Bugün Elazığ'da Şubathan zor geçilir.


Selam sevgili dostlar altılı ganyan yorum, tahmin ve analizlerimize yeni sitemizde devam ediyoruz. 

Elazığ yarışlarında biri sürpriz diğeri favori iki tek vereceğim. Herkese bol şans.

Günün 2.Koşusunda Son yarışını Kazanırken dinç görünen hafta içi çalışmalarındada formunu daha da yükselten CRUSH PASSES 7'li ganyan ayağında ilk atımdır. Burada 3 yarış koşup gayet başarılı olan KIYAMET ağır kilosuna rağmen burada şanslı olacak 2 taydan birisidir.

Günün 3.koşusunda Günün en zor ve karışık koşularından birisi olduğu İçin çoğu taya şans vereceğim bu koşuda. Daha önce burada  bu rakiplerinin çoğunu geçme başarısı gösteren LİDERDOĞAN hafta içi çalışmalarını yaptığı jokeyiyle İlk atımdır. Bu rakiplerinin çoğunu geçtikten sonra iki yarış koşup bir 3.lük birde 5.lik elde edip daha sonra Adanada başarısız olup tekrardan sevdiği pistte KV-6 koşan ve bundada başarısız olan AZİMLİZULUT bugün dişine göre rakipler arasında diğer şans verdiğim taydır. Koştuğu yarışlarında sürekli tabela içinde ve çevresinde dolaşan BİRADERHAN diğer şans verdiğim taydır. Bu rakipler arasında zaman zaman kendisine şans yaratmaya çalışan YOLDAŞIM bugün bir başka şanslı olacak taydır.

Günün 4.koşusunda starttan normal çıktığı takdirde kısa mesafeye rağmen toparlandığını sandığım LEA İlk atımdır. Mesafe ayırt etmeksizin başarılı yarışları olan ve bugun daha kolay rakiplerle koşma şansı yakalayan SEA HORSE ikinci şans verdiğim taydır. Bu mesafede her zaman söz sahibi olan son yarışlarında tabela içinde dolaşıp tekrardan kantarmasını tanıyan jokeyiyle VİRGİN PEARL bugün koşuyu lehine çevirmeye çalışacak safkanların başında geliyor. Ankara ve İstanbul pistinde başarılı yarışları olan şansını bu sefer Elazığ pistinde pistin ıslak olması halinde HASRET RÜZGARI Bu koşunun LADY İNTO ile bombasını gerçekleştirebilir.


Günün 5.Koşusunda Daha önce burada ve ş.Urfa pistinde bu mesafede bu rakiplerinin çoğunu geride bırakan GÜVENBAKAN önde istediği tempoyu kurması halinde koşunun 1.liğine aday gördüğüm ve ilk tek adayımdır. Yarış içinde aksilikler olduğu takdirde Adana Pistinde daha sert rakiplerle mucade eden ve bu mesafede birincilikleri buluna KIZILTUĞ Diğer şans verdiğim taydır. Uzun zaman sonra bir yarış gören Adanada hazırlıklarını tamamladıktan sonra bu pistte şansını arayacak olan TEKZULUT burada şanslı olabilecek diğer safkandır.


Günün 6.koşusunda burada bu grupta en iyi dereceye sahip olan son yarışını ölçü almadığım ekürilerden GOKSİN İlk atımdır. Sürekli koştuğu koşularda üstlerde şans verilen ama bir türlü istediği yarışlarını yapamayan GÜNEŞGÜZELİ  bugün seytanın bacağını kırabilir. Sürprize açık bir koşu olduğu için sırasıyla MİYASETACI,GÜMÜŞTEL,UCANBEBEK,EYYARİM,KENDİGUZEL daha sonra şans verdiğim safkanlardır.

Günün 7.koşusunda Daha sert gruplarda başarılı yarışları olan kendisine uygun grupta ŞUBATHAN bugün güvendiğim safkanların başında geliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum. Zor geçileceğini düşünüyorum.

Günün 8.Koşusunda İzmir pistinde zaman zaman başarılı yarışları olan ve hazırlıklarını bu pistte tamamlayan HALOWANGO ilk atımdır. Son yarışında startta takılan ve burada dişine göre rakiplerle mücadele edecek olan TEKCANSTAR starttan normal çıktığı takdirde şanslı olacak diğer taydır. Bu pistte en iyi dereceye sahip olan çalışmalarını N.altın idaresinde sürdürüp kendi jokeyiyle piste çıkacak olan SELİMBEY diğer şans verdiğim taydır. Son yarışında az da olsa kıpırdayan bu yarışta daha şanslı olduğuna inandığım EZBERBOZAN günün bombasını gerçekleştirebilecek safkanlardan bir tanesidir. Daha sert rakiplerle koşan etkisiz kalan bu sefer hafif kilosunun verdiği avantajla GERİDÖN diğer şans verdiğim safkandır.