Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bakıyorum da bugün İstanbul'da müthiş bir bülten var. Benim için çalışan yeğenlerimden Süpürgeci Sülo'nun verdiği müthiş kurgularla seni ihya etmem mümkün olabilir. 

Aldığım istihbarata göre bugün Blaze To Win'in geçilmesi söz konusu değilmiş. Ekürisi de o da resital peşindeymiş. Son ayakta da Zimbat'ın şov yapması an meselesi diyor Sülo yeğenim. Sen sen ol dediklerimi aklından çıkarma. Bugün cebinin şişmesi an meselesi. 

Taş konkendeki ustalığımı bilen bazı kesimler beni madara etme planları yapmış. Çarkıfelek Kemal'le yanındaki üç yardakçısı dün kahveye gelip satranç oynadılar. Oynarken de yardakçıları ''Çarkıfelek Kemal abimin üstüne usta tanımıyorum.'' Onun mükemmelliği tartışılmaz. Rus satranç uzmanı Karapov bile onun eline su dökemez'' diyorlardı. Sonunda tepem attı. Onu düelloya davet ettim.

Yeğen daha önce hiç satranç oynamadığımdan bana taşları öğretmelerini söyledim. Hepsini öğrenmem 32 saniyemi aldı. Oyun başladıktan sonra ilk başta acemiliğimden faydalanıp beni madara edeceğini zannetti. Atımı, filimi, vezirimi yedi. Piyonlarımı da aldı. Elimde iki kale, bir at, bir fil, beş tane de piyon kalmıştı. Yardakçıları ellerini ovuşturup çay, simit, tost, gazoz söylüyordu. Hesabına oynadık yeğenim. Yancı Hikmet'le Büllük Adnan da yenileceğimi düşünüp kapıda bahis oynatanların yanına gidip Çarkıfelek kazanır diye 50 gayme yatırmışlar. 

En son bir atım, bir şahım, bir kalem, bir de piyonum kaldı yeğenim. Onun da sadece 5 piyonuyla bir atını yemiştim. Artık herkes her şeyin bittiğini düşünmeye başladı. Etrafımı çeviren yardakçılarım bir bir masalarına dönüp taş konken oynamaya başlamıştı. Çarkıfelek Kemal var gücüyle saldırıp durmadan şah diyordu. Sonunda bir tane piyonum kaldı. Bunu gören Kemal etrafındakilere birer paket malbora söyledi. Masada alınan her şey masaya yazılacaktı. 

Kemal bir hamle yaptı. İşte o anda durdum yeğenim. Yanıma Çaykur Rıza'yı çağırıp cebimden bir kağıt çıkardım. Onun gömleğinin cebine koydum. Kemal'e dönüp ''Bana bak Çarkıfelek son hamlelere geldik. Ben bir ganyana gidip geliyorum'' dedim. Geri döndüğümde kapıda bir minibüs vardı. İçinde de bir aylık kuru erzağım, cevizim, fıstığım, leblebim yanında da manav alışverişim yapılmıştı. Masaya oturdum. Çarkıfelek'in gözlerine bakıp ''Şah - mat'' dedim. Çarkıfelek bir anda şoka uğradı. Elimdeki tek piyonla onu devirmiş olmamı kabullenemedi. 4,5 saat satranç tahtasına baktı. Ben artık emekli takımına taş konkende ders vermeye başlamıştım. Hesap da 3.542 gayme geldi. Çarkıfelek'e serum bağladılar. 


Nalkapon İstanbul At Yarışı Tahminleri

1.5.6.8.7.2.3.4
11.5.6.1.9
14.3.1
4 BLAZE TO WİN BANKO
3.2.6 // 10.8
2 ZİMBAT // 1.3

25.2 TL // 126 TL