23 Şubat İzmir İdman Pisti Programı


1. Ayak Genellikle Atlı Ekurisi'nin atlarını tercihleyen bu yarış için Gökkale'yi tercihlemiş olan R.Arslan faktörü ile Gökkale'yi favori olarak görüyorum.


2. Ayak Y1 yarışlarında etkili yarışlar gösteren ADABEYİ M.B.Sakallılar ile bu grup içinde yeterli bir performansı olan safkanı tercihlemesi ile bütün işaretler onu gösteriyor. Bu koşu için favorim olmakla beraber. Uzun süredir takibimde olan Mufasa Y1'de sürpriz yapabilir. Üst gruplarda yorulan Sado BY Sado beğendiğim aprantisi ile bir diğer şanslı gördüğüm isimdir. Adalı Ekürisi'nin çok şey beklediği ve birçok yarışta favori çıkan Control ise yine başka bir şans verdiğim isimdir.

3. Ayak Yarış hayatında daha önce sadece bir kere Waneta gibi bir şampiyona geçilmiş olan Denizcanım bu koşuda da favori olmayı hak etmektedir. Denizcanım'dan herhangi bir ata koşu sekerse eğer herkes kazanabilir. Özellikle koşunun en az şans verilmesini beklediğim Tarsus Beyazı üç koşuda da giderek üstüne koyması her yarış derecesini arttırması. Sinyor Şamil Ekürisi ile muhteşem bir yarış kazanan M. Bayır bugün yine koşunun sürprizine imza atabilir.

4. Ayak Günün en zor koşusu olabilecek yarış olduğu şüphesiz Copperfield mükemmel gelişimin ardından başarılı koşular ile potansiyelini ortaya koydu favori olmayı hak ediyor. Halis Karataş'ın ısrarı Finesse'yi değerli kılıyor. Gazibora Khan çok beğendiğim bir isim normalde şu gruplarda geçilmeyecek hatta Gazi kazanabilecek bir isim lakin Gökhan'ın kantarma tutma arzusu sıkıntıya sokuyor. Alla Turca ise Abbas Yolcu ile anneden kardeş ve bu kan hattı neden olmasın dedirtiyor. Bu koşu için hepsi yapılıp rahat bir yarış izlenmesini tavsiye ediyorum.

5. Ayak Uçanşah anne baba bir kardeşlerinden Uçan ve Uçanbey milyon barajını geçen iki isim. Beklentiler yüksek olan Uçankral gibi bir isimle de anne baba bir kardeş olan tay aynı zamanda Adana'da başarılı yarışlar çıkaran Silah ile de anne baba bir kardeş. Gülnar ile de anne kan hattından kardeş olan tay bu koşu için yeterli potansiyele ve hazırlıklara sahip olduğunu düşünüyorum. Günün bankosu olarak öneriyorum. Tay yarısı tek atmam diye düşünen takipçilerimiz Kırkpınar gibi kaçak bir safkan ile kardeş olan Barbut'u, Asarcıklı'yı ve Haberatlı'yı değerlendirebilir.

6. Ayak Bu tip kısa mesafeli yarışlarda inatçı karakteri ile kazanmayı bilen ve her geçen gün üstüne koyan Rüzgarın Ruhu başarılı jokeyi ile kazanmaya yakın olan isimdir.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.