Tay analizlerimiz devam ediyor. Birinci koşunun yorumlarını ayrı bir sayfa olarak paylaştık. Dileyenler aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilir.


ASARCIKLI: Kardeşlerinin üçlü dönemlerinde iyi yarışlar yaptıklarını  ve anneden kardeşi DOĞANCIK'ın ilk startında bu tayın bugünkü jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde İstanbul Hipodromu'nda kazandığını tespit ettik.

BARBUT: SEDEFKAR, KIRKPINAR gibi isimlerle anneden kardeşliği bulunan tayın üçlü döneminin iyi geçmesini bekliyoruz. Mesafe ve pist ayıracağını düşünmüyoruz.

FİNCANCI: Birinci koşudaki ARMANBEY gibi orjini hakkında fikir edinemediğimiz taylardan biri.

HABERATLI: Anne kan hattı güçlü olan HABERBATUR tayının kardeşi TORUNUM MERT de yarış hayatına İstanbul'da başlamış ve start aldığı yedi koşunun beşinde ikinci olmuştu. Mesafe ayırt etmeksizin çim pistte başarılı olmasını bekliyoruz.


UÇANŞAH: Bu orjini anlatmaya gerek yok. Koşan tüm kardeşleri başarılı. Özellikle son dönem koşan tam kardeşlerinden SİLAH sorunlarından ötürü yarış hayatına geç başlamış olmasına rağmen üst üste aldığı birinciliklerle bu eşleşmenin kalitesinin en tipik örneği.

DİZDARYELİ: Orjin bakımından güçlü olduğunu söyleyemiyoruz. Yarış içerisindeki performansını izleyip karar vereceğiz.

KUMBAĞGÜLÜ: Adanır tayları son dönemde iyi bir yükseliş yaşadı. Annesi JAPONGÜLÜ'nün de iyi akrabaları var. Kısa performansı hakkında net konuşamıyoruz ama uzunda etkili olacaktır.

ŞİMALİM: Koşunun kapalı kutularından biri. Nasıl koşacağını biz de merak ediyoruz.