkasında Miss Eleni, onun gerisinde de İ Saw The Sun gider. İremsu onların gerisinde takip ederken, Lady Bourbon ve Hafo da birbirini kollar. San Marino en arkalarda gizlenirken, Welkin gruba dahil olamayabilir. Son düzlüğe doğru önce İ Saw The Sun, sonra Miss Eleni gelir ve Gipsy Danger'a bir dur der. İremsu ortaya çıkarken, Lady Bourbon en dışa açılır. Onun biraz arkasından da San Marino sprinte koyulur. En iç bariyere de Hafo girer ve buradan yapacağı sprintle İ Saw The Sun'a rakip olur. 


Gidişat Uzmanı Sinan Sertaç 

SİNAN SERTAÇ İZMİR TAHMİNLERİ YAYINLANDISinan Sertaç Ankara At Yarışı Tahminleri

8 CİBEKOĞLU // 6.3.7.2
7.1
9.2.7.5.1
6 VANTABLACK BANKO
2.6 // 4.3.1
2.1.7.6 // 4.13.12.3

5.6 TL // 140 TL