Dün yine İzmir'de de orta ölçekli kuponumla beşte kalarak seriyi devam ettirdim. Üç günde çok basit hatalarla beşte kaldığım programların verdiği paraların toplamı 10.000 TL civarında. Bugün de makul bütçeli bir kurguyla İzmir'e hazırlandım. Öğlen saatlerinde de Kocaeli tahminlerim paylaşılacak. O program bana biraz daha zor geldiğinden öncelikle İzmir'i aradan çıkarmak istedim. Bugünkü yarışlarda bahtsızlığıma bir son vererek ikramiye kazanmak istiyorum. Şansınız bol olsun. 

ÇATALKAYA: İlk yarışında çok dikkatimi üzerine çekememişti çünkü anasına, babasına baktığımda uzunda daha iyi koşar diye düşünmüştüm. O gün şans tanımış olsam da bu kadar yetenek sahibi bir at olabileceği aklıma gelmemişti. Bugünkü yarışa da çok iyi hazırlanmış. Üstü üstüne yaptığı çalışmaları da çok düzenli; bir sprint, bir galop. Bu benim en sevdiğim çalışma biçimidir. Derecesi de iyi oldu mu o atı kesin değerlendirmeye alırım. Çatalkaya;

25 Ocak / 600 metre;   24.0 - 38 rahat
27 Ocak / 1000 metre; 23.8 - 1.03 rahat
1 Şubat / 600 metre;   23.2 - 37 rahat
3 Şubat / 1200 metre; 24.7 - 1.02.8 - 1.16.5 rahat

olarak arka arkaya yaptığı dört çalışmayla bana çok hazır olduğunu gösterdi. Bugün 400 metre kadar daha da uzayan mesafenin de kendi yatkınlığıyla uyumlu olduğunu düşünüp tek öneriyorum.

Bu ayakta benim sürprizde yazacağım iki at var. Kurgusu farklı olanlar, büyük oynayacaklar kendi şablonlarında değerlendirebilirler. 

BADEGÜL: Bu ayakta en çok dikkatimi çeken şey; Halis Karataş'ın Princess Di'ye değil de Badegül'e binmiş olması. Burada Dont Hesitate önde kaçarken, onu Badegül takip edecektir. Viraja kadar da Dont Hesitate, Badegül, Cambodia, Princess Di sıralamasıyla gelinecek ve de son viraj dönülmeden Dont Hesitate'in dışına dolanan Badegül ve de onun dışından Cambodia gelecektir. Ancak Cambodia'dan daha güçlü bir at olan Badegül önce liderliği alıp sonra da farkı açarak geriden gelmeye çalışan Princess Di'ye fırsat tanımayacaktır. Bazen Halis Karataş böyle atlarla direk liderliği alıp beyaz bayrak ayna yapıyor ama Dont Hesitate onu bırakır mı bilmiyorum. Bu yüzden yazdığım senaryo daha olası görünüyor. Ayrıca Badegül'ün çalışmaları da benim sevdiğim biçimde; 

1 Şubat / 600 metre; 23.5 - 36.3 rahat
3 Şubat / 1000 metre; 24.8 - 1.03.0 rahat

Bugün mesafe, gidişat ve de jokeyinin tercihiyle Badegül bankom olacak. 

Sevgili arkadaşlar, siteye destek vermenizi rica ettiğimiz yazılardan az da olsa verim alınıyormuş. Daha duyarlı davranıp engelleyici kullanmamanız, size göre reklamların gösterimi ve siteye gelir akışı çok önemli. Hassas olanlara teşekkür ederim.

EDİTÖR: Bugünkü Twitter başlığımız #atlardanöğrendiğimşey. Atlar ve at yarışı size ne kazandırdı, ne kaybettirdi; onlardan neler öğrendiniz. Twitterda etiketimizle beraber paylaşabilirsiniz. 


Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri 

7.8.5
3 ÇATALKAYA // 1.2
3.5.2.4
1 BADEGÜL BANKO
3.1.2
10.9.1.5.8.7.6 // 4.3.2

15.12 TL // 75.6 TL