At Yarışı Kazaları

At yarışı kazaları ve eğlenceli içeriklere sitemiz üzerinden erişmeniz mümkün. İyi eğlenceler.


Hayat sadece at yarışı değil diyoruz ve çeşitli konularda sizlerle eğlenceli ve komik içerikler paylaşıyoruz. Dünyanın çeşitli yerlerinden at yarışı kazaları, komik yazılar, at yarışı videoları ve eğlence içerikli daha birçok paylaşım sitemizde mevcut. Sizler için hazırladığımız bir videoyu paylaşmak istiyoruz, ancak daha fazlasına erişmek maksadıyla yukarıda yer alan bağlantıya tıklamanız gerekiyor.
Az önce de yazdığımız gibi biz at yarışlarındaki her güzelliği ortaya çıkarmayı planlıyoruz. İnsanlar sadece kumar gibi yaklaşmamalı ve bu sosyal faaliyetin tüm inceliklerini keşfetmeli. At yarışı kazaları sayfamızda tam bunun için var. 

Bilindiği üzere at yarışlarında kazanan, kaybeden; iyi koşan, kötü koşan; kaliteli, kalitesi atlar var ve her gün dünyanın birçok ülkesinde binden fazla koşu yapılıyor. İşte bu koşularda üstün performans sergileyen atlar ve kazalar oluyor. Bazı at yarışı kazaları üzücü sonuçlara gebe olsa da birçok defa eğlenceli görüntülerin ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Ülkemizde at yarışı kazaları denilince yakın geçmişte Ankara hipodromunda kaybettiğimiz kıymetli Jokeyimiz Ömer Kaya ve emsallerinin yaşadığı olaylar ve ardından gelen ölüm haberleri şuurlarımızda canlanıyor. Ancak gerçekten de bu gibi durumlar istisnaları temsil ediyor. Bizim alakadar olduğumuz kısım ise geriye kalan ve izlemesi hoş anlar. 

At yarışı kazaları için birçok sebep gösterilebilir; jokeyin kantarmanın ayarını kaçırması, pistin kaygan olması, sahanın bozulması ve çukurlaşması, eyerin kayması, atın dengesini yitirmesi, yanındaki safkanın teması sonucu yıkılması, kullanılan bir takıdan rahatsızlık duyarak dışa veya içe sapması, kamçıdan korkması bunların başlıca nedenleri arasında sıralanabilir.

Türkiye'de çok uzun yıllardır at yarışı kazaları meydana gelmekte. Yüzyıldan fazla bir zamandır koşulan koşularda her yıl birçok olay meydana gelmekte ve zaman zaman hepimizi derinden üzen neticeler ortaya çıkmakta. Bu da jokeylik mesleğinin ne denli zor olduğunu gözler önüne sermekte. Belki bazı jokeyler astronomik rakamlar kazanıyor olabilirler lakin bu pastanın büyük bir kısmı demek ve geriye kalan yüzlercesi arta kalan küçük bölümünden kendi paylarına düşeni alma peşindeler. Bazen bilinçli olarak yarış kaybedenleri, atı tabelaya koşanları bir kenara bırakacak olursak, geçim derdiyle at binip can hıraş bir şekilde mücadele etmesine rağmen ufak bir hata sonucu yarışı kaybeden binicilere küfür edilmesi, hakaretlerde bulunulması taraftarı değiliz. Lütfen bu konuda duyarlı olalım ve koşuyu iyi izleyip art niyet olup olmadığından emin olalım. 


Canınız sıkıldığında, moraliniz bozulduğunda sitemizi ziyaret edip bu paylaşımlarla biraz kafa dağıtabilirsiniz.