Selam sevgili dostlar, daha önce yaptığımız gibi ilk kez koşan tayların orjinlerini teker teker inceleyip sizler için analiz ettik. Bunu dördüncü kez yapıyoruz ve daha önceki analizlerimizde yakaladığımız başarıya hepiniz şahit oldunuz. Dileriz  bu analizimiz de diğerleri gibi fayda sağlar.


ARMANBEY: BİLGİN tayının annesi hakkında bilgi elde edemedik.

GOLDEN PRINCE: İsminden dolayı bir an bizi ''İngiliz tay koşusu muydu bu?'' acaba diye düşünmeye sevk eden tayın annesi HOŞCAN, kısa mesafede etkili koşular yapan ŞAHNİGAR ile tam kardeş. Babası UÇANBEY ise kısa-orta-uzun her mesafede kazanmasını bilen kaliteli bir safkandı. Bu yüzden koşudaki şanslı isimlerden biri olduğunu düşünüyoruz.

GÜRSU: Annesi DİLASU şampiyon ONURKAAN'ın anneden kardeşi, babası TURBO. Fazla söze gerek yok; eğer orjini kadar koşarsa adını sıkça duyarız.

SEYRİ SEFA: Annesi AYÇAKIZ'ın bir dönem grup koşularda boy gösteren GÜNCANHAN ile anneden kardeşliği bulunuyor.


SURKAPI: BESSEY ve COŞKUNKIZ ile anneden kardeş olan tayın kardeşleri halen koşmakta olduğu için fikir sahibi olacağınızı düşünüyoruz.

ULUĞBEĞ: Annesi YAŞAGÜL, BALDAR gibi ikililiği iyi geçen bir tay verdi. Sihirbaz Karataş tercih ettiyse bir hikmeti vardır muhakkak.

UMURŞAH: Koşulara iştirak eden BABÜR ve KEREMBORA ile tam kardeş. Ekürisi kadar iddialı bir tay olabilir.

ACI KAHVE: Üçlü döneminde kısa mesafede iyi koşan ve ardından uzun mesafede söz sahibi olmaya başlayan ÇÖL RÜZGARI ile anneden kardeş.

ALTINŞAH: ÖZKAFKASLI ve ALHABER gibi halen koşan kardeşleri etkili yarışlar yapamasa da annesi ÖZGÜNBAL'ın BURKAL ile anne kardeşliğini aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor.