10 Şubat Bursa Gazete Tahminleri
Günün ilk ayağında yatkın olduğu çim pistte start alacak olan AVION KHAN favorim. Rakipleri şablonumda olacaktır. Poetika ise bankom. 

İlk startında istenilen verim alınamamış olsa da startla birlikte öne hızlı gelmesi ve güçlü yapısı dikkatimi çeken BARSKAN üstün pedigrisi ile at yarışı tahmini sizlere ilk planda önereceğim safkan olacak.

Yamaklara mahsus koşuda etkili binicileriyle start alan GAUNOS, SİDELİ ve SELAHATTİN BEY şans vereceğim üç safkan.


Günün dördüncü ayağı her ne kadar HOT CHOCOLATE ve KINOWA ikilisi arasında geçecek gibi at yarışı tahmini dursa da ben buradan sürpriz bir sonuç da çıkabileceğini düşünüyorum. Kaliteli isimler RÜZGAR ETO, BABADÖKER  ve FRENKLİ RÜZGARI kuponumda işaretleyeceğim diğer safkanlar. 


Koşmuş olduğu tüm yarışlarında  at yarışı tahmini etkili bir performans ortaya koyan POETIKA usta pilotuyla günün banko ismidir. Bankom.

Günün son ayağı sürprize açık bir koşu gibi duruyor.  at yarışı tahmini Son startında daha iyi grupta kazanan ZATI ŞAH favorim olmakla beraber rakipleri şablonumda olacaktır. 

İzmir at yarışları son yıllarda iyice bozuldu. Buralarda gerçekleştirilen koşularda çok ilginç atlar enteresan gruplarda kazanmaya başladı. Bir önceki mücadelesinde eshamesi okunmayan bir at adeta tuta tuta rakiplerini geçerek akıllara doping şüphelerini düşürüyor. Komiser raporları ve salya sonuçları ise bunun tam tersi yönünde. Yıllardır süregelen İzmir'de mafya söylentileri son dönemde yapılan koşularla iyice dillendiriliyor. Çok sürpriz atların düşük ganyanlarla kazanıyor olması yarış severleri düşündürüyor. Özellikle at yarış ı tahmini hayatı riskli durumda olan ve son koşusuna çıkan atların sergilediği üstün performans oldukça garip. Bu atlar yirmi yarış boyunca ortada yokken, tabelaya dahi giremezken bir anda çok iyi bir koşu çıkarıp kariyerini devam ettiriyor. 


Bu sebeplerden dolayı İzmir at yarışı tahmini yapmak da zorlaştı. İnandığınız atların kötü koşması, at sahiplerinin atlarını şarta göre koşturması ve bunun çıplak gözle dahi fark edilmesi tahminlere hazırlanırken yorumcuların at yarışı tahmini işini çok zorlaştırıyor. Birçok ayrıntı ve detay devreye girdiği için harcanan zaman da ikiye hatta üçe katlanıyor. Bir de günün sonunda sonuçlar belli oldukça tahminlerin başarısız olması yazarlarda motivasyon düşürücü at yarışı tahmini ve moral bozucu bir etki yaratıyor. 

Siz siz olun özellikle İzmir yarışlarında kendi düşüncelerinizden taviz vermeyin. Herkese bol şans diliyorum. Kazancınız bol, bahtınız açık olsun. At yarışı tahminimiz her zaman sizinle olsun.

22 Eylül 75. Yıl Ankara Hipodromu'nda gerçekleştirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Koşusu'nu aprantisi Hışman Çizik ile KHOR KALBA kazanarak önemli bir sürprize imza attı. Günün önemli favorilerinden biri olan KREACHER tabela dahi yapamayarak yarış severde hayal kırıklığı yaratırken kazanan KHOR KALBA'nın ganyanı 28.95 TL olarak açıklandı.

Düzlük üzerinde liderliği alıp teşviklerine başlayan başarılı apranti içinden gelen ANGEL HORSE'un ataklarına karşılık vererek yarım boy farkla koşudan galip ayrıldı. Genel itibariyle sürpriz neticelenen yarışta üçüncü SERHUNCAN, dördüncü ise NAİFCAN oldu.  

Bu birinciliği ile jokeyliğe terfi eden Hışman Çizik kardeşimizi tebrik eder, Sihirli Kantarma ailesi olarak başarılarının devamını dileriz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar