Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bugün yine süperim. Sana asıl ismimi söylemem mümkün. Sabırsızlanma. Bu ismi almak için neler yaptım neler. Ne zorluklarla baş ettim bir bilsen. Bizim sülalede öyle çocuk doğunca isim vermezler. En az 7 yaşına gelene kadar onun kahramanlık yapmasını beklerler. 

Sene 1961. O zamanlar daha iki yaşındaydım. Babam annemi alıp pikniğe götürmüş. Beni ağaca astıkları hamağın içine koyup günlerini gün etmeye başlamışlar. Babam bir büyük devirmiş. Annem de onun hizmetindeymiş. Beni unutmuşlar. Akşam olduğunda her şeyi toplayıp arabaya koyduktan sonra babam beni hatırlayıp anneme söylemiş. Annem hamağa geldiğinde ne görse beğenirsin elimde bir kobra yılanı tutuyorum. Meğer onlar zevk sefaya dalmışken sinsice yatağıma giren yılanı boğazından yakalayıp boğarak öldürmüşüm. İşte o anda babamın gözlerinden yaş gelmiş. Artık ismimi koyabileceğini düşünmüş ama yaptığım kahramanlığa uyan bir isim bulamamışlar.

Sene 1965. O zamanlar altı yaşındayım. Kurban bayramı gelmişti. Komşuların hepsi ya kuzu aldı ya da koyun. Babam da şanına yakışacak şekilde bir boğa aldı. Derken bir gün sabah bizim boğa ipini koparıp kaçtı. Öyle kuvvetliydi ki ağacı bile yerinden söktü. Peşine zabıtalar takıldı. Babam da arabasına bindiği gibi arkasından gitti. Yanına da beni almıştı. Onun yanına geldiğimizde zabıtalar 50 tane uyutucu iğne atmıştı ama bana mısın dememişti. İşte o anda üstümdeki kırmızı mintanı çıkarıp elime aldım. Arabadan indim. Babamla göz göze geldik. Bana başıyla ''Sana güveniyorum oğlum'' der gibi bir işaret yaptı. Boğanın karşısında geçip İspanyol matadorlar gibi onunla oynamaya başladım. Herkes beni izliyordu. Bir iki oyundan sonra arka cebimdeki plastik çatalı çıkarıp tam şahdamarına soktum. Oracıkta öldü. Telef olmasın diye de babam boğazını kesti. 

Eve döndüğümüzde babam gururdan göğsünü kabartmıştı. Olan biteni anneme anlatınca o da dedi ki: O zaman oğlumuzun adını Boğaç koyalım. Boğaların boğasını tek başına devirdi Boğaçım. İşte o zamandan beri hüviyetimde boğaç yazar. Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri 

2.1.5.4
2.5.6.1.7
5.9 // 6.2
6 SEMEND BANKO
6.1.2 // 3
3.2.4.5.8.7

50.4 TL // 134.4 TL