Son çalışmalarında usta atlar gibi dereceler çıkarabilen Luvi, bu grupta en çok yarış koşup tecrübe kazanmış at olmasıyla da göze batıyor. Birkaç dostumdan da tek atılabileceği şeklinde duyum aldım. Ancak ben İzmir'de ne zaman ki ilk ayağa tek attım, işte o zaman kafadan yattım. En son katıldığı şartlı yarıştaki üçüncülüğü de dikkate alınarak riski sevenlerce tek atılabilir. 

Çok istikrarlı ilerleyen Esendağ bir o kadar da dengesiz bir at. Kısa vade yarışta üçüncü olduktan sonra geçer dediğimiz atları geçemedi. Yine de favori yazılabilir. Kazandığı koşudaki formunu devam ettirdiği söylenen Kamertay, son beşinciliği beğenilen ve bu defa ekürili koşan Mahmut, ikinciliğinden sonra ilgi çekmeyi başaran Trakyalı, dinçlik yarışı beklenen Kızılçakır, sürpriz beklenen atlar Evdegül ve Günışığı bu ayağa yeter gibi. Nene Hatun'dan sonra İstanbul'da bir yarış daha koşup üçüncü olan Baby Azra bugün tam istediği rakiplerle koşacak. Yarışın mesafesi onun için biraz kısa görünüyor ama Tolga Yıldız'ın binecek olması beni rahatlatıyor. 1600 metrede İstanbul'da geçtiği atlardan biri bu ayakta koşsa şüphe etmem ki tek atarım. Bu yüzden bugünkü bankom Baby Azra olacak. 

Güzinka uzun zamandır hakkında iyi şeyler duyduğum bir at ve son 4. olduğu yarışla da kazanabilecek duruma ulaştığını göstermiş oldu. Grubun en dirayetli ve istikrar abidesi atları Hayta ile Spring Break'i de yazarak rahat bir koşu izleyebiliriz. Paramparça da geniş oyunlara eklenebilir. 

Al Andakar, Kocamuğlalı ve Eseralp bu koşuda mutlaka yazılması gereken atlar. Al Andakar 5 aydır koşmuyor olsa da kalitesi koşsa yetecektir. Demirpoyrazım ve Yücelir de bu ayakta sürpriz yapabilecek iki at olarak öne çıkıyor. Bu beş atla bu ayağı sorunsuz geçebileceğimizi düşünüyorum. 

Son ayak tam sürpriz yarışı gibi dursa da ben burayı da beş atla atlayabileceğimize kanaat getirdim. İstanbu'dan gelip bir yarış gören Börü, iyi yarışlarıyla Türknur, Million Dollar Man, Gray Wolf ve sürpriz beklenen Scary Ghost'u da eklersek buradan da çıkarız. 


Bir Tek Bir Banko İzmir At Yarışı Tahminleri

5 LUVİ // 8.9
6.5.7.11.12.1.3
1 BABY AZRA BANKO
8.1.3 // 2
6.5.2.3.13
12.1.15.7.4

36.75 TL // 147 TL