At yarışı galopları artık çok daha kaliteli bir sayfayla karşınızda. Siteniz Sihirli Kantarma daima yarış severin yanında. 


At Yarışı Galopları Nedir?

At yarışı galopları; safkanların koşulara hazırlanma aşamasında yaptığı çalışmalardır. Atlar neden galop yapar diye hiç kendinize sordunuz mu yahut sık mı galop yapmalıdır yoksa az mı? Uzun zamandır koşmayan veya kariyerinin ilk mücadelesine hazırlanan bir tayın galopları incelenirken neler göz önünde bulundurulmalıdır? 

Öncelikle uzun galop çok önemlidir. Hem rutin yarışlarına devam eden hem de yeni başlayan atların uzun mesafeli at yarışı galopları ve bunlardan elde ettikleri dereceler çok büyük önem arz etmektedir. Galopların on on beş günde bir değil de üç dört gün arayla yapılmış olması atın sağlık durumunun iyi olduğuna delalet eder. Hiç galop yapmayan atların ufak da olsa sorunu vardır ve muhakkak ki kenterlerle yarışa hazırlanıyorlardır. Galop derecelerinde İngilizler'de 200 metreyi 22-23, 400 metreyi 34-35, 800 metreyi 47-48, 1000 metreyi 59 - 1.01 çok iyi olarak kabul edilmektedir. Arap atı at yarışı galopları ise durum biraz farklıdır. 26 // 40 // 54 // 1.08 gibi dereceler çok iyi olarak değerlendirilmeye alınmaktadır. Kağıt üstünde bir ingiliz atının ortalama olarak 100 metreyi  6, Arap atının 7 saniyede koştuğu kabul edilir.

At yarışı galopları gazetelerde birer ikişer tane, bültenlerde üçer dörder adet ancak web sitelerinde sayıca çok fazladır. Elbette her yazılan at yarışı galopları güvenilir değildir. Saklanan, bilinçli olarak farklı ve yanlış yazılıp bahislerden kar amacı güdülen uygulamalar mevcuttur. Yıllardır bu konuda TJKnın artık devreye girmesi gerektiğini ve saatçileri kendisinin çalıştırıp bilgileri resmi sitesinden yayınlaması gerektiğini savunsak da sesimizi duyan olmadı. 

Geçtiğimiz senelerde galoplar konusunda büyük atışmalar yaşanmış, bazı bülten ve dergilerin yanı sıra birçok at sahibi ve antrenör de çalışma yapan atının adını söylememe yahut galop sonuçlarının yanlış girildiği iddia edilmişti. Kesinlikle doğruluk payı yüksek olan bu hususta Türkiye Jokey Kulübü ise koca bir hiç yaparak bizleri yanıltmadı. Dileriz ilerleyen yıllarda ülkemizde daha temiz ve şeffaf yarışlar olur. Biz Kimiz?

Her gün yapılan at yarışlarında koşan safkanların at yarışı galopları dereceleri, hangi şehirde kimle çalıştıkları ve İstanbul'a özel idman pisti programı ÜCRETSİZ, ÜYELİKSİZ at yarışı tahmin sitemiz Sihirli Kantarma'da her zaman sizlerle olacak.

Yazarlarımız Gizli Eküri, Teoman 01, Kara Kamçı, Selim Pusat ve Yeni Nalkapon tarafından sizler için her gün safkanların at yarışı galopları incelenip yorumluyorlar. Ayrıca takip ettikleri safkanları ve sürpriz bekledikleri isimleri sizlerle paylaşıp kazanmanıza katkıda bulunmaya çalışıyorlar.

Sizler de günlük olarak sitemize ziyarette bulunup günün agf tablosu, yarış galopları, koşu sonuçları, güncel haberler gibi bilgilere anında ve bedava ulaşabilirsiniz.

Destekte bulunup katkı sağlamak amacıyla bizleri yakın çevrenize tanıtabilir, dostlarınıza tavsiye edebilirsiniz.

Altılı ganyanla ilişki her türlü başlık bizde mevcut. Siz yeter ki ulaşmak isteyin.