Adana at yarışı tahminlerimde Tanseli'yi günün en sağlam teki olarak görüyorum. 

Selam sevgili dostlar Adana Plase ve favorilerin bol olduğu koşularda sürpriz safkanları yorumlarımla aradan çıkarmaya çalışacağım..

Günün 1.koşusunda:Aprantilere ait bu koşuda Yeniden toparlanmaya gayret gösteren ATİKTAY önde istediği tempoyu kurabilirse bu koşuyu lehine çevirebilir. Ankara pistinde 2 yarış koştuktan sonra varlık gösteremeyen BEŞİRYILDIZ Bu grupta kendisine şans yaratmaya çalışacaktır. Geçen sene Burada bu mesafede 1.likleri bulunan bir türlü eski formunu yakalayamayan BUĞRACAN Diğer şans verdiğim taydır. Burada 2 yarış kazandıktan sonra daha sert gruplarda varlık gösteremeyen İZPEK ve DİRANŞAN sonra şans verdiğim safkanlardır.

Günün 2.koşusunda: Ankara pistinde sert gruplarda koşup 1 3.lük ve bir 5.lik elde eden OĞLUMBERATIM ilk şans verdiğim taydır. Burada 3 yarış koşup sonlarda muazzam sprint atan ve çalışmalarını üzerindeki jokeyiyle sıkılmadan yaptırılan AKCİLDEDE Sonlarda çok güçlü gelip koşuyu lehine çevirmeye çalışacaktır.


Günün 3.koşusunda:Burada 1 yarış kazandıktan sonra Ankara pistine götürülen Oradaki yarışında koşu içinde sinir yapıp koşuda erken pes eden SALNAZAR İlk atımdır. Henüz maidendan çıkmamasına Rağmen Bu pistte uzun mesafede başarılı koşuları olan daha sonra şansını kumda deneyip başarısız olan Tekrardan sevdiği pist ve mesafeye çıkıp kilosunun da verdiği avantajla GOLD WİNG bugünün sürpriz adaylarının başında geliyor. Sürekli hafif kilolar ile koşup Başarılı yarışlar çıkartan Bu sefer kendisine göre bir grup bulan HARDSTONE Diğer şans verdiğim safkandır. Son yarışını burada Hafif Kilo ile kazanıp günün sürprizini gerçekleştiren MATİZ Bu sefer yetenekli aprantisi ile burada şans arayacak bir başka safkandır. İstanbul ve Ankara'da başarılı yarışlar koşup bu pistte düzenli şekilde hazırlıklarını sürdüren  SEA PEARL Daha sonra şans verdiğim safkandır.


Günün 4.koşusunda: Kum çim ayırt etmeden  her pistte başarılı yarışlar Koşan Bu sefer şansını Adana pistinde deneyecek olan ALBURAKKIZI İlk atımdır. İstanbul ve Ankara pistinde koşup başarısız yarışları olan Bu sefer kantarmasını tanıyan jokeyiyle BERRAGÜL Bu grupta birinciliğin en güçlü adaylarından birisidir. Koşusunun sürprizini ise Burada hep tabela içinde dolaşan DİLŞEKER'DEN Bekliyorum..

Günün 5.koşusunda: Burada Bu mesafede 1.17 gibi bu grubun en iyi derecesini çıkartan ve çalışmalarında 25.52 ÇR gibi süper derece çıkartan TANSELİ Günün en sağlam tekidir.

Günün 6.Koşusunda: Burada başarılı 1.likleri bulunan daha sonra Ankara'da İki yarış Koşup 1 2.lik 1 5.lik Yapan BEST OF ELİF Daima başarılı olduğu grupta Diğer Tek adayımdır. Bu mesafede Bursa pistinde Daha sert rakipler arasında 1.lik'leri bulunan Hafta içi çalışmalarında 26.40.53ÇR çalışma yapıp hazır olduğunu gösteren OCEAN LOWER Bu koşunun sürprizini gerçekleştirebilir.

Günün 7.koşusunda: Burada Bu mesafede 1.17.78 Gibi derece çıkartan CRAWE A. Sözen idaresinde ilk atımdır. İlk yarışı olmasına rağmen Hazırlıklarında iyi işler çıkartan STAR SECREAM Bu koşuda diğer şanslı olabilecek tayların başında geliyor. BIXI daha sonra şans verdiğim safkandır.

Günün 8.Koşusunda: Burada daha sert rakipler arasında 1.olduktan sonra Ankara pistinde şansını deneyen ama başarılı olamayan KARAMENDUH ilk atımdır. Daha sert gruplarda daha başarılı yarışları olan son 3 koşusunda Etkisiz kalan VİCDANSIZ dişine göre bulduğu grupta Şanslı olabilecek diğer taydır. Uzun zamandır takip ettiğim ama bir türlü başarılı yarışlar çıkartamayan KOZANLI bugün günün bombasını gerçekleştirebilecek şanslı safkanlardan birisidir.