Bugün Kocaeli programında Gold Foot ve Modeloğlu ön plana çıkan atlar durumundalar.

Gizli Eküri at yarışı tahmin denilince akla sürpriz atlar, bombalar ve isabetli tahminler gelmektedir.  Her gün Google aramalarında bu kelime ile binlerce kişi güven ve doğruluğun adresini aratıp sitemiz Sihirli Kantarma'nın kapısını çalmaktadır. Bu inanç ve teveccühü kazanmak elbette kolay olmamış ve uzun yıllar boyunca verilen bir emeğin karşılığı olarak geri dönüş sağlamıştır. 

Şimdi ise meyveler toplanmakta, aile genişlemekte ve bu düşünceler çok daha geniş kitlelere yayılmaktadır. Bugün Türkiye'deki her ganyan bayisinde en az bir yarış sever Sihirli Kantarma ve yazarlarını pür dikkat takip etmektedir. 

Burada bir de bir safkana değinmeden olmaz; onun adı İnvincible Son. Kurtel Harasının eline geçmiş nadide İngiliz atlarından biri olan bu isim ne yazık ki yanlış koşulması neticesinde unutulmaz atlar arasında üst sıralarda yerini alamamıştır. Bir Orpen temsilcisi olan Son'ın annesi ise safe exit isimli kısraktır. İlk yedi koşusunu da kazanan bu atın bu birincilikleri arasında Grup 1 erkek tay deneme ve anafartalar koşuları da vardır. Ama ne hazindir ki anafartalardan bir ay sonra kendisinden yaşça büyük atlarla beraber başbakanlık kupası koşusuna kaydı yapılarak adeta ziyan edilmiştir. Daha sonrasında kötü yarışlar yapsa da iyi gruplarda koştuğunu da söylemek gerek. Eğer koşu seçimleri iyi olsaydı çok nadir geçilir ve belki de bir bold pilot olabilirdi.

MODELOĞLU // GOLD FOOT: Yeterli kondüsyona sahip olan safkanlar, kendileriyle özel olarak ilgilenen jokeylerinin idaresinde koşuya katılacak olmaları ve orjin itibariyle kısa mesafede başarılı safkanlarla akrabalıkları bulunmasından dolayı öne çıkıyorlar.

ALTIN ADIM: Birinci olduğu son koşusuna nazaran mesafenin biraz daha kısalmış olmasıyla şansının daha da arttığını düşünüyorum. KV dişi koşularda favoriye karşı hep bir tedirginlik yaşasam da Akın Sözen'in sadece bu safkan için Kocaeli'ne gelmesi beni biraz rahatlatıyor. Bu yüzden Gizli Eküri At Yarışı Tahmin olarak favori hanesinde değerlendireceğim.

FEHİMAN // DÖKERBEY: Jokey yamaklarına mahsus koşuda formda aprantilere şans vermenin her zaman daha makul olduğuna inanıyorum. Bu koşuya baktığımda biri oldukça formda diğeri ise yükselişte olan iki apranti gözüme çarptı; M. Bedir Sakallılar, Adem Şen. Bindikleri safkanlar da zaten yarış içerisinde şansı yüksek olan isimler. Özellikle FEHİMAN ciddi bir form sıçraması yaptı. Bu yüzden kuponuma işaretlerken Gizli Eküri At Yarışı Tahmin öncelik vereceğim.

MANAROLA: Gizli Eküri At Yarışı Tahmine göre bu at hakkındaki tespitler şu şekildedir: 
İlk iki koşusunu olumlu bulduğum CESSY tayı çim pistte daha iyi koşacaktır. Bugün için ön planda değerlendirilmesi taraftarıyım.

PRIZE FOR: Kum çim ayırt etmeyen yetenekli safkan uygun grupta birinciliğe yakın duruyor.


IAN TAPP: Son iki koşusunda da zorlanmadan kazanan safkan Özcan Yıldırım'ın kontrolünde katılacağı yarışta denk rakipler arasında ön plana çıkıyor.