BİRDELLO - ŞEKER HANIM - VICTORY IS OURS


Koşu başladığında Stallion Falcon alacaktır, arkasında Rekor onunda arkasında Blaze To Win ve Şeker Hanım gidecektir. Ön tarafı bu dört safkanın kapmasını bekliyorum. Bu grubun gerisinde de Depository, Birdello ve Victory İs Ours birbirini kollayarak bekleyecektir. Son 800 metre geçilirken Blaze To Win iç kulvara doğru sarkarak viraj dönüldüğünde buradan saldırılarına başlar. Dışlarına da Şeker Hanım açılır. Kısa süren çekişmeden sonra liderliği Şeker Hanım alırken bu defa dış kulvara çıkan Birdello ve de ortalardan gelecek olan Victory is Ours ve daha gerideki Depository'nin hücumlarına dayanmaya çalışır. Son metrelerden üç at diğerlerinden ayrılıp aralarında başa baş bir kapışmaya koyulurlar. 

RED TORNADO Emekyemez hemen liderliği alırken onun Semerkant kovalamaya başlar. Bu iki at aralarında çok fark olmadan yarışı devam ettirirken arkalarında Golden Lion olur.  Daha sonra Red Tornado en geride de Simaykoç ve Strong Hand bekler. Son düzlüğe çıkılırken içeriden yol bulan Semerkant gelir ve Emekyemez'e yapışır. Dışa çıkan Golden Lion ve orta kulvardan da Red Tornado bunların dışına dolanır. Red Tornado bunlardan liderliği aldıktan sonra gerilerden Simaykoç'un sprinti başlar. Arkalarından da Semerkant ve Strong Hand onları yakalamaya çalışır. Fakat Red Tornado hepsine üstünlüğünü gösterip bu koşuyu kazanmasını bilir. 

PERANDOR - BLACK DRAGON - LİZAS

Koşu başlar başlamaz liderliği isteyecek olan at Miss Seritana bunu da başaracaktır. Black Dragon ve Perandor onu kaçırmamak için yine önlerde olacaklar. Arkalarında Pachinko ve Lizas, sonra Ruggierio ve Dude derken Kedim ve Prenses Begüm arkada kalacaklar. 800 direği geçilirken Perandor ve Black Dragon'un atakları artacak. İkisi aynı anda gelip liderliği devralırken bu defa içeriden Lizas saldırmaya başlayacak. Bu üç safkana geriden gelen Pachinko ve Dude da katılmaya çalışır.

RIFKIYE


Bugünkü liderlik kıpır kıpıra kalır. Göktekinbey onu yakından takip ederken Şahımsın, Tay Saad, Kızılkaya arkasında gidecek. Namzet, Kainatım onları izlerken arkalarda da Canberçin olacak. Son viraja doğru ön taraf karışacaktır. Kalabalık bir at grubu birbirini yerken arkalardan yol arayan Rıfkiye kendini gösterecek. Mehmet Kaya ustalığıyla önündeki at duvarından kurtularak bu koşuyu da kazanacaktır. Gidişat Uzmanı Sinan Sertaç 


İstanbul At Yarışı Tahminleri

8.6.3.5.2.10.9.1
3.1.2.4.9.6
2.8.1
2 RED TORNADO BANKO
4.5.1.2.3

8 RIFKIYE // 3.10

50.4 TL // 151.2 TL