Ağrı Dağı Fırtınası Geçilmez
1. Koşu Son koşusunda daha önce daha tecrübeli isimler arasında etkili bir Sprint ile sahadan 2. Olarak ayrılan Hatice son düzlüğe kadar arkada beklemesini düzlük üzerinde etkili Sprint ile bu grubu geçebileceğini düşünüyorum. Bu safkanın tek ve en ciddi rakibinin ise ilk startını gösterişli kazandıktan sonra sert gruplarda etkisiz kalan Atılım olduğunu düşünüyorum.

Sıralamam: 6.1


2. Koşu Daha önce İzmir'de yarısı sonlarda kaybetmesi ile meşhur bir hal alan Esrar Dede bugün beklemeyi seven jokeyi ile düzlük üstünde etkili Sprinti ile kazanmaya yakın isimdir. Zaman zaman etkili yarışlar çıkaran Aslan Sütü etkili jokeyi ile favorimin en büyük rakibidir. Son yarısında her zamanki start sorunu yasamayan Olgun Baba da kazanabilecek bir başka isimdir. Hayal Dünyası ise tanıdığı binicisi ile sürpriz yapabilir. Koşunun sürprizini ise üst gruplarda dolanan Kıryalaz ve son koşuları olumlu olan Zilzaal'den bekliyorum.

Sıralamam: 3.2.1.4.6.5

3. Koşu Anne kan hattından Kaizbert Torunu olan Ağrı Dağı Fırtınası  Selim Kaya ile şansını sürekli denemeye devam ediyor. Selim Kaya bu atta ışık görmese devamlı olarak binmezdi. Ortalama galop sıralamasında ise en ön planda olması safkanın potansiyeli gösteriyor. Ben kuponumda bu safkanı tek olarak işaretleyeceğim. Kısacası bugün geçilmez ama rakip arayanlar geri alındıktan sonra yeterli seviyeye ulaşan Agah muhteşem pedigrisiyle Serdengeçer ve orjin itibariyle dikkatimi çeken Karagülüm ü değerlendirebilirler.

Sıralamam: 2.1.6.7

4. Koşu Ahmet Çelik ile etkili yarışlar ortaya koyan ve handikap üstü bir at olduğuna inandığım Lira Lira handikap koşularında boy göstererek bir şeyler planlandığı açık. Ahmet Çelik ile start almama sebebi ekürinin güvendiği ve devamlı olarak atlarında şans verdiği R. ARSLAN ile kilo indirimi alacak olmasıdır. Üst gruplarda start almış Voli ise bu grubun diğer şanslı bir ismidir. Akfırat ile Uğur Polat yanı sıra tanıdığı Jokeyi ve sevdiği kısa mesafe yarışlar ile Royal Story zaman zaman etkili yarışlar çıkaran Toygar ve her an bir çıkış beklediğim Kara Adil diğer bir şans vereceğim isimdir.

Sıralamam: 2.8.4.7.9.11

5. Koşu Daha önce Ankara ve Adana pistinde kazanıp etkili yarışlar çıkaran bugün Sihirbaz ile 55.5 gibi uygun bir Kiloda start alacak olan Yiğitefekan bu grupta kazanmaya yakın isimdir. Etkili yarışlar çıkaran Güzelkaya Son yarısında Form tutması için handikap koşturulan Yurttay eküri avantajı ile Biçer, bir süre geri alınan Dost Eli ve orijin itibari ile beğendiğim Cankurtbey rakip olarak görüyorum.

Sıralamam: 8.3.6.2.11

6. Koşu 2800 metre uzun soluklu bu mücadelede eküri avantajı ile en şanslı gördüğüm isim Son yarısında Handassa arkası 2. Olan etkili bir performans ortaya koyan Merihtir. Daha sonra Enderefe ve Serhantay ekürilere en ciddi rakip olacak isimlerdir. İlerleyen yaşına rağmen etkili çim performansı ortaya koyan Karaüzüm ve mesafe uyumunun olacağını düşündüğüm Atasoy diğer rakiplerin hatasını kollayacaktır.

Sıralamam: 7.2.9.4.1

7. Koşu Uğur Polat'ın devamlı olarak tercihlediği ve daha önce onunla 4 yarış kazanan Parlera bu koşu için favorimdir. Uygun grup bulduğu zaman neler yapabileceğini gösteren safkana ise rakip olabilecek en önemli isim tecrübesi ile Artic Man olacaktır. Redentor ve Ryan Arel ise hata kollayacak isimlerdir.

Sıralamam: 2.4.3.5

8. Koşu Bazı sıkıntılar yaşadığı için 6 ay gibi bir süre ara vermek zorunda kalan orijin ve potansiyel bakımından çok üst seviyelerde olduğuna inandığım Mandarin için bundan uygun grup bulmak gerçekten zor olmalıdır. Bütün lehine şartları göz önünde bulundurarak Mandarini tek olarak öneriyorum.

Sıralamam:


9. Koşu İlk yarışından beri takibimde olan Yüksek Uçuş 9. ve 5. Olduktan sonra 1.15 ganyana kadar koşacak bir isim olarak ön plana çıkmıştı. Daha önceki yarışlarında bir takım sıkıntılar yaşayan orijin itibari ile çok iyi olan safkan bugün G. Kocakaya etkeni ile iyi bekleme sonucu kazanabilir. Burak Averbak ile şans arayan Kızım Dilşah iyi bir yarış ortaya koyan Astronot ve son kum koşusunu ölçü almadığım Öz Yalaz bu koşu için yeterli olacaktır.

Adana'da zorluk derecesi yüksek heyecanlı geçecek yarışlarla örülü bir altılı ganyan programı var. Ben Yağmurcan'a güveniyorum ve onun üzerine bir kurgu yapacağım.

Ankara koşularından beri takibimde olan ve daha kolay bir grubu bulamayacağı kanısına vardığım YAĞMURCAN başarılı aprantisi Hışman Çizik idaresinde koşuyu kazanmaya yakın gördüğüm safkandır. Güveniyor ve banko öneriyorum.

Günün diğer koşularında ise fikirlerim şu şekilde: İlk ayakta FORT LAUDERDALE ağır kilosuna rağmen benim kuponumun favori hanesinde olacak. İkinci ayakta eküri safkanlardan ÇELİK ÇİÇEĞİ'ni çok şanslı görsem de önerdiğim beş safkanla rahat bir yarış izlemenin mümkün olduğunu söyleyebilirim. Üçüncü ayak zorlu bir maiden mücadele ve ben burada ilk çim koşusu ölçü olmayan, kum pist performansının daha farklı olacağına inandığım KIZILDAĞ isimli tayı öncelikli tavsiye ediyorum. İmkan dahilinde kapatınız. Beşinci ayaktaki maiden yarışta da sürpriz bir isim ön sıralarda yer alacak Vedat Kızmaz'ın hazırlayıp bindiği AKSEKİ FIRTINASI ilk atım ancak gücünüz ölçüsünde çok at yazınız. Son ayağa gelecek olursak THE FLAMINGO ve DEM BABA bu koşuyu kapatır.

Bütçenizi sarsmadan kendi kurgularınızı oluşturunuz.