12 Şubat Salim Kafa İstanbul At Yarışı Tahminleri

3 yorum
Değerli dostlarım merhaba,

Bugün 1 yıl önce söz verdiğim üzere Yarışanat sitesi vesilesi ile sizlere merhaba demek istedim.

Benim fikirlerim ekteki şekildedir, ama her zaman dediğim üzere en önemlisi sizlerin fikir ve hisleridir.

Herkese seyir zevki yüksek bir İstanbul Programı diliyorum.

Sevgi ve Selamlarımla
salimkafa

BEKİR

Geçtiğimiz yıl formuna inanan ilgilileri Rasim hoca ve Sebahattin hoca çim pistte 2 kez GR1 koşuda denediler ancak bunlardan birinde çok sert grupta 5. Olabilen Bekir, o gün Memduhağa, Oğuzboylu, Ben Halil, Özekan vs gibi isimleri geride bırakmıştı.

Bir potansiyeli olduğuna inandığım Bekir kısa bir süre geri alındı ve Şubat ayındaki İdmanlarını, kısa işlerini çok beğendim. Boş kilosu ile ihmal edilmemesini tavsiye ederim.

RELAX

Ocak ve Şubat ayında yaptığı çalışmalarını çok beğendiğim kısrak erkek rakipleri de olsa koşuda favori hanesine yazacağım ilk isimdir.

İstikrarlı şekilde 1000 i 1.01 içinde çok zorlanmadan çalışmalar yapan RELAX'ın ocak ayındaki 1200 çalışması da 1.14 içinde olup, iyi bir start alması halinde potoyu önde geçebilecek forma sahip bir isimdir.

GIGANTES

Son startında dışındaki ve içindeki 3 safkanın arasında kalması ile koşuda istediği pozisyonu almakta güçlük çektiğini düşündüğüm GIGANTES o gün ilk 800'ü 47 içinde geçilen tempoda 2. lik elde etmişti. Özcan Yıldırım idaresinde bu kez daha iyi bir start ve pozisyon alacağını düşündüğüm safkanı 100 mt de uzayan mesafede günün banko adayı değerlendireceğim.

ETYOPYALI

Babası Triple Bonus her ne kadar koşu hayatı vasat olsa da kan hattına çok inandığım bir safkandı. Şimdi aygır olarak deneniyor ve başarılı olmasını temenni ederken buna da inandığımı bir köşeye not etmek istiyorum.

Triple Bonus'un babası Holy Roman Emperor  2 yaşlı GR1 ler kazanmış, aynı zamanda 10 un üzerinde GR1 kazanan Taylar vermiş önemli bir aygırdır.

Kısrak babası Johannesburg ise 2 yaşlı iken 7 de 7 yaparak 2 yaşlı olarak geçilmemiş, içinde Breeders Cup Juvenille de olan 4 GR1 yarış kazanmış GR1 galibi Taylar vermiş, Scat Daddy gibi önemli bir aygırın da babasıdır.

Sonuç olarak ismi olmasa da Triple Bonus bünyesinde önemli bir Kan hattı kombinasyonunu barındırmaktadır.

Etyopyalı'nın annesi Amasis ise Kral Amed ve Andiamo gibi KV koşular kazanmış isimleri vermiştir.

Etyopyalı'nın idman pistindeki hem kısa işleri, hem uzun işleri, derece olarak da bana ışık vermekte olup, yarın bir start sorunu yaşamaz ize usta jokeyi ile koşuyu kazanabileceğini düşünüyorum.

Yeni yeni sistemini oturtmaya çalıştığımız sitemize desteklerinizi esirgemezseniz memnun oluruz.. Teşekkürler, bol şans..Özel Altılım

9,3,6,8,1,12,10,5
12,8,2,9
GIGANTES (3)
7,5,3,2,1
ETYOPYALI (5)
6,3,7,13,15,16,9,10

3 yorum :

  1. güzel yorum güzel bilgiler temiz kupon...tıkladık reklama...

    YanıtlaSil
  2. bedavaya milleti diktiriyonuz kayıbınız var mı yok

    YanıtlaSil