YURT DIŞI SİTELERİNİN GULFSTREAM PARK
 ERKEN BAHİS ORANLARI
FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU712-5-1-110-3-8-2
2.KOŞU1110-2-48-6-1
3.KOŞU18-4-72-5-6
4.KOŞU106-4-7-25-12-8-3
5.KOŞU62-12-11-49-5-1-7
6.KOŞU76-9-10-58-11-3-12
7.KOŞU69-7-14-1-3
GİZLİ EKÜRİ NEWCASTLE AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Dün ilk dört ayak favorimiz kazanmasına ve iki tekimiz de gelmesine rağmen son ayakta burun ucu farkıyla altılıyı bıraktık ancak açıklanan ikramiye bizim kafamızdakinin yanında geçmiyordu. Yani söylemek istediğim şey; dünkü programın olması gerekenden az ikramiye verdiği değil, biz daha büyük rakamlar düşünerek kurgumuzu yapıyoruz. Umarım, bugünkü Newcastle yarışları beklentimizi karşılar. 

1. AYAK

Günün ilk ayağında önde istediği tempoyu verebileceği bir grup bulan Woodside Wonder, stili dışı koşan bir rakibi olmazsa, son metrelere dek bu gruba dayanabilecek potansiyelde bir at. Newcastle'da 40 oranıyla Class 4 yarışta kazanırken büyük bir sürprize imza atan Mardle ve biraz daha uzun mesafede öne yakın gidip düzlükte rakiplerini ayıran Seductive Moment bu koşuda şans sahibi olabileceğine inandığım öncelikli safkanlar.

2. AYAK

Bugün programda iki adet çok önde tutulan safkan var. Ancak her ikisi de beni aşağıda açıklayacağım sebeplerden ötürü beni tam olarak cezbedemedi. Yine de bu isimlere güvenerek şablon oluşturmayı düşünenler olur diye banko olarak tavsiye edeceğim safkanın rakipleri hakkında da kısa bir yorum yazdım.

Günün ikinci ayağında ikisi Newcastle ve dördü Southwell olmak üzere koştuğu son altı kum pist koşusunu kazanan süratli safkan Foolad bankom olacak. Uzun süredir çim pistte mücadele eden ancak bu sınıf ve pistte iyi yarışları olan safkanın ağır kilosuna rağmen beyaz bayrak ayna yarışı yapmasını bekliyor ve banko olarak öneriyorum. 

Bu mesafe ve pistte start aldığı dört koşunun son üçünü kazanan sprinter safkan 4-Outrage favorinin ilk rakibidir. 

Hafif kilosu ve sprinter yapısıyla 10- Primo's Comet de  koşuda önde tuttuğum safkanlar arasında gösterilebilir. Öne yakın giden 3-El Hombre, 5-Watchable, 7-Boom The Groom'un yanı sıra bir Acclamation temsilcisi olan 8-Bengali Boy's sonraki ihtimallerdir. 

3. AYAK

Haziran ayında Grup 1 yarış hedefleyen Will Of İron bir İnvincible Spirit - Galileo temsilcisi olarak öne çıkıyor. Aynı eşleşmeye sahip en iyi safkan olan Magna Grecia ise bugüne dek üç kez piste çıktı ve ilk koşusunu kolay kazanırken ardından katıldığı Grup 3 Autumn Stakes'i burun farkıyla kaybetti. Hemen sonrasında iştirak ettiği Grup 1 Futurity Trophy Stakes'i ise baş farkıyla kazandı. Will Of İron'ın anne kardeşi Astronomy Choice ise ilk stratını şampiyon jokey Dettori idaresinde kazandıktan 7 ay sonra yine aynı jokeyi ile koşup Listed yarışta üçüncü olmuş. 

Günün üçüncü ayağında Arrogate, Enable, Frankel, Oasis Dream ve daha birçok şampiyonu pistlere kazandıran Juddmonte Harası'na ait olan Set Piece ilk startında zorlanmadan kazandı. Annesi Portodora kariyerinde pek bir başarı gösteremese de ikinci annesi High Walden'in grup mücadelelerde tabelası var.

Şimdiye dek koşan anne kardeşlerinden Token Of Love ve Dashing David ilk koşularında birincilik ipini göğüsleyen Sparkle İn His Eye, bir Sea The Stars - Light Fantastic eşleşmesi. Aynı eşleşmeye sahip olan Endless Time isimli safkan şimdiye dek biri Grup 3 olmak üzere yedi kez foto finiş çizgisini önde geçti. Antrenör William Haggas, Sea The Stars taylarıyla iyi bi başarı grafiği yakaladı. Özellikle geçtiğimiz yıl Sea Of Class ile önemli başarılara imza atan başarılı antrenör yeni bir şampiyon arayışında. 

4. AYAK

Henüz maiden olan ve son dördüncülüğü oldukça tatminkar olmakla beraber 4 ay kadar bir arası olan Amazing Amaya dinçlikle katılacağı mücadelede favorim. Süratli safkan Novabridge ve onun son koşusunda son metrelerde boyun eğdiği Encoded ise öncelikli rakip olarak düşünülmesi gereken isimler. 


5. AYAK

Günün beşinci ayağında start aldığı ilk iki koşuda foto finiş çizgisinde biten Lorna Cole, yanına bir başka safkanı aldığında atlamakta güçlük çekiyor, ki ikinci startında rakibi inatçı çıkınca fotoda kaybetti. İlk koşusunu da aksiyon farkıyla kazandı. Bugün çok önde tutulmasına karşın bana yeterince güven vermedi. Bu yüzden rakip arayacağım.

Grubun kaçak ismi White İverson eğer rakiplerinin ataklarına direnebilirse, tecrübesi ile koşuyu lehine çevirebilir. Son olarak ise start aldığı ilk koşunun düzlüğünde yeterli ölçüde artıramayan ve bir ay ara verip yeniden pistlere dönen Shug'un favori safkana alternatif olabileceğine inanıyorum.

6. AYAK

Günün son ayağı da sürprize oldukça müsait bir yarış. Newcastle'da şimdiye dek etkili bir sonuca imza atamasa da Wolverhampton ve Lingfield'daki son iki koşusunu beğendiğim Laubali favorim. Class 4 mücadelede yakın ara üçüncülüğü ile öne çıkan Casterbridge, istikrarlı isimlerden biri olan Another Angel, iyi bir sprinter olduğunu gözlemlediğim Fink Hill, son ikinciliğinin son metrelerinde kazandı izlenimi vermesine rağmen geriden gelen rakibine boyun eğen Wiff Waff, aynı koşuda 2 boy farkla üçüncü olan Lord Of The Glen, henüz maiden olsa da sürpriz şansı bulunan Miracle Works ve üst üste ikincilikleri ile dikkat çeken First Excell bu ayakta benim kuponumda yer vereceğim safkanlar olacak.

YABANCI SİTELERİN NEWCASTLE TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZGizli Eküri Newcastle At Yarışı Tahminleri 

1.2.3 // 4.5
2 FOOLAD BANKO
3.1.2
9.10.7 // 2.3.1.6
1.5.4
1.2.8.10.3.4.7.9

32.40 TL // 126 TL