1. Koşu:18:30 ŞARTLI 5 , 3 Yaşlı İngilizler, 58 kg, 1500 Kum

Genelde favoriler kazanır.

2. Koşu:19:00 Maiden , 3 Yaşlı İngilizler, 58 kg, 1700 Kum

Türkiye puanlamasına göre ilk üç atın şansı eşittir. Gün içerisinde birden fazla maiden koşu varsa birisinden sürpriz çıkma ihtimali yüksektir.

3. Koşu:19:30 Handikap 16/DHÖW /H2 , 4 ve Yukarı Araplar, 1400 Kum

Ya varsa hafif kilolu favori at ya da ağır kilolu safkanlar kazanır. 

4. Koşu:20:00 ŞARTLI 4 /X-1/Y2 , 4 ve Yukarı İngilizler, 58 kg, 60 kg, 1900 Kum

Yüksek handikap puanına sahip atlar arasında geçer.

5. Koşu:20:30 KV-7/DHÖ , 4 ve Yukarı Araplar, 58 kg, 59.50 kg, 1200 Kum

Genelde plase isimlerin kazandığı görülür.

6. Koşu:21:00 Maiden , 3 Yaşlı İngilizler, 58 kg, 1700 Kum


Türkiye puanlamasına göre ilk üç atın şansı eşittir. Gün içerisinde birden fazla maiden koşu varsa birisinden sürpriz çıkma ihtimali yüksektir.

7. Koşu:21:30 Handikap 16/Dişi /H2 , 4 ve Yukarı İngilizler, 1800 Kum

Plase ve sürpriz atlar favoriye nazaran daha şanslıdır.

Gizli Eküri ve Serkan Yaşar kardeşlerime yeni sitemiz www.yarisanat.com da başarılar dilerim.

1. AYAK: Starttan tereddütlü çıkma huyunu bırakan Ak Diamond en sevdiği pist ve mesafede uygun sıkletiyle adeta düzlükte kanat takarcasına attığı sprint ile kazanan olabilir. İlk ayaktan cazip tekle başlamak isteyenlere alternatif banko adayımdır. Yarış içerisinde çok kolay gidebilen Karahisar yakın gidip düzlükte yapacağı ataklarıyla favoriye sert rakip olacaktır. Çok beğendiğim bir eşgale sahip olan Panta Rhei önde boş kalabilirse bir solukta bitirebilir. Yarış başlar başlamaz teşvik isteyen Askoroz kendisini yakından tanıyan binicisi ile ikramiyeye ortak olabilir.Bu gruplarla her zaman baş edebilecek potansiyele sahip Ova Kartalı etkili sprinti ile kazanabilir. Son olarak da istikrarlı koşularından sonra uygun kilosu ile Doyoun Hearted yazarak bu ayağı geçebiliriz.

2. AYAK: Esasında bu gruplarla yakından uzaktan alakası olmayan Savaş Atı belli başlı sıkıntılarından dolayı bir türlü eski günlerine dönemedi rakiplerin bu kez çok ama çok uygun oluşu sebebiyle ilk şans vereceğim isimdir.Grubun bir diğer istikrarlı safkanlarından biri olan Gezginci favoriye sert rakip olacaktır. Maidenden çıkarken göz okşayan Sözenbir başarılı aprantisiyle iyi bir yarış koşabilir. Ayağına seri bir isim olan Açık El biraz idareli gidebilirse bir çoğu sorunlu rakiplerinin yanında çıktığı gibi bitirebilir ve günün süprizine imza atabilir.Son olarak da uzun aradan sonra bir yarış gören iyi bir orjin bütünlüğüne sahip olan Kurnazbey yazarak bu ayağı geçebiliriz.

Son 1700 metrelik maiden yarışında jokeyi Furkan Yükselin anlam veremediğim binişi sonucu kazanabileceği yarıştan ikinci olarak ayrılan Barutefe bu kez şeytanın bacağını kırıp maidena veda edebilir.Kafamdaki soru işareti üstündeki jokeye baktığım zaman hayatı boyunca iki kez yarış binmiş ve tabela yapmamış bu sebepten dolayı alternatif tek olarak öneriyorum. Uzun koşuları çok iyi yapmasını beklediğim Çivrilli güzel bir beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir.Uzun tecrübesi olup tırnağının ucuna getirilen Özer Beyim bu kez şeytanın bacağını kırabilir.İyi ellerde bakılan Diriliş aradan sonra gördüğü iki yarışla artık hazır hale geldi artan yarış kondüsyonu ile kazanan olabilir.

Son iki yarışını adeta kenter yapar gibi kazanan Patroniçe aprantisinin yerinde yürümesi sonucu net kazanan olacaktır.Önde tek başına tempo verecek olup rakibi yanına geldiğinde direnerek koşuyu lehine çevirebilecek potansiyele sahip olan My Sultan arasında en az hata yapanın kazanacağı bir koşu izleyebiliriz.

Son yarışında ağır kilosuna rağmen çok iyi bir yarış yapan Miss Tudor sevdiği pist ve mesafede bariyer dibinden yapacağı etkili ataklarıyla ve uygun sıkletiyle net kazanan olacaktır. Günün en sağlam bankosudur.

Son iki yarışını çok dikkatli izlediğim Atçeter jokeyinin anlamsız binişleri ve adapte sorunu yaşaması sonucu sonlarda çok etkili bindirmesine rağmen ikincilik ve üçüncülükle ayrılmıştı değişen jokeyiyle ilk şansı veriyorum. Mesafe tecrübesi olup son yarışını ışıklı kazanan Fındıkkıran seriye takabilir. Ayağına seri bir isim olan Castaway iyi bir tempo yarışı ile kazanan olabilir. Aradan sonra kendi halinde bir yarış gören Jakobin bu kez artan nefesi ile kazanan şanslı isimdir. Maidendan çıkarken etkili sprint atan Sky Legend ve iyi ellerde hazırlanan Kanbedri yazarak günü noktalayabiliriz.

Siteden ayrılmadan evvel vereceğiniz destek için teşekkür ederim. Şansınız bol olsun. 


Ahmet Oğuz İzmir At Yarışı Tahminleri

GENİŞ KUPON

7.6.2.5.3.8
2.1.6.5.7
1.2.5.3
3.2
3 MISS TUDOR
5.3.1.2.7.4


100.80 TL

KÜÇÜK KUPON

7 AK DIAMOND
2.1.5.6.7
1 BARUTEFE
3.2
3 MISS TUDOR
5.3.1.2.7.4

4.20 TL