ABD Fair Grounds Hipodromu'nda gerçekleştirilen Grup 2 Risen Star Stakes'i jokeyi Tyler Gaffoline ile War Of Will isimli safkan kazandı.

War Front'un Oğlu War Of Will

Hayranları tarafından ''WOW'' olarak isimlendirilen War Of Will (War Front - Visions Of Clarity, by Sadlers Wells), Triple Crown'ın ilk ayağı olan Kentucky Derby yolunda emin adımlarla ilerliyor. Son olarak 19 Ocak'ta starttan 4 boy farkla Le Comte Stakes'i kazanan safkan kariyer kazancını 491.569 $'a yükseltti.

Annesi Spinning World İle Anneden Kardeş

Annesi Visions Of Clarity, birden fazla Grup 1 yarış galibi Spinning World ile anneden kardeş. Spinning World ise 1997 Grup 1 Breeders Cup Mile'ın galibi olan Nureyev'in bir oğlu. Visions Of Clarity'nin pistlere kazandırdığı diğer başarılı safkanlar ise Grup 1 İrlanda derbisi galibi Pathfork, açık yarış galibi Tacticus ve açık koşuda plase yapan Market Outlook. Ayrıca kısrak 2017 yılında Tapit'ten bir tay verdi.
Bir yaşındayken Kenctucky satışların Lane's End tarafından 175.000 dolara gönderilen safkan, iki yaşlılığında Justin Casse tarafından 298,550 dolara satın alındı. Maidenden geçtiğimiz Kasım ayında çıkan safkan onun öncesinde üç kez Grup koşulara katılmış ve Grup 1 Summer Stakes'te ikinci olmuştu. Bu yıl üst üste iki grup yarış kazanarak başlayan War Of Will'in antrenörü Mark Casse ''Şimdiye kadar birkaç iyi at yetiştirdim ama bu en iyisi'' diyerek atını tanımlıyor.

Kentucky Derby Öncesi Son Yarış


23 Mart'ta 1 milyon dolar ikramiyeli Lousina Derby'de boy gösterecek olan safkan Kentucky Derby öncesi son koşusu bu olacak. Lecomte Stakes'te 10 ve Risen Star'da 50 puan kazanan War Of Will, derbinin puan tablosunda 1 numaraya yükseldi. Onu ise 30 puanla katıldığı 4 koşunun üçü Grup 1 olan ve tümünü kazanan Game Winner isimli safkan takip ediyor.


2019 RISEN STAR STAKES YARIŞ VİDEOSU