BEŞTE KALMAKTAN BIKTIM!

Nasılsın yeğenim, iyi misin? Dün yine üstün altılı bilgimle hazırladığım müthiş Adana kurgum beşte kaldı. Sana verdiğim üç müthiş bankomun ikisi kazandı. Beşte kalmaktan bıktım, haberin ola. Bugün sabah erkenden kalkıp bakkala gittim. 150 gram beyaz peynir, üç yumurta, 100 gram siyah zeytin, iki ekmek, 125 gram helva aldım. Evde daha önceden stokladığım yeşil soğan, kuru soğan, domates, biber, salatalık da var. Hepsini ortaya koyup kahvaltımla midemi şişirdim. Enerjim tamdı. Üstüne köpüklü Türk kahvemi içip mecmualarımla beraber camın kenarına geçtim. Gözlüğümü taktım, tek tek hepsini okudum. Amerikalı para baronlarının planlarını çözdüm. Sonra da kalktım kahveye gittim. Her şey ondan sonra odlu yeğenim. 

Kahveye giderken yolda oynayan iki enik gördüm. Onlara bakarken beni gören Zübük Selim ''Dayı canavar gibiler maşallah'' dedi. Kahveye vardığımda Çaykur Rıza hemen önüme demli çayımı koydu. Kahvecinin çırağı da bir tabak kurabiye ikramı getirip ''Nalkapon Dayı, annemin elleriyle yapmış olması söz konusu. Ablam sevindirici bir haber almış hayrına dağıtıyoruz. Afiyet ola dedi.''

Sonra kapıdan Erkete Orhan yeğenim elinde bültenle geldi. ''Dayım seni gördüğüme sevinmiş olmam mümkün. Şu İstanbul bültenini çözemedim. Üstün altılı bilgine ihtiyacım var'' dedi. Ona bakıp tek bir şey söyledim: Her ne kadar mükemmelliğimin sınırları olmasa da verdiğim müthiş kurguların beşte kalmasının beni yıpratmış olduğu, moralimin bozulduğu, birkaç gün inzivada olacağım söylentileri doğrudur.

Boynunu büküp yan masaya gitti. Bana dönüp ''Dayı kızma ama sana bir şey sormam lazım. Şu yarışta Kurabiye Canavarı gelir mi? Ona bakıp söylesen yeter'' diye ayaklarıma kapandı. İşte o anda beynimde fırtına koptu yeğenim. Sabahtan beri üstün altılı bilgim bana gizli mesajlar veriyordu. Hemen ceketimin iç cebine sıvıştırdığım peçeteye yazılı top secret bilgilere baktım. Bir de ne göreyim? İlk koştuğunda banko yaz Nalko deyip altına da Kurabiye Canavarı yazmışım.

Kurabiye Canavarı bankomu sana söylemezsem, ona ihanet etmiş olurdum. Anlayacağın şov var yeğen şov! Bugün cebini şişirmem an meselesi. Tıklamanı unutma. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 


Nalkapon İstanbul At Yarışı Tahminleri

1.2.4.8.9.5.3
2.6.9.4.3.1.5.9.12.13
2.5.6.3.4.7
3 KURABİYE CANAVARI BANKO
1.5.7.12.3
12 CANGÜVEN BANKO

147 TL