Abilerim siteyi ayakta tutamayınca gittim bir işe girdim. Dün Nalkapon Dayım, yaptığımız görüşmeyi size anlatmış. Siz de beni merak etmişsiniz. Neden tahmin vermiyor, demişsiniz. Bundan sonra en azından hafta sonları tahminlerimi yazmaya devam edeceğim. Efsane geri döndü. Gidişat Uzmanı Sinan Sertaç, yine sizlerle. Kemerleri bağlayın.

ELLİBEŞ-PİŞKİNKIZ-ŞERİFE ABLA-KÜŞİ-CEYLİNSU

Bu kadar hafif kiloyla gördüm mü hemen kafadan yazarım Ellibeş'i. Ananiya var, Pişkin Kız da var. Ceylinsu da bazen önlere bulaşır. Fakat Ellibeş bu kiloyla hiçbirine kafayı vermez. Üçünü de arkasına dizer. Küşi de bunları peşine takılır. Son viraja kadar lider gelen Ellibeş, hala en öndedir. Buradan sonra Ceylinsu bastırır, Pişkinkız saldırır. Arkalardan da Şerife Abla bindirir. Son metrelerde en önde beş atı göreceğimizi düşünüyorum abilerim. Ellibeş, Pişkinkız, Şerife Abla, Ceylinsu. İçlerinden biri kazanır. Başkası kazanırsa bana sürpriz olur.

RUN FOR THE SUN

Koşu başlar başlamaz liderliği Jack Jvetar alacaktır. Peşinde Turkish Ransom ilerlerken arkalarında Calliente ve İpek Kız konumlanır. Bunların hemen gerisinde de Run For The Sun ilerler. Jack Jvetar düzlüğe çıkıldığında da liderliğini korumak istese de bir yandan Turkish Ransom, diğer yandan da İpek Kız'ın baskısı başlayacaktır. Bu esnada da Karataş Calliente'yi dışarıya alıp sprinte kaldırır. Run For The Sun ise bunların dışına dolanıp güçlü ataklarla gelip hepsini atlayarak kazanan olur. 

KARA MUSTAFA - MEMDUHAĞA

Romeo'nun liderliği alacağından hepimiz eminiz sayın abilerim. Memduhağa ısrar eder de ben liderlikte gideceğim derse o zaman Kara Mustafa'nın çok işine gelir, şimdiden söyleyeyim. Önde Romeo, dibinde Memduhağa derken arkalarında da Egeberk yerini alır. Peşinde Kara Mustafa ve Çaltepe olur. Bütünay bu yarışa dahil olamaz bence. Düzlüğe yaklaşıldığında çok yüksek formuyla Memduhağa, rakibi Romeo'dan liderliği alıp farkı biraz açar ama Kara Mustafa da buradan sonra ona aman vermeyerek ataklarına başlar. Son metreler iki safkanın çetin, gövde gövdeye, kana kan, dişe diş savaşına döner. Kazanan da az farkla Kara Mustafa olacaktır. 

BURNING ROSE

İşte güzel bir yarış abilerim. En sevdiklerimden biri. Burning Rose'un son yarışında mesafe uzundu, grupta güçlü atlar vardı. Hiçbir şey yapamadı ama bugün hem mesafe kısa hem de bu grupta kaçmasını beklediğimiz atlardan Winner Dancer, üç aydır koşmuyor. O yüzden Burning Rose'un kafayı alıp istediği gibi kaçması zor olmayacak. Ekürisi de onu yakın takip edecektir. Winner Dancer da ya ikincilikte ya da üçüncülükte gider. Bu koşuda Burning Rose'un tek rakibi olarak görüyorum. Viraja nefesli, avantajlı gelen Burning Rose alır yürür. Durursa da ekürisi vurur abilerim. Bankolar bankosu.

Elleriniz dert görmesin. Sağ olun. Bol şans. Sinan Sertaç İzmir At Yarışı Tahminleri

3.4.1.6.7
7.2.5.4.1 // 9.3.6
1 RUN FOR THE SUN // 2.4
4.5
5 BURNİNG ROSE BANKO
8.2.4.9.5.1.6.11

28 TL // 134.4 TL