1. Koşu:15:00ŞARTLI 3 /X-1 , 4 ve Yukarı İngilizler, 58 kg, 59 kg, 1400 Kum ,
Handikap puanı yüksek favori ya da plase isimler.

2. Koşu:15:30Handikap 16/DHÖ /H1 , 4 ve Yukarı Araplar, 1200 Kum ,
Ağır kilolu favori isimlerin kazandığı daha çok görülür.

3. Koşu:16:00ŞARTLI 4 , 3 Yaşlı İngilizler, 58 kg, 1900 Çim ,
Genelde favorilerin kazandığı görülür.

4. Koşu:16:30 WILLIAM GIRAUD KOŞUSU A 3 , 3 Yaşlı İngilizler, 58 kg, 1600 Kum
Puanlamaya göre ilk üç atın şansı eşittir.

5. Koşu:17:00Maiden/DHÖW , 4 Yaşlı Araplar, 58 kg, 1200 Kum ,
Türkiye puanlamasına göre favori yada plase isimler.

6. Koşu:17:30 NEJAT EVLİYAZADE KOŞUSU G 3/DHT , 4 Yaşlı Araplar, 58 kg, 1400 Kum ,
Puanlamaya göre ilk üç atın şansı eşittir.

7. Koşu:18:00Handikap 16 /H1 , 4 ve Yukarı İngilizler, 1800 Çim ,
Sürpriz bitme ihtimali yüksektir.

Bugün neresinden tutarsanız elinizde kalacakmış hissi veren bir İstanbul programı var. Safkanlar birbirine çok denk. Yeni koşan taylar arasından bugün kazanamasa bile sınıf at çıkabilir.  

Günün ilk ayağında Non Stop'ın tam kardeşi olan Brave King ön planda değerlendireceğim isim. Geçtiğimiz günlerde bu tay hakkında olumlu şeyler duydum. İlgilileri güveniyor. Hazırlıkları kusursuz olan 1200 metre - 24 // 1.01 // 1.14, 800 metre - 22 // 46 rahat işleri ile göz dolduran Dallas, Mehmet Kaya'nın çalıştırıp bindiği Keep Dancing, annesi Afrika'da Grup 3 galibi olup Grup 1 seviyesinde yarışlar koşmakla beraber babası Magician bir Galileo temsilcisi olan King İmage, Grup 1 galibi Amerikalı'nın anne kardeşi olup ilginç bir pedigriye sahip olan ve ilerisi için ümitli olduğum atlar arasında gösterebileceğim Lewandowski, ve son olarak Lion Heart - Orpen eşleşmesi Love Again benim bu ayakta değerlendireceğim taylardır. 

Günün ikinci ayağında aslında son startında ağır sıkletine rağmen banko olarak önerdiğim Yağızat'ı kapanan kilo farklarını göz önünde bulundurup yeniden rakipsiz bırakmam gerekiyordu ancak burada takibimde olan Babaemir, Cukka, Korcan ve Kamçı bir araya gelmiş. Bu yüzden bu safkanlara da şans tanıyacağım. Zaten Yağızat kötü koşarsa her sonuca açık bir yarış. 

Günün üçüncü ayağına gelecek olursak; burada Ulukız için daha önce kullandığım bir tabir vardı: Eğer isterse... Çünkü Kaizbertler öyle her istedikleri yarışta mücadele edemiyorlar. Kaliteli olanları belirli bir kazanç ve handikap puanına eriştiğinde birkaç grup koşu ile kısa vadeli 8 üstü yarışlar dışında start alamıyorlar. Bu yüzden de genellikle depoyu sezon başında doldurmuyorlar. Bugünkü grup epey denk ve eğer isterse geçebileceği rakiplerden oluşuyor. Elbette ben bu ''Eğer isterse'' kalıbını bu safkanın özelinde kullandım; çünkü çok güçlü bir kısrak olduğuna inanıyorum. Tüm Kaizbertler için sarf edilmiş bir söz değil. Rakip olarak ise ilk olarak yarış gördükten sonra idman pistinde çok farklılaşan kalite safkan Abuş'u önereceğim. Startta çok fazla oyalanmazsa, tatlı bir sürprize imza atabilir. Selim Kaya nezaretinde koşacak olup mesafe ayırt etmeden iyi yarışlar yapan Düşlem de dinçlikle etkili bir sonuca imza atabilir. Son iki startında da kazanıra giren ama foto finiş çizgisini önde geçme noktasında sıkıntılar yaşayan Kazdağı da günün sürpriz adaylarından bir diğeri olarak öne çıkıyor.

Bugün bu yarış hakkında çok düşündüm. Normal şartlarda Neyzen'in beyaz bayrak ayna yapabileceği bir koşu olarak görünüyor. Burada aslında Find The Way de koşacaktı ancak antrenörü Jiminy Cricket ile yarışa gitmeyi tercih ederek safkanı sildi. O silinince geçtiğimiz günlerde kısa vadeli 6 yarışa kayıt olan Jack Sparrow da buraya geldi. Bu üç safkanın rakiplerinden epey öne çıktığı bir yarış olduğunu söylemek de mümkün. Ben biraz riske girerek son startında bekleme deneyen Neyzen'in bugün starttan çıktığı gibi liderliği alarak foto finiş çizgisine dek üstülüğünü korumasını bekliyor ve banko olarak öneriyorum. 

Günün beşinci ayağında benim çok sevdiğim bir tay olan Run And Win ile anneden kardeş olan Bella Brava, babası bir Galileo temsilcisi olan Afra Tafra ile hazırlıklarında farklı görünen Erdemirci üçlüsünün bu ayak için yeterli olduğunu düşünüyorum.

Son startında sizlere sürpriz konumdayken favori olarak önerdiğim ve sentetikte iyi koşmasını beklediğimi söylediğim Burakşah bugün de ön sıradan tavsiye edeceğim isim olacak. Son startında dışarıdan çok iyi bir sprint atarak tabelanın dibinde bitiren Ocean Drive, gördüğü yarışın ardından sevdiği pistte koşacak olan Tolerans, kısa mesafede bu tip gruplarda çok etkili olan Makaracı Çocuk, vermiş olduğu araya rağmen sentetik pistteki son koşusunda iyi grupta ikinci olan Nick Nack ve aynı mesafedeki son dördüncülüğünde bir üst grupta elde ettiği dördüncülük çok değerli olan Winners Pride bu koşu için tercih edeceğim safkanlar olacak.

Sihirli Kantarma'daki son tahminimde tüm yarış sever dostlarıma bol şans dilerken bu gece 00:00'da yeni sitemizin startını vereceğimizi hatırlatmak istiyorum. Siteniz Sihirli Kantarma'yı ziyaret ederek yeni siteye giriş yapabilirsiniz. Destek verenlere de ayrıca teşekkür ediyorum.

/>

Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri

1.2.4.3.6.8
2 YAĞIZAT // 3.9.7.8
9.1 // 8.5
4 NEYZEN BANKO
9.8.5
1.11.6.2.12.14


15.12 TL // 151.2 TL