Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bugün Dürbün Necdet'ten kesin bilgiler aldım haberin ola. ''Nalko eğer bugün sana verdiğim müthiş kurgum tutmazsa, önünde diz çöker, senden aman dilerim. Ferhat gibi dağları deler, Mecnun gibi çöllere düşerim.'' dedi. Ona olan güvenim tartışılmaz.

Sene 1917 yeğenim. Dedem o zaman genç delikanlı. Her yerde savaş var. Onun görevi köyünü savunmak. Bütün yetimler, dullar ona emanet. Fransızlar Adana'yı işgal etmiş. Tek tek köyleri yakıyorlar. O da elinde mavzeri pusuya yatmış bekliyor. 


Bir gece ansızın köye baskın vermeyi planlayan Fransızlar onun etrafını sarmış ama o çoktan hazırmış. Tek başına köyün etrafına hendek kazıp içine de petrol doldurmuş. Fransızların komutanı Türk Düşmanı Hain Filip askerlerinden öncü bir birlik yollamış. Köye 500 metre ileriden bakıp  dönmüşler. Saldırmalarının mümkün olduğunu söylediklerinde 356.000 Fransız askeri harekete geçmiş. Yanlarında Afrikalı yamyamlar da varmış. Derken bunlar köye 250 metre yaklaştıklarında dedem öteki taraftan hendeği ateşe vermiş. Bir de 150 metre yüksekliğinde ateşten bir duvar köyün etrafında sur gibi yükselmiş. Bunu gören Türk Düşmanı Hain Filip ne yapacağını şaşırmış. Okçularını çağırıp öfkeden ne yapacağını bilmeden bütün köyü ok yağmuruna tutturmuş. Bunu da önceden hesaplayan dedem hazırladığı sığınaklara bütün köylüyü doldurmuş. Ateş sabaha kadar yanmış ama sonunda sönmüş. Bunu haber alan Filip ellerini ovuşturduktan sonra boynundaki haçı öperek ''Şu pis Türkleri yok edin Haçlı askerlerim'' demiş.

Tam saldıracaklarmış ki bu defa da hendeklerin içinden dedemin daha önce 50 baş inek, 120 baş koyuna el sıkıştığı 756 tane kurt saldırıya geçmiş. Şaşkına dönen Filip ne yapacağını şaşırmış.  Ordularını geri çekip yeni bir plan yapmış. Mancınıkları hazırlayıp kayalarla bütün köyü dövün, demiş. Tam 892 tane mancınık saldırıya geçmiş ki dedemin daha önce 1200 tavuk, 320 ördeğe el sıkıştığı atmacalarla kartallar harekete geçmiş. Tam Filipin yardakçıları kaya fırlatıyormuş onlar havada kapıp Filipin adamlarının üstüne bırakıyormuş. Çılgına dönen Filip son çare olarak yanındaki 2500 fili harekete geçirmiş. Köye doğru dört nala koşarlarken dedemin daha önce Afrika'dan getirdiği 46 aslan saldırıya geçmiş. Filler geri dönüp Filip'in yardakçılarını ezmiş. 

Türk Düşmanı Hain Filip dedemle baş edemeyeceğini anlayıp beyaz bayrak çekerek anlaşma istemiş. Dedem de bütün Adana'yı Fransızlardan kurtarmış. 

Görüyorsun yeğenim dedem Fransızları nasıl da darmaduman etmiş. Dün bir darbeyi de Milli Takım vurdu. Hepsinin gözlerinden öperim. Şansın bol ola. Cebimi şişirmeyi unutma. 


Nalkapon Adana At Yarışı Tahminleri 

2.5.7.6.9
2.8
3 HANIMCIM // 2
5 FLASHING GIRL // 1
3.4.1.2.7.5
1.6.7.3.2.5.4.10

33.6 TL // 134.4 TL