Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bakıyorum da müthiş kurgumu vermem için sabırsızlıkla bekliyorsun. Ben de Süpürgeci Sülo yeğenimin benim için topladığı istihbaratları getirmesini bekliyorum. Artık onunla kamuflaj giyip gizli bir yer belirliyoruz. Tam yanımdan geçerken kağıda yazdığı müthiş bankolarını bana verip hiç tanımıyormuş gibi gidiyor. TJK Reisi'nin adamları peşinde. 

Bakıyorum da İstanbul'da seçim yaklaşıyor. Fırkalar çok heyecanlı. Televizyonda fırkaların adayları rey isteyecek. Kaç gündür onların tartışmasını kimin yöneteceği konuşuluyor. Benim gibi üstün tarih bilgisi olan, mebusları yakından tanıyan, çevresi geniş, konuşması güzel birinin kapısını çalmadıklarını sanma. Onlara bir tek söz söyledim: Gücümün tartışılması hoşuma gitmiyor. Onlar da gidip başka birini buldu. 

Bugün Sülo yeğenimin verdiği mühürlü zarfı açtığımda içinde Ulan Bator yazıyordu. Onun mükemmelliğini hemen anladım. Her şeyi tek kelimeyle anlatmıştı. Dayım Ulan Bator geçilmez, onu banko yaz keyfine bak der gibiydi. Kimin yeğeni ne de olsa. Nalkapon İstanbul At Yarışı Tahminleri 

5.7 // 4.1
16.2.11
1.5.4.2.11.7
6.11.2.1.5.9
9.2.1 // 5.8
6 ULAN BATOR BANKO

45.36 TL // 151.2 TL