1. Koşu:18:30Maiden/Dişi , 3 Yaşlı İngilizler, 58 kg, 1700 Kum ,
Türkiye puanlamasına göre ilk üç atın dışına zor çıkar. Gün içerisinde iki maiden koşu varsa birisinden sürpriz çıkma ihtimali yüksektir.

2. Koşu:19:00Handikap 14 /H3 , 3 Yaşlı İngilizler, 1400 Kum , 
Puanlamaya göre %50 favori, %50 sürpriz isimler.

3. Koşu:19:30Handikap 13/DHÖW /H3 , 4 ve Yukarı Araplar, 1200 Kum ,
Ağır kilolu isimlerin kazandığı daha çok görülür.

4. Koşu:20:00KV-8 , 4 ve Yukarı İngilizler, 58 kg, 60 kg, 1700 Kum 
Puanlamaya göre ilk iki atın şansı eşittir.

5. Koşu:20:30Handikap 14/DHT /H3 , 5 ve Yukarı Araplar, 2100 Kum 
Türkiye puanına göre %50 favori, %50 sürpriz isimler.

6. Koşu:21:00Maiden/Dişi , 3 Yaşlı İngilizler, 58 kg, 1700 Kum ,
Türkiye puanlamasına göre ilk üç atın dışına zor çıkar. Gün içerisinde iki maiden koşu varsa birisinden sürpriz çıkma ihtimali yüksektir.

7. Koşu:21:30Handikap 15 /H3 , 4 ve Yukarı İngilizler, 1700 Kum ,
Ağır kilolu isimlerin kazandığı daha çok görülür.

Serdümen gibi şampiyon bir safkanın anne kardeşi olup hala gerçek performansını sahalara yansıtmış olmasa da istediği ve beklediği uzun mesafeli yarışa sonunda kavuşan Karamıh net olarak en şanslı isimdir.Favorinin eksik koşması halinde son yarışını bu mesafede uzak kazanarak rakiplerine göz dağı veren Pomalin grubun tek dişi safkanı olarak kazanan olabilir. Son yarışında Al Andakar gibi kaliteli bir isme zorlu anlar yaşatan Demirpoyrazım'dan güzel bir beyaz bayrak aynı yarışı izleyebiliriz. Uzun aradan sonra iki yarış görerek tam hazır hale gelen Kızıl Çakır uygun sıkleti ile koşuya ağırlığını koyabilir.Son yarışında burada koşan rakiplerinden Pomalin'e uzak geçilsede adeta bom boş kilo ile bu yarışa katılacak olan Uğursel günün sürprizini yapabilir.

Günün ikinci ayağına bakıldığı zaman gerçekten zorlu bir yarış olup her safkanın kazanma şansı var. Ben banko tercihimi zor olan bu ayaktan yana kullanacağım. Nedenleri ise geçtiğimiz sezon adından sıkça bahsettirip istirahate çekilen Özerdinç aradan sonraki ilk yarışında kendi halinde bir beşincilik çıkardı. Bir sonraki yarışında ise 1400 olan mesafede gösterişli bir yarış kazandı.Bu kez mesafe 1600 dahada lehine gözüküyor. Üstelik üzerinde son günlerin flaş aprantisi Mert Can Çelik var. Bütün bunlar yan yana gelince bir baş bir boyun bir burunda olsa grubu geride bırakarak kazanan olacaktır ve günün ilk bankosudur.

Tamamen birbirine denk safkanların bir araya geldiği bu koşuda kim gelse şaşırmayacağım bir yarış olacak.Bu sebepten ötürü ben buraya hepsi diyerek en cazip ismin gelmesini bekleyeceğim.

Yarış hayatı boyunca beş yarış koşup iki birincilik, iki üçüncülük ve birde ikincilik elde edip tabeladan düşmeyip ayrıca son yarışında ise İzmir'in şampiyon adaylarından Lead Soldier'a saldırarak bu mesafede 1.27.77 gibi iyi bir derece çıkararak ne denli formda olduğunu gösteren Gray Tail bariyer dibinden yapacağı ataklarıyla günün ikinci bankosudur.

Şüphesiz günün en keyifli koşularından biri olacak olan bu ayakta son iki yarışında Yılmabaşar ve Gümbür Gümbür gibi şampiyon isimleri geride bırakarak ne denli formda olduğunu gösteren Kızılhan her ne kadar stili rakipleri çok olsa da benim favorimdir. Birinciliğe hasret kalan Firikya kazanabileceği koşuyu en sonunda buldu yarışta öyle bi tempo olacak ki sonlarda dökülenleri toplayacak olan bu isim özlediği birinciliğe kavuşabilir. Burada Kızılhan'ın numarayı alıp Güngör Ağa'nın yakın presi sonucu erkenden yıpranması sonucu yakın gidip düzlükte kafaya çıkacak olan Romeo rakiplerine direnerek yarışı çalabilir dikkat.

Son ayağa geldiğimizde denk rakiplerin bir araya geldiğini görüyoruz.Benim burada ilk şans vereceğim isim her ne kadar 122 gün arası olsada idman pistinde çıkardığı derecelerle göz okşayan Wicked Heart olacak.Uzun mesafeleri çok iyi koşacağını düşündüğüm isim favorim olacak. Diğer rakipleri sırasıyla şablonumda bulunmaktadır.

Sihirli Kantarma tüm hızıyla yoluna devam ediyor. Siz de verdiğiniz destekle arkamızda duruyorsunuz. Her gün özenle siteyi ziyaret edip ayrılmadan evvel gerek paylaşımlarıyla gerek farklı şekillerde destek olan herkes çok sağ olsun. Bol şans.


Ahmet Oğuz İzmir At Yarışı Tahminleri

3.2.1.4.8
2 ÖZERDİNÇ
2.5.4.1.3
1 GRAY TAIL
2.1.4
13.2.4.3.7.10.12.1.9.11.5

57.75 TL