1. Koşu:14:00ŞARTLI 3/Dişi /X-1 , 4 ve Yukarı İngilizler, 58 kg, 60 kg, 1900 Kum ,
Handikap puanı yüksek favori, yada plase isimler. 

2. Koşu:14:30Maiden/DHÖW , 4 Yaşlı Araplar, 58 kg, 1400 Kum ,
Türkiye puanlamasına göre ilk üç atın dışına zor çıkar. Gün içerisinde iki maiden koşu varsa birisinden sürpriz çıkma ihtimali yüksektir.

3. Koşu:15:00 TSYD ADANA ŞUBESİ KOŞUSU KV-7/Dişi , 3 Yaşlı İngilizler, 58 kg, 1300 Kum 
İlk üç atın dışına zor çıkar.

4. Koşu:15:30Handikap 14/DHÖW /H1 , 5 ve Yukarı Araplar, 1400 Kum , 
Genelde favori ya da plase isimlerin kazandığı görülür. 

5. Koşu:16:00Handikap 16 /H2 , 3 Yaşlı İngilizler, 1200 Çim , 
Sürpriz bitme ihtimali yüksektir.

6. Koşu:16:30ŞARTLI 4 , 4 ve Yukarı İngilizler, 58 kg, 59 kg, 1300 Çim ,
Puanlamaya göre %50 favori,%50 sürpriz isimler.

7. Koşu:17:00Maiden/DHÖW , 4 Yaşlı Araplar, 58 kg, 1400 Kum ,
Türkiye puanlamasına göre ilk üç atın dışına zor çıkar. Gün içerisinde iki maiden koşu varsa birisinden sürpriz çıkma ihtimali yüksektir.

8. Koşu:17:30SATIŞ 1/DHÖW , 4 ve Yukarı Araplar, 58 kg, 59.50 kg, 1200 Kum ,
Handikap puanı yüksek isimlerin şansı çok yüksektir. 
Güne Şartlı bir koşu ile başlayacağız. Tüm tayların ayakları düz basmasını temenni ediyorum. Uzun süredir çok iyi galoplarla hazırlanan Dallas derecelerine baktığımda diğer taylardan ayrı gözükmekte eğer bu performansını sahaya yansıtırsa çok iyi bir yarış yapmasını bekliyorum. Bir start avantajı ile  numarayı alarak beyaz bayrak ayna yarışı yaparak kazanan olabilir ve alternatif banko adayımdır. Amerikalı gibi yarışçılığımıza damga vurmuş bir ismin anne kardeşi olan Lewandowski, son galobunu binicisi nezaretinde yapıp iyi bir derece çıkaran King Mage ve son olarak da erkenden kazanan tay veren anneye sahip olan Power For Glory yazarak bu ayağı geçebiliriz.

Son yarışında 59 kiloluk sıkletine rağmen sonlarda çok sert gelerek az bir farkla ikinci kalan Yağızat uygunlaşan kilosu ve yetenekli aprantisi nezaretinde sert sprintiyle kazanan olabilir. Kendisini çok iyi tanıyan aprantisine kavuşan Botan her ne kadar mesafe 200 metre uzasa da virajı iki boy önde dönebilirse geriden gelen ataklara cevap vererek kazanabilir. Son yarışına hayran kaldığım Güldür Güldür etkili düzlük sprintiyle ekibinin yüzünü güldürebilir. Her ne kadar son yarışları uzun olsa da bu mesafelerde de fena yarışları bulunmayan Bawepir ve son olarak da idman pistinde pimi çekilmiş bomba gibi gezen Babaemir eğer bu performansını sahaya yansıtabilirse sert jokeyi ile günün süprizini yapabilir.

Uzun kısa demeden her yarışında tırnağının ucundan geleni yapan Ulukız önde kuracağı sert temposu ile beyaz bayrak ayna yaparak kazanmasını bekliyorum ve günün en sağlam bankosudur.

Not: Her ne kadar üstünde son zamanlarda hiç beğenmediğim Ahmet Çelik olsa da bu safkanın geçilmesi durumunda geriden gelecek bütün rakipleri bana göre eşit şansa sahipler.Umarım jokeyi bir anda kafayı alarak kendi temposunu koyarak geriden geleceklere cevap vermeyi tercih eder.

Yarış seçilerek aralıklarda koşturulan Jiminy Cricket usta jokeyi Selim Kaya nezaretinde en şanslı isimdir. Önde kuracağı sert tempoyla bir solukta bitirmeye çalışacak olan Neyzen adeta favorinin gölgesi olacak. Son yarışında dışarı sapmasına rağmen tekrar toparlayarak etkili ataklarıyla kazanan Jack Sparrow ve son olarak da The Daughter Sun gibi safkanın anne kardeşi olan Hayal Tufanı yüksek ikramiye hayal edenler için kesinlikle yazılması gereken bir isimdir.

Geldik diğer şartlı bir koşumuza uzun süredir iyi galoplarla hazırlanan ve ekibinin büyük beklentiler içerisinde olduğu Erdemirci, uzun galoplarını çok beğendiğim eküri destekli Buzkaya, Run And Wın ile anne kardeş olan Bella Brava, son galobunda sinyali çakan Cody, Calıfornıa gibi seri bir safkanın anne kardeşi olan Carrot, son günlerin parlayan jokeyi ile koşuya katılan Kara Timur ve son olarak da usta ellerde hazırlanan Afra Tafra yazarak bu ayağı geçebiliriz.

Uzun süredir takip atım olan Ocean Drive el değiştirdikten sonra bu pistte katıldığı son yarışında niyahet iyi bir yarış yaptı. Kendisini çok iyi tanıyan binicisi ile grubu yakın takip uzun düzlük sprintiyle sonuca gidebilir. Bir diğer takip atım olan Mister Bond biraz ağır kanlı bir isim eğer koşuya erkenden adapte olursa kesinlikle sonlarda tabelaya asılan olacaktır. Kilosu rakiplerine göre ağır görünse de sprintine hayran olduğum Makaracı Çocuk yazarak biraz riskli de olsa bu ayağı ğeçebiliriz.

Ahmet Oğuz İstanbul At Yarışı Tahminleri

2 DALLAS // 6.4.10
2.6.5.4.3
9 ULUKIZ BANKO
1.4.2.3
5.2.9.4.3.8.6
11.7.2


29.40 TL // 117.60 TL