YURT DIŞI SİTELERİNİN FAIRVIEW
 ERKEN BAHİS ORANLARI
 FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU41-2-38-7-5
2.KOŞU16-3-72-8-4
3.KOŞU61-2-73-4-5
4.KOŞU32-1-64-5-7
5.KOŞU63-1-47-2-10
6.KOŞU56-4-73-1-2
7.KOŞU23-8-74-1-6


AHMET OĞUZ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Öncelikle tahminlerime başlamadan evvel böyle değerli bir ailenin parçası olmak benim için çok kıymetli buradaki tüm yazarlarımıza yarış severlerden hiç bir beklentisi olmadan yardımları için teşekkürü borç bilirim.

1. Ayak: Yarışlarında bir varmış bir yokmuşları oynasa da son yarışındaki görüntüsü artık bu grupları geçebilecek kıvama geldiğinin sinyalini verdi bu kez üstünde Selim İpek yerine son zamanların formda jokeyi Müslüm Çelik var eğer ki kapanmadan düzlüğe çıkarsa bariyer dibinden gelerek yaptığı etkili sprintle kazanan olacaktır. İlk ayağa takip atım olan sürpriz konumdaki Bir Ömür'ü sizlere günün teki olarak öneriyorum.

2. Ayak: Bana göre günün en zor ayağı olan ikinci ayağın kalabalık tutulmasında fayda var sizlere burada da ilk at olarak takip atım olan ve sonlarda çok sert gelebilecek ve potansiyeline inandığım Mister Bond'u ilk at olarak önereceğim. Sonlarda kesinlikle çok kuvvetli gelecek olan Rüzgar'ın kilosu ağır görünse de aprantisi Özgür Gönültaş'ın yerinde yürümesi halinde fotoyu önde geçebilir. Bu ayak için sıralamam şablonumda bulunmaktadır.

3. Ayak: Geldik günün diğer bir zor yarışlarına aday bir koşuya burada da size önereceğim ilk at son dördüncülüğünü çok ama çok beğendiğim ve hazırlıkları gayet tatminkar olan Benares, iyi ellerde bakılan ve gelecekte iyi bir tay olacağına inandığım Parapul son yarışını kazanırken gayet rahat görüntüsüyle radarıma takılmıştı ve çok güzel galoplarla hazırlanan tay ikinci şanslı isimdir,İdman pistinde fena gözükmeyen Turkish Ransom, Kocaeli'nden gelip burada pisti yadırgamadığı takdirde Jıgba,Bir diğer kaba kumdan gelip burdada iyi koşacağını düşündüğüm ve Wembley'in anne kardeşi olan Duşo Muya, 70 günlük bir arası olsa da iyi koşacağına inandığım High Egos Girl ile bu ayağı geçebiliriz.

4. Ayak: 59 günlük bir arası olması ve sentetik piste ilk defa çıkacak olmasına rağmen idman pistinde gayet sağlıklı görünen ve son yarışında yakın zamanda kaybettiğimiz çok değerli Aragorn'un arkasında beşinciliği tatminkar. Yarış bitiş derecesi 1.49.52 olan yarışta sadece 14 salise gerisinde tamamlayarak 1.50.06 gibi bitirdiği derecesiyle ve kalitesiyle bu gruba hakim olacağını düşündüğüm tayı alternatif tek olarak sizlere öneriyorum. Favorimin eksik koşması halinde son yarışında çok etkili bir sprintle kazanan ve bu kez Gökhan Kocakaya gibi daha iyi bir jokeyin idaresinde olacak olan Lobo Negro'nun kesinlikle dahada iyi koşacağını düşünüyorum.Son olarak da bursada güzel bir yarış kazanıp İstanbul'un yolunu tutan Eagle Paw yazarak bu ayağı geçebiliriz.

5. Ayak: Son yarışı bu pistte olan ve gayet tatminkar koşan Olric sonlardaki etkili ataklarıyla kazanan olmaya çok yakındır ve favori olmayı sonuna kadar hak ediyor. Olur da eksik koşması halinde Kocaeli'nde çıktığı ilk yarışında harika koşan ve fotoda kaybeden kısrak babası Kaizbert olan Sofratepe biraz daha idareli giderse sonlarda gelecek rakiplerine direnebilir ve bu kez kazanan olabilir. Son yarışını kesinlikle ölçü almadığım ve startı biraz ağırdan alan bir tay olan Baba Nakkaş sonlardaki etkili bindirmeleriyle ve sert binici Hışman Çizik idaresinde kazanan olabilir.

6. Ayak: Nihayet formunu yakaladığının sinyalini son yarışında veren Waneta gibi şampiyon bir kısrağın anne kardeşi olan, net sonuncu olarak dönüp düzlükte trafik problemi yaşamasına rağmen adeta kanatlanan Wenona fotoda kaybetmişti. Bu kez Uğur Polat gibi son günlerin en başarılı jokeyiyle start alacak Wenona alternatif tekimdir. Eğer ki Wenona'nın olur da eksik koşması veya trafik problemi yaşaması durumunda formundaki yükselişini son yarışını kazanarak gösteren Dıirty Woman, Gökhan Kocakaya'nın ısrarla bindiği ve uyum içerisinde olduğu Blazing Girl, son yarışını kazanırken iyi bir görüntü veren Irish Country, koştuğu sert gruplardan sonra kendisine uygun rakipleri bulan Dıamond Flame yazarak bu ayağı da geçebiliriz.

EDİTÖR: Sizlere ücretsiz hizmet sunan siteniz Sihirli Kantarma'yı desteklemek için yapmanız gereken tek şey engelleyici uygulamalar kullanmayarak sizlere uygun reklamların gösterilmesine izin vermek. Unutmayınız ki siteniz yayın hayatına ücretsiz devam edebilmek için reklamlardan elde edilen gelire ihtiyacı var. Şansınız bol olsun.
Ahmet Oğuz İstanbul At Yarışı Tahminleri 

7 Bir Ömür
10.2.5.9.4.3.12
6.4.5.1.9.8
1 Mühendis // 4.3
5.6.1
12 Wenona // 5.3.8.9

8.82 TL // 132 TL