AYDERKIZI - UÇANBEY HAN - PETEKKAN

Ayder Kızı tıpkı ilk yarışında olduğu gibi koşu başladığında önlere doldurur. Ekürilerden biri mutlaka ona nefes aldırmayacaktır ama geçen yarışında da öyle bir at olmuştu ve son metreleri görememişti. Fakat bu defa rakiplerinin hepsi yarış koşmuş, tecrübe kazanmış atlar. Ondan da yanına rakip yazmak lazım. Uçanbey Han, Gökhan Kocakaya abimin kontrolünde kazanabilecek atlardan biri. Petekkan da sonlara güçlü girecektir. Üçüne iltimas geçelim.


ÖZEKAN - UMUTLU - KELEMER - BÜTÜNAY 

Koşu başladığında Umutlu ve Domaniç önde buluşacak. Binbir arkalarında ilerlerken Hergele onun izini sürecek. Kelemer peşlerinde, Özekan yanında Bütünay da diplerinde ilerleyecek. Son düzlükte de bu iki at kapışırken bu defa ortalardan Kelemer, onun hemen dışından Bütünay, geriden de Özekan gelecek. Önde çok çetin bir birincilik çekişmesi olacak. Sonlarda bunların arasından Özekan sıyrılıp hepsinden kurtulabilir. 

ARTS MAN - RAMPAGE Arts Man koşunun başında liderliği kapacaktır. Hemen gerisine Angels Boy yer alacaktır. Peşlerinde Klaus, sonra Rampage ve Fearless Action giderken gerilerinde de Gödek olacak. King Of The Sun da Gödek'e yapışıp bekleyecek. Atlar son 800 metreye gelirken liderlik hâlâ Arts Man'de olacak. Angels Boy, Arts Man'i sıkıştıracak. Klaus bindirmeye başlarken Fearless Aciton da aradığı yolu bulacak. O sırada King Of The Sun ve Gödek'in de sprinti görülecek. Sonları kıran kırana geçecek olan yarışta Arts Man yanına gelecek olan Arts Man'le kafa kafaya verip finişi geçecektir.

TEEN SPIRIT

Üç yarışı krallar gibi koştu. Artık şov vakti geldi. Çerez gibi rakipleri var. Gökhan Kocakaya abim hepsinin üstünden silindir gibi geçecektir. Bankolar bankosu. 

NIGHT LATERNE - ANDIAMO - ES KARAYEL ES - TORPEDO 


Torun Rüzgar'la Night Laterne kafa kafaya verip önde liderlik uğraşına başlar. Night Laterne ısrar etmez ve Torun Rüzgar önde deli gibi kaçar. Son 800 metreye kadar yarış böyle geçer. Buradan sonra artık ortalık kızışmaya başlar. 600'e gelindiğinde Night Laterne liderliği kapıp öne düşer. Artık o da arkadan gelenleri beklemeye koyulur. Yarış boyunca önlere yakın takip eden Andiamo ve Es Karayel Es ataklarına başlarken Torpedo da çoktan sprinte kalkmıştır. Dört at 200 metre kala buluşur ve kana kan bir mücadele başlar. 

Abilerim Kurban geldi çattı. Kurbanlık koyunlar evlerin bahçesine bağlandı. Danalar kapıya konuldu. Bu gece bir yandan me'leme bir yandan mö'leme sesleriyle sabahı edeceğiz gibi görünüyor. Ama sabah olduğunda da bereketli bir güne uyanacağız, mübarek bir güne başlayacağız. Hepinizin kurbanları kabul olsun. Kardeşinizi de unutmayın. Ellerinizden öperim. Bol şans. 


Gidişat Uzmanı Sinan Sertaç 

İstanbul At Yarışı Tahminleri 

2.9.6 // 5.3
6.1.4.7
2.7 // 5.6
2 TEEN SPİRİT BANKO

2.1.3.5.8.4
3.1.8.6

40.32 TL 134.4 TL