Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bugün sana Bursa'da müthiş bir kurgu vermem söz konusu olabilir. Karşıyakalı Cemo kod adlı seyis yeğenimden süper tüyolar aldım haberin ola. Ona olan güvenim sonsuzdur. 

Sene 1982 yeğenim, darbe olmuş, herkes korkuyor. Sokaklarda çıt yok. Kimse kimseye karışmıyor. Bu boşluğu fırsat bilen Sustalı Murat, meydanı boş bulup esnafı haraca bağlamış. Arkasında da emniyet müdürü var. İkisi paraları toplayıp gününü gün ederken esnaf kan ağlıyor. Onlara bir ders vermem gerektiğini anlamam uzun sürmedi. Sırf onları yok etmek için kendime bir bakkal açtım. Açtıktan sonra Sustalı Murat ve adamları kapıma dayandı. Ayak bastı parası istediler. Onlara parayı verdim. Haftalık haraçlarını da istediler, bir şey demedim. Onların piyon olduğunu biliyordum. Amacım şahı devirmekti, yani emniyet amirini. 

İki-üç hafta sonra haracı kestim. Sustalı Murat, adamlarını alıp kapıma dayandı. ''Bana bak Nalko, semtimize yeni geldin. Kendine bakkal açtın, ses etmedik. Ayak bastı parasının yanında haftalık haracımızı ver rahatına bak, dedik. Sen sabrımızı zorluyorsun, haberin ola'' dedi. Tam sustalısını çıkarıp bana hamle yaparken kolundan tutup suratını tezgaha yapıştırdım. Adamlarından biri bana vurmaya kalktığında onun da suratının ortasına yumruğu bastım. Öbür adamı tam üstüme atlarken havada parande atıp döner tekme vurdum. Sonra Murat'ın kolunu kırdım. Siz gidin şahınız gelsin dedim. Üçü de hastanenin yolunu tuttu. İki saat sonra kapımda ekip arabası durdu. 

Beni karakola götürdüler. Emniyet müdürü sorguya aldı. Onu kışkırttım. Kendisinin bu çetenin başında olduğunu anlattı. Haracımı da iki katına çıkardı. Ama oyunuma gelmişti yeğenim. Üstümde dinleme mikrofonu vardı. Birden kapı açıldı. İçeriye istihbarattan iki arkadaşım girdi. Ona ters kelepçe yaptılar. Bir çeteyi çökerttiğim için alnımdan öptüler. İç işleri bakanı arayıp bana emniyet müdürlüğünü teklif etmiş olsa da ülkem için yaptığım hiçbir şeyden menfaat beklemediğimi söyleyip yüzüne kapattım. Sen sen ol kimseye haraç verme yeğen. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri 

5.9.10.6.8.7
7.3.1
1.4.3
1 PASTOR BANKO
3.2.1.4.7
14.6.4.5.2.17.16.3

151.2 TL