HAZELEYES'İ GÜNÜN BANKOSU OLARAK ÖNERİYORUM


Cerastes ve Kırdemirkır gibi çok iyi isimlerin anne kardeşi olan Hazeleyes güzel eşgali ile şartlı bir yarışını kazanırken dikkatimi çekmişti. Sonrasında kostuğu beş yarışının 2 tanesini kazanıp diğerlerinden üçüncülükle ayrılıp tabelan düşmeyerek kalitesini sahalara yansıtmaya başlamıştı.Koşu karekterine gelecek olursak numarada götürebilir yakın gidip virajdada atlayarak kazanabilir. Bugün ise bir start avantajı ile teslim alacağı bayrağı sonuna kadar bırakmayarak kazanan olacaktır ve günün en sağlam bankosudur.

UÇANFİL YENİDEN KAZANABİLİR


Mesafenin uzun oluşu koşuyu bir hayli zorlu bir taraftanda keyifli hale getiriyo.Burda ilk şans vereceğim isim Pershıng'in anne kardesi olup uzunda iyi bir yarış kazanan Uçanfil yakın gidip düzlükteki ataklarıyla kazanan olabilir.Son uzun yarışında beğenimi kazanan ve favoriyle aynı dereceyi çıkaran Klaus edindiği tecrübeyle kazanmaya yakındır.

MESAFEYE RAĞMEN BİTCOIN TEKİMDİR


Yarış içerisinde sürekli teşvik isteyerek jokeyini bir hayli yoran Bıtcoın düzlüğe çıkıldığında vites arttırarak sonuca gidebiliyo.Mesafenin 1400 oluşu soru işareti gibi olsada 1100 ile 1500 arasında yedi adet koşu kazanmışlığı bulunmaktadır. Jokeyiyle etle tırnak olan bu ismi sizlere alternatik olarak öneriyorum. Favorinin eksik koşması halinde ise kumda Cood Coory gibi şampiyon ismi geçme başarısı gösteren Cooger kısa bir istirahat döneminden sonra bariyer dibinden yapacağı ataklarıyla koşuyu lehine çevirebilir.Tam bir taktik yarışı halinde geçecek bu yarışta başarılı jokeyi Selim Kaya idaresinde koşuya katılacak olan Humbara Şanlıurfa kumunda dereceli galoplarla hazırlandı.Favori isimlerin düzlükteki kapışmalarından istifafe edip en dış kulvardan yapacağı ataklarıyla kupaya uzanan isim olabilir.

DEDESEYDO BUGÜN FARKLI KOŞABİLİR


Mesafenin uzun oluşu lehine görünen Dedo Seydo etkili sprintini yerinde atarsa net kazanan olabilir.Uzun kısa demeden son yarışlarının hepsi birbirinden güzel olan Oğuzboylu bariyer dibinden yapacağı ataklarıyla gruba hakim olabilir.Son olarakta bir önceki yarışında viraj dönülür dönülmez yediği faul sonucu devrilme tehlikesi yaşayıp tekrardan toparlayıp elde ettiği ikincilikle harika koşan AteşBibi hatayı affetmez dikkat.

Not: Oğuzboylu haklı olarak yarın agfnin en üst sırasında ve bir hayli favori olarak karşımıza çıkacak.Benim tespitim Oğuzboylu bariyer dibinden gelerek sonuca gidebiliyo.Eğer rakiplerinden biri viraja girerken ondan önce bariyeri tutarsa işi çok zor olacak.FORMUNU BULAN BALAHATUN İKİNCİ TEKİMDİR


Doğu illerinde uzun kısa demeden tırnağından geleni yapan Balahatun,Serseri gibi kalite bir ismin anne kardeşidir.Aradan sonra gördüğü yarışla açıklarını kapatan ve harika işlerle hazırlanan safkanı alternatif tek olarak sizlere öneriyorum.Eşgal ve yapı olarak ilgimi çeken Black Feather her ne kadar hala maidan bir isim olsada nihayet son yarışında kazanacağının sinyalini verdi.Uzun mesafenin hiç bir sorun teşkil etmeyeceği bu safkanı bom boş kilosu ile favoriye ilk ciddi rakip olarak öneriyorum.Her yarış üstüne bahis oynasamda bir türlü beklediğim çıkışı yapamayan Herrıng değişen jokeyiyle ihmal edilmemelidir.Son yarışları gruba göre fena sayılmayan Tuban Kama moralli jokeyi ile ikramiyeye ortak olabilir. Bu grupları her zaman geride bırakabilecek kapasiteye sahip olan Rumet sprintini yerinde atabilirse kazanan olabilir.

GÜNÜN SON AYAĞINDA SÜRPRİZ SONUÇ ÇIKABİLİR 


Batınhan,Buzul,Zirve Tay,Bilgin Kadir gibi numaraya çıkacak isimlerin çok oluşu ile aşırı sert tempolarda geçecek yarışta etkili sprintiyle sonuca gidebilecek olan Umut Çiçeği ilk şanslı isimdir.Yarış içerisinde çok kolay gidebilen Efeberk aprantisiyle uyum sağlayabilirse sonuca gidebilir.Son yarışını kazanan Kırmızıkaya ekürisininde desteğiyle etkili sprintiyle kazanabilir.Eğer öndeki isimlerin hemen arkasına yatıp düzlüğe kadar sabırlı bir bekleme yaparak düzlük dönülür dönülmez alacağı liderliği rakiplerine direnerek sonuna kadar koruyabilecek formda isim Bilginkadir seriye devam edebilir.Kumda start aldığı on bir koşudan dört birincilik ile toplam sekiz tabela çıkaran Hüradam son ayakta kuponları yırtırabilir dikkat.

Dün Kocaeli ve İzmir koşularında toplam önerdiğim altı bankonun beş tanesini kazanmasını bildi. Kazanamayan tek isimse Kocaeli ilk ayakta Müslüm Çelik'in hataları sonucu yarış kaybeden Özekan oldu. 

Şans hepimizle olsun..

NORMAL ALTILIM

7 HAZELEYES
5.3.4.8.7.1.2
1 BITCOIN
1.3.5
3 BALAHATUN
4.6.2.7.3

7.35 TL

ALTILIM

7 HAZELEYES
5.3.4.8.7.1.2
1.2.6
1.3.5
3.8.6.1.4
4.6.2.7.3110.25 TL