Amerika'nın En Çok Konuşulan Atları

Hiç yorum yok


Triple Crown'ın ilk ayağı yaklaşırken bütün dünya atçılığını Kentucky Derbi heyecanı sardı. Ülkemizde de sıklıkla Amerika yarışlarına müşterek kabulü yapıldığından sizleri bu ülkenin şu an için trend atlarıyla tanıştırmak istedik. İlerleyen günlerde en iyi 10 üç yaşlı atını da tanıtacağız ve kafanızda bazı fikirlerin şekillenmesine ön ayak olacağız.,


1-) War Of Will

Hem annesi hem de babası Nortern Dancer hattından gelen War Of Will  ( WAR FRONT - VISIONS OF CLARITY (IRE), BY SADLER'S WELLS ) Kentucky Derbi'nin önemli favorilerinden biri olarak gösteriliyor. Tyler Gaffoline ile start alan ve Mark Casse'in antrene ettiği tay son olarak Rising Star'ı kazandı ve üçlü taçın ilk ayağı öncesi son durağı da Lousiana Derbi olarak belirlendi. 3 yaşlı taylar arasında TOP listesinde Game Winner'ın arkasından ikinci sırada yer alıyor. Toplam kazancı ise 491,569 $.

2-) Game Winner


Henüz dört kez piste çıkan ve şimdiye dek start aldığı tüm koşuları kazanırken 1,496,000 dolar kazanca ulaştı. Joel Rosario'nun bindiği Game Winner ( CANDY RIDE (ARG) - INDYAN GIVING, BY A.P. INDY ), Triple Crown müdavimi antrenör Bob Baffert tarafından antrene ediliyor. Hatırlarsanız başarılı antrenör hem 2015 yılında American Phaorah hem de geçtiğimiz yıl Justify ile bu başarıyı elde etmişti. Safkan şimdiye dek üç adet Grup 1 yarış kazandı.

3-) Songbird

İştirak ettiği 15 yarışın on üçünü kazanıp ikisinde ikincilik elde eden ve kariyer kazancı 4,692,000 $ olan Songbird'ün ( MEDAGLIA D'ORO - IVANAVINALOT, BY WEST ACRE ) bir başka şampiyon safkan Arrogate'ten bir dişi tay dünyaya getirmesi şu anda yarışçılık dünyasında en çok konuşulan olaylar arasında.

4-) Well Defined

Sam F. Davis Stakes'te beyaz bayrak ayna yaparak sürpriz bir sonuca imza atan ve Kentucky Derbi yolunda 10 puanı hanesine yazdıran Well Defined'ın ( WITH DISTINCTION - FRU FRU, BY MEDAGLIA D'ORO ) ilk Grup koşu galibiyetiydi.


5-) İmprobable

Yine başarılı antrenör Bob Baffert tarafından antrene edilen ve geçtiğimiz yıl namağlup Justify ile Triple Crown'a ulaşan Winstar Farm'ın sahibi olduğu İmprobable ( CITY ZIP - RARE EVENT, BY A.P. INDY ) katıldığı üç yarışı da kazandı. Trend atlar listemize sokan olay ise Kentucky Derbi'nin iddialı isimlerinden biri olması.

6-) Gun İt


2.6 Milyon $'a alınan Gun İt'in ( TAPIT - MISS BESILU, BY MEDAGLIA D'ORO ) şimdiye dek start aldığı koşular tam bir hayal kırıklığı; katıldığı 4 koşuda 33 bin dolar kazanç elde edebildi .War Of Will'in kazandığı La Comte Stakes'i en geride bitirdi. Şu ana dek ilgililerinde yarattığı hüsran konuşulmaya değer. Ülkemizde de Çetinkaya Ekürisi tarafından 750.000 TL bedelle alınan Uçankral da aynı hezimeti yaşatmıştı.

7-) Gray Attempt
Smarty Jones Stakes'i kazandıktan sonra Kentucky Derbi'nin en önemli dört hazırlık koşusundan ikincisi sayılan Grup 3 Soutwest Stakes'te hüsrana uğrayan Gray Attempt ( GRAYDAR - ATTEMPT TO NAME, BY CONSOLIDATOR ) de en çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder