MY CHAMPION

Bugüne kadar 21 koşuya katılıp maidendan çıkma başarısı gösteremeyen safkan daha önce sentetik piste göre daha kaba kum olan Kocaeli pistinde 1400 kumda piste çıkmış etkili olamamıştı.Bir yarışı sentetik piste handikap-14 koşuda uzun mesafeli olup tabelaya giremeden bitirdiği koşusu var. 1 aylık aranın ardından çalışma adına piste burada çıkıp 1000'i 1.06,400'ü 26 rahat yapan My Champion denk grupta günün bombasını gerçekleştirebilir. 

MUTLU ÇOCUK

Koşu mesafesinde maidendan çıktıktan sonra tek birinciliği uzun mesafeli yarışta idi. Yine katıldığı son yarışı olan 1400 kumda ikinci olurken, iyi derece çıkartan Mutlu Çocuk, tam dengi rakipleri yanında 400'ü 26.3 rahat işiyle en şanslı isimdir. Maidendan çıktıktan sonra kötü sonuçlar aldığını düşündüğüm Nalbantkaya'nın sentetik pistte gördüğü koşusu ölçü olmamalı. Bugün şanslı olacaktır. Tabela içerisinde yer edindiği yarışlarından sonra kısa bir dinlenme süreci geçiren son iki işinde ise yeterli düzeye geldiğini düşündüğüm Hüsni,800'ü 51.5,400'ü 26 rahat ve 600'ü 37.7,400'ü 24.4 rahat işleriyle ians verdiğim isimdir. 

BİRUMUT

Geçtiğimiz yıl Bursa pistinde maidendan çıkıp Adana'da bir koşu gördükten sonra Şanlıurfa pistine götürülüp 5 koşuya ilgilileri tarafından kaydı yapılan isim iki defa üçüncülük elde etmişti. Yine bir aya verip yeniden Bursa pistinin yolunu tutan Birumut ikinci olduğu yarışında starttan geç çıkış yapıp düzlükte grubun içine girerek attığı sprint ile dikkat çekmişti. Bugün Rakiplerinin çok uygun olduğuna inanıyorum. Mesafe derecesi ise 1.38.54 rakiplerinden 2 saniye daha iyi. Günün bankosu olarak öneriyorum. 

AKALP

Bursa pistinde kazandığı son koşuyla birlikte formunu tekrardan yakaladığını düşündüğüm beyaz bayrak ayna yarışı yapmıştı. Bence rakipleri biraz sertleşen safkan tercihli kulvar avantajına sahip. 4 sene sonra tekrardan yarış hayatına başladığı piste çıkacak Akalp, öne düşebilirse rakiplerine direnerek kazanabilir. Favorimdir. Sert gruplarda iyi neticeler alan Alptuğan temposu yüksek gidişatı lehine 1200'ü 1.25,1000'i 1.09,400'ü 26.8 çalışarak işiyle lehine çevirebilir. Son yarışı ölçü olmayan Ninoşunoğlu sonraki sırasıyla şans verdiğim isimlerdir. 

JAK VJETAR

İki uzun mesafeli kazandığı koşuyla birlikte çıkışa geçip,yeni sezona kısa ve orta mesafeli yarışlar ile devam ederek kötü sonuçlar çıkartan kısrak, son iki yarışında ise sevdiği mesafelerden ikincilikler çıkarmasını bilmişti. Özellikle son yarışında ikinci olurken daha ciddi rakipleri geride bırakan J. Vjetar, koşu içinde bulunan Fresh Your Selfi ise birincilik aldığı yarışlarında uzak ara farkla mağlup etmeyi başarmıştı. Kısa aradan etkilenmez ise birinciliğin en güçlü adayıdır. Tek olarak değerlendirilebilir. 

NOT: Sitemizin ayakta kalması ve kalkınması adına desteklerini esirgemeyen yarış sever dostlara teşekkür ederim. Bol şans..ALTILIM

7.1.2.5.4.3.6
5.3.1.6
3.4.2
4-BİRUMUT
4.2.1
1-JAK VJETAR//3

17.5//35.2 TL