At Yarışı Sonuçları

Hiç yorum yok

Ülkemizde gelişmiş bir foto finiş mekanizması bulunmakta ve sonuçlarla ilgili hataların en aza indirgenmesi hedeflenmektedir. Hatta, iddiaya göre bu sistem hiçbir şekilde yanılmamaktadır. At yarışı sonuçları da çoğunlukla bu mekanizmanın verdiği veriler üzerinden belirlenir. Anlık olarak aşağıdaki bağlantıya tıklamak suratiyle bu bilgilere ulaşabilirsiniz. 


Nasıl Belirlenir?

At yarışı sonuçlarının belirlenme süreci oldukça kolaydır. Bir koşu startın verilmesi ile başlar ve safkanlar foto finişi geçinceye dek devam eder. Ardından foto finiş sistemi aracılığı ile bitiriş çizgisini ilk önce geçen ilk dört safkanın varış sıraları ve dereceleri belirlenir. Ardından birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü olan isimler tabelaya yansıtılır.

At yarışı sonuçlarında saptanan tek şey ilk dörde giren atların isimleri değildir. Aynı zamanda bitiriş dereceleri, ganyanları, ikili, üçlü, tabela, çifte gibi müşterek bahis oyunlarının da ne kadar kazandırdığı yapılan duyurunun içeriğini oluşturmaktadır. 

Nihai derece belirlenirken bir safkanın burnunun ucunun potoyu geçtiği an baz alınmaktadır. Saniyenin %1'i hassasiyetine sahiptir. İstanbul'da yer alan traküs sistemi atların haşa bezine takılan bir çip aracılığı ile hızlarını ve belirli mesafeleri geçme sürelerini göstermektedir. Ancak traküsün verdiği derecelerle foto derecesi birbirinden ayrıdır. Sebebi ise birinde haşa bezindeki çip, diğerinde ise safkanın burnu referans noktası olarak alınır. 


Ne Zaman Paylaşılır?

At yarışı sonuçları, eğer kritik bir foto yoksa, hemen gayri resmi olarak duyurulur. Lakin, söylediğimiz gibi, kritik foto finiş durumlarında biraz gecikme yaşanır. Muhtemel sistemi sayesinde ganyan oyunlarının ne kadar vereceği önceden üç aşağı beş yukarı belli olmakta ve resmileşen sonuçlarla büyük oranda benzerlik göstermektedir. 

Nerede Yayınlanır?

At yarışı sonuçları, siteniz Yarışanat üzerinde anlık olarak sizlere ulaştırılmaktadır. Elbette elde edilen ve sunulan verilerin kaynağını TJK oluşturmaktadır. Ana merkezle aynı şekilde hem giriş sayfamız üzerinden hem de ayrı bir alandan bu sonuçlara ulaşmanız mümkün. 


Oluşturduğunuz kuponlarda başarılı olmanız dileğiyle, bol şanslar.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder