YURT DIŞI SİTELERİNİN SCOTTSVILLE
 ERKEN BAHİS ORANLARI
FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU111-9-14-48-6-16-12
2.KOŞU46-1-57-3-2
3.KOŞU105-4-11-12-3-7-12
4.KOŞU56-8-4-1310-9-7-1
5.KOŞU65-1-2-114-15-14-10
6.KOŞU610-9-15-7-3
7.KOŞU113-8-5-79-1-10-6


Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahminleri 

2.KOŞU TAY ANALİZLERİ

1-BABAHANCI Baba Cuwee'nin kum ve çim pistte bir çok etkili olmuş temsilcileri bulunuyor. Anne Palmetto Lane sadece ülkemiz de kısraklık görevi üstlenen bir isim.. Ama baktığımız da Flower Alley kısrağı olduğu için bu pistte ve değişik iller de kum pistte etkili olabilmiş Royal Avşar ve yine hem çim hem de kum piste yakın zamandan bildiğimiz Prınce Of Krakow ile kardeş. Babahancı'nın tek koşulara katılan anne kardeşi Katuşa ise dört yarışta vasat görüntü ortaya koymuştur.

2-FLASH FORWARD Baba Dr.Frong temsilcileri Adana pistinde farklı koşularına şahit olduğumuz Alberto, İzmir ve Kocaeli pistinde yarışlar kazanan Cambodia, İstanbul'da seri yapan Rubuco ve Bursa pistinde etkili olabilen Wasahof gibi kaliteli isimleri kan hattında barındırıyor. Anne Soıre Russe sadece kısrak olarak hizmet vermiştir. Flash Forward'ın anne kardeşi Lucky Of Irısh katıldığı dört yarıştan da tabela çıkartamamıştır.

3-GOOD MAN Baba After Market'in şuana kadar sahalarımıza kazandığı en iyi isim GR-2 Büyük Taarruz ve GR-3 Özdemir Atman koşularını kazanan Grayamazon'dur. Anne Fleeting Mırage kısraklık görevine tabi tutulurken tek kardeşi orta sınıf kalite de yarış hayatına devam edip çim pistte zaman zaman etkili olabilen Sude Sultandır. Good Man'ın anne kardeşi ise vasat bir görüntü çizip yarış hayatına şuan devam eden Zegna'dır. 

4-KARAKARTALIM Baba Zanjero ile son zamanlarda yapılan çekimlerin tümü neredeyse olumsuz yönde çıktı. İlk temsilcisi My Secret 1200 ve 1500 merte içerisinde katıldığı sentetik kum pist koşuların da bir çok birincilik ve tabelalar elde ederken GR-1 Yavuz Sultan Selim koşunun da galibi olarak yarış hayatını sonlandırdı. Bu pistte tek etkili olan kardeşi yeni 3'lüğe dönen son iki koşunu kazanan Yeditepe isimli safkan. Anne Mıss Ignata da diğerleri gibi kısraklık görevini ülkemiz de tamamlamış bir isim. Mıss Ignata'nın Kardeşlerine baktığımda en dikkat çekici isim GR-1 TJK ve ANKARA koşularının galibi Nash Bishop görünüyor. Ayrıca Dıstant Relative olmasından dolayı Gazi şampiyonu Yavuztar ve yine şampiyon bir isim Luxor ile kardeş. Karakartalım'ın anne kardeşleri ilk altı koşusunun dördünü çim pistte kazanan Torun Setenay, yine uzun mesafeli çim yarışlarında zaman zaman etkili olabilen Gundpower'dır.


5-POSITION POWER Baba şampiyon Kaneko. Anne Lamıtta ülkemiz de hiç koşulara katılmayan bir kısrak. Koşan anne ve baba kardeşi de bulunmuyor. Lamtta'nın temsilcileri ise uzun mesafeli çim yarışlarının etkili ismi Neıghbour Soldıer kum pistte katıldığı on koşunun ikisi Adana pistte olmak üzere dört tanesinin de kazanarak ayrılan Avşarhan'dır. 

6-LAST SYNONYMS Baba El Corredor'un temsilcileri Safnur ve Fearless Gırl şuan için en etkili olan isimlerin başında geliyor.Anne Gökçenil Kısa ve orta mesafeli çim yarışlarının etkili isimlerindendi.  Ayrıca Grup-1 Çaldıran koşusu galibi. İki de Gr-3 galibiyeti bulunuyor. Tek koşan temsilcisi ise pek bir başarı yakalamayan Abrosive'dir.


7-MASTİKA Baba PLEASANTLY PERFECT'in tayların dan Allora Ankara'da yarış hayatına iyi başlangıç yapan bir isim. Adana ve Ankara kumunda birer koşu kazanan Hopefull ve geçtiğimiz yıllarda uzun mesafeli kum koşularında adından söz ettiren North Walley'dir. Anne Mahi Hanım vasat yarış hayatına sahiptir. Mastika'nın anne kardeşi Lüsübu bir yarışa katıldıktan sonra geriye çekilmiştir.


8-ŞÜŞÜ Baba Expansıon kum pistte zaman zaman etkili olabilen Dışıdi ve Canpetek isimleri sahalarımıza kazandırırken, diğer temsilcisi ise uzun mesafeli çim ve sentetik pistte uzun mesafeye çıkarak üç koşu kazanan Aybars'tır. Anne Asrın Tayı, yarış hayatı boyunca vasatı aşamamıştır. Şüşü'nün koşan bir anne kardeşi bulunmuyor.
6.KOŞU TAY ANALİZLERİ

1-LAVSON Baba Şampiyon Azaraks'ın şuana kadar tek etkili ismi Kocaeli'de üç koşu art arda kazanan Gold Fıst'tir. Dinyeper temsilcisi anne Tay Pegy üç koşuya katılarak sıfır çekmiş. Kardeşlerin de ise vasatı aşamamış bir çok isim bulunuyor. Lawson'un koşan kardeşi Azade ise iki yarıştan da kötü sonuçlar çıkarmıştır.

2-LEGEND HORSE Baba Şampiyon Torok. Anne Kalender Royal Abjar temsilcisi.Bir çok ta anne kardeşi bulunuyor start almış olarak görünen. Uzun mesafeli kum yarışlarının başarılı ismi Taycan, yine uzun mesafeli çim koşularında etkili olabilmiş Vanilya, mesafe ayırt etmeksizin bir çok grup koşu ve KV'yarışlarda çim kum ayırt etmeden etkili olabilmiş Duman'dır. Legend Horse'nin anne kardeşi Adelya vasatı aşamamıştır.

3-PACHİNKO Baba Derviş Ağa toplamda bu pistte dört koşu kazanan Last Point, bu yıl yine bu pistte iki yarış kazanan Karaderviş ve Grup koşularda dahil olmak üzere belli bir kazanç sağlayan King Of Rock'u sahalarımıza kazandırmıştır. Anne Lıl Red ise  Şampiyon Azaraks'ı izleme fırsatını bizlere sunmuştur. Diğer temsilcisi Sayda'da kum etkili isimlerindendi. Özellikle İzmir kumunda bir çok yarıştan istediği sonuçları çıkartabilmiş bir isimdi. Bugün koşacak taylar arasında iki üç isim ön plana çıkıyor en fazla merak ettiğim isim Pachinko.


4-YOLCU BEYİM Baba Native Khan. Khan Of Ghost, Mıss Planet, Mıne Of Fıre bazı kaliteli tayları. Anne Special Rock kısa süren yarış hayatına bir birincilik eklemiş. Kardeşi Rısıng Rock ise vasatı aşamayan bir isim. Yolcu Beyim'in anne kardeşleri, Sabırlım, Wolfram, Creamax, Ateşim vasatı aşamayan isimler.

5-ZEKİBEY Baba şampiyon Toruc Macto. Anne Wolfram katıldığı dört koşuda vasatı aşamamıştır. Koşan bir anne kardeşi de bulunmuyor.

6-AHESTE Baba Wın Rıver Wın, Anne Mafe; Alfanun temsilcisi, bu nedenle İstanbul pistinde iki Grup koşu kazanan Here To Fly ve mesafe ayırt etmeden ve yakından bildiğimiz Bedwulf ile kardeş. Aheste'nin koşan anne kardeşi bulunmuyor.

7-STAR PRINCESS Baba Cuwee'nin kum ve çim pistte bir çok etkili olmuş temsilcileri bulunuyor. Anne Kumila sadece kısraklık görevi üstlenen bir isim. Kardeşleri zaman zaman etkili olabilen Jumbo ve Cupid onlarında yarış hayatı şuan için devam etmiyor. Star Prıncess'in anne kardeş Exellence yarış yaşamın bir çoğunluğunu Doğu illerinde sürdürürken bir defa Adana kumun da -
çizgiyi önde geçmiştir.

8-WİOLIN SONATA Baba Lion Heart en çok kazanç sağlayan aygırların arasında yerini almış bir isim. Anne Marianne;üçü Adana'da olmak üzere yedi kum birinciliği elde etmiş bir kısrak. Ayrıca bir çokta tabelası bulunuyor. Marianne'nin anne kardeşlerinden Chantalle Rua'da kısa vade düzeyinde gördüğü koşuların neredeyse tamamına çim pistte katılmış ve 769 bin TL kazanç elde etmiştir. Wiolin Sonata'nın koşan anne kardeşleri Marlene ve Sky Dremar vasatı aşamamışlardır. 


Bundan böyle yarış içinde sıkıntı yaşayan yada son koşusunda ki performansıyla dikkatimi çeken favori, plase yada sürpriz atların videolarının son 800'ünü keserek video halinde yayınlayacağım. 

Bugün ÖRNEK olarak günün birinci koşusunda Yeditepe ve Evergrande'nin arkasına üçüncü olurken 800 direğini rakiplerinin bir hayli gerisinde dönen Cara Vaggio, az da olsa uzayan mesafede 7'li plase oyunu için değerlendirilebilir.

Video'yu açtığınız da en arkada siyah çizgili, turuncu forma ve kepli olan safkan.

1-KOŞU=CARA VAGİO

BİLGİNKADİR Geçtiğimiz sezon elde ettiği dört birinciliğin ikisini burada gerçekleştirdi. İki orta, iki de uzun mesafe galibiyetleri bulunan safkan inatçı yapısıyla da grubun bir adım önünde. 1400 kum nemli pistte kazanırken de rakiplerinin bir çoğunu geride bırakmıştı. Önde yalnız başına kalıp temposunu hissettireceği rakipleri yanında iki gönce de piste çıkarak 29 çok rahat yapan Bilginkadir beyaz bayrak ayna deyimiyle koşuyu kazanabilir.


ATASOYGeçtiğimiz sene 1900 metre kumda koşulan GR-2 Yeşiloba'da Aşemez ve Frikya'yı geride bırakmayı başaran 5 ay ara sonrası İzmir'de üçüncü olurken dikkat çekti. Daha önce katıldığı nemli ve ıslak pistlerde toplamda beş birinciliği bulunuyor.  İstanbul iç pistte hazırlıklarını uzun galoplar ile sürdüren isim son olarak 1400'ü 1.40, 1000'i 1.09, 400'ü 27.5 rahat yaptı. Pistin durumunu da düşünerek ilk sırada şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. 

Rakipleri Adana pistinde katıldığı bir çok koşudan kazanarak ve ikincilikler alarak ayrılan Aşemez rakiplerinin tümünü gerisinde bırakabilmişti. Tek sorun pistin yarın nasıl şekil de olacağı. Çünkü daha önce üç koşusunda nemli veya ıslağa yakın pist şartlarında kazanamadan ayrılmışlığı bulunuyor. Ayın 1'in de 1200'ü 1.34, 1000'i 1.18, 400'ü 29 çok rahat, iki gün önce ise 400'ü 30 çok rahat yapan Aşemez ikinci atımdır. Son olarak bu yıl sınıf atladığını düşündüğüm son iki yarışını kolay kazanarak ayrıldıktan sonra, 1000'i 1.12, 400'ü 28.5 çok rahat, iki gün önce yine piste çıkıp 1000'i 1.15, 400'ü 30 çok rahat yapan Oğuzboylu'da önereceğim son isimdir.

THE BEST OF TIME Son üç koşusunda farklı performans ortaya koyan bir kazanıp, iki defa ikincilikte kalabildi. Son koşusunda startla birlikte aldığı liderliği düzlüğün sonuna kadar taşıma gayreti bugünkü rakipleri için yeter de artar seviyesindeydi. 1400 işinde 1.33, 1000'i 1.05, 400'ü 27 rahat yapan isim, sıkıştırılmadan yaptığı 1000'i 1.09, 400'ü 27.2 çok rahat ile hazırlıklarını tamamladı. Uygun grupta günün bankosu olarak kuponlara yazılabilir. 

Günün 6.koşusunda 6-AHESTE koşmayacaktır. 

Sevgili dostlar Bekioğlulları ekürisinin sadece AHESTE isimli atı koşmayacaktır. Şablonda değişiklik yoktur.

NOT; Emeklerimizin karışılığı olarak reklam engelleyici kullanmayıp desteklerini esirgemeyen yarış sever dostlara teşekkür ederim..


NORMAL ŞABLONUM 

4,1,6
5,3,9
9,10,7,1,8,5
3,2,6
8,3,2
6-THE BEST OF TIME

33.6 TL

ALTILIM

4,1,6,3
5,3,9,6,8,2
9,10,7,1,5,8
3,2,6
8,3,2
6-THE BEST OF TIME

88.8 TL