YURT DIŞI SİTELERİNİN GULFSTREAM PARK
 ERKEN BAHİS ORANLARI
FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU26-8-45-7-1
2.KOŞU31-4-28-5-6
3.KOŞU72-3-16-5-4
4.KOŞU12-5-46-3
5.KOŞU13-2-8-54-6-7
6.KOŞU57-3-46-1-9
7.KOŞU36-1-25-4-7
SERKAN YAŞAR İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ

UĞANBİKE: Bu koşuda bence en önemli rakipleri olan Karamıh'la Süerdem'i çimde geçebilen Uğanbike, kumda da iyi koştuğunu bize birkaç defa gösterdi. Uğanbike bazen kaçsa da, bazen viraja sonlarda giren ve de 350 metre kadar sprint atabilen bir at. Bu yarışlarına dikkat ederseniz jokeyi tam viraj dönüldüğünde atını dışarı alıp 400 direği geçildikten hemen sonra kamçı kullanmaya başlıyor. Son koşusunda da aynı şekilde yaptı ve de ataklarına başlamadan evvelki görüntüsü bana kazanabileceği güvenini verdi fakat öndeki atlar temposunu yitirmeyince üçüncülük yapabildi. Bugün de ya Süerdem'i yakın takip edecek ya da yine geriden gelmeyi düşünecektir fakat gidişat olarak sprint atmaya müsait bir yarış olmayacağından ben ön tarafta kalmayı isteyeceğini düşünüyorum. Daha önce geçtiği atlar arasında benim ilk şans tanıdığım safkan olacak. 

HORIZON - NINALIS: Son yarışında tam düzlüğe gelindiğinde önde giden rakibine yaklaşan ama geçmeyi başaramayan Horizon sahiplerinin istediği forma ulaşmış gibi ve de bunu  1000 metrede yaptığı 26 -1.04 galobuyla da gösteriyor. Islak pistteki ikinciliğinde ''yağmur yağarsa'' diye not ettiğim Ninalis bu ay çok iyi çalışmalar yapmış; ayın beşinde aprantiyle 1000 metrede 1.02 rahat ve de daha sonra şimdiki jokeyi Dorukhan Palaur'la 600 metrede 24 - 37 rahat. Bu ayaktan sürpriz bir sonuç çıkabilir fakat benim ilk iki sıradan önereceğim safkanlar bunlar. 

TURGUT USTA - CATCH MONEY: Turgut Usta bugün Gökhan Kocakaya gibi çok iyi bir jokeyle koşacak. Hem ön tarafta pek fazla rahatsız olmayacak hem de çok formda. Birçok rakibiyle arasında olan 3-4 kiloluk fark da fazlaca işine gelecektir, favorim. Catch Money ise pisti ıslak bulduğunda grup ayırmadan çok iyi koşabilen atlardan biri. Daha önce yağışlı havalarda iyi atlar arasında sürpriz konumda olmasına karşın yaptığı dereceler çok iyi. Bu yarışta sürpriz olacaksa, onun adı Catch Money olur diye düşünüyorum. 

TOROSDAĞI: Son koşularını adeta galop yaparcasına kazanan Torosdağı, bugün Kadir Tokaçoğlu'nun Gümbürgümbür yerine ona binmesiyle daha da ön planda olacak. Mesafe eğer 1600 metreden fazla olsaydı, tek önerirken biraz daha düşünürdüm ancak tam mesafesinde koşuyor olmasıyla birlikte jokeyinin tercih etmiş olması ve ikinci baharını yaşadığı bu dönemde risk alınabilecek bir at.Eğer Romeo da Torosdağı gibi ön tarafta gider ve bunların temposuna Gümbürgümbür de yakın markajla destek verirse, Ünalamca'dan günün bombası gelebilir.

FINDIKKIRAN: Diğer atların nasıl koşacağını hesaba katmadan Daykomio ve Steel Claw gibi iki süratli safkanın olduğu koşuda iyi bir sprinte sahip olan Fındıkkıran'ın yapacağı dinçlik yarışında birinci olmasını bekliyorum. Üstelik safkanın bu yarış öncesinde yaptığı çalışmaları da çok iyi; 1000 metrede 1.03 çalışarak ve de jokeyiyle 1200 metrede yaptığı 1.04 - 1.17 çalışarak. Hem grubun uygun olması hem de gidişattan dolayı bugün kazanmasını bekliyorum, bankomdur. 


BABAMERDAN - GÜRSUHAN: Son yarışında da böyle ağır kilolu olan ve de yine Gökhan Kocakaya'yla çok rahat bir yarış kazanan Babamerdan aynı şekilde tam kendisine göre olan grupta, 1000 metrede 1.04 rahat ve 600 metrede 24-37 rahat galoplarıyla formunu da sürdürüyor olmasıyla en şanslı at durumunda. İyi orjinli Gürsuhan ise 2017 yılının Ekim ayında koşmaya başlamasına rağmen 6 aylık bir ara verdi. Sorunları halledildikten sonra 2018 yılının Nisan ayında pistlere döndü. Üçüncü yarışında maidenden çıktı, sonra beşinci yarışında Taşkesen, Victory Way, Onurbey gibi atları geçti. Sonra Ağustos'ta dört yarış koştu ve de bir yarış gördü. Bugün ise Aralık ayından bu tarafa yaptığı iyi galopların meyvelerini toplamak isteyecektir. Grubun da kendisine denk olmasıyla yarışın sürprizini yapabilir. 

EDİTÖR: Sizlerin teveccühleri ile elde ettiği reklam gelirleri sayesinde yayın hayatına başladığı günden bu yana ücretsiz hizmet veren siteniz Sihirli Kantarma'yı desteklediğiniz için teşekkür ederiz. Tüm yarış sever dostlarımıza dol şans diliyoruz. 


Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

3.1.2.6.5 // 9.7
10.6.2.1.11.9.5
5.6.7
3 TOROSDAĞI // 4
3 FINDIKKIRAN BANKO
1.6.2.3 // 13.12.10

29.4 TL // 144.06 TL