BÜTÜNAY


Güvenbakan koşu başlar başlamaz liderliği alırken hemen arkasına takılan at Yoldaş olacak. Onların da dibinde My Sultan ve Makrıköy giderken peşlerinde de Bütünay olacak. Atlar son viraja geldiğinde Yoldaş öne geçerken yanına Makrıköy gelecek. Son 400 metreye doğru da Bütünay kendisini gösterecek. Buradan sonra ataklarını artıran Bütünay, Yoldaş'ın dışına çıkıp liderliği söküp alarak son metrelere 1-2 boy önde girip kazanacak.


HÜRAT 

Burada liderlik Always Perfect'e kalabilir. Ama yarışın yavaş gideceği kesin. Bu durum da koşu boyunca üçüncü gidecek olan Hürat'a çok yarayacak. Erhan Yavuz'la Gazi üçüncüsü olan Hürat, bu sene Gazi'de koşan iki dişi attan biriydi. Zaten The Last Romance kazandı, o da üçüncü oldu. Son 400 metreye doğru Always Perfect'in dışına açılıp farkı da açarak kazanabilir. Alpha Kurt, Gazi koşmayanlardan biri, diğeri de Allegro Fiddle. Bu üç ata arasında geçecek ama Hürat en şanslıları. 

GRASHOF 

Liderliği alacak olan at, Matbaacı olacaktır. Angels Boy takipte kalırken Klaus ve Varanefe arkalarında gidecektir. Daha sonra King Of The Sun ve Grashof, arkalarında Gödek ve Angel Of Death ilerleyecektir. Son viraja da lider çıkan Matbaacı bu liderliği kimseye vermek istemezken yanına Varanefe ve King Of The Sun hamle yapacak ve onları da Grashof izleyecektir. Son 300 metreye doğru öndeki çekişme zirveye çıkacak ve geriden de Angel Of Death saldırılarına başlayacaktır. Ama geçen defa Grup 1i kaybeden Grashof, bu defa kralın kim olduğunu gösterip adının kazanan hanesine yazdıracaktır. 


Sinan Sertaç İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.6.5
1.4
4 BÜTÜNAY // 5
4.9.10.11
4.3.1.2.6
6 HÜRAT BANKO

8.4 TL // 16.8 TL 

2. ALTILI

4.9.10.11
4.3.1.2.6
6 HÜRAT BANKO
4 GRASHOF // 5.7.2
1.3.7.2
12.11.6

33.6 TL // 134.4 TL