Dün İstanbul programında günün ikinci ayağında sürprizi çok atta buldum. Günün dördüncü ayağında favori iki isimin dışına çıkıp, favori önerdiğim Golden Pass ve bankom Bekir'de kazanınca benim için kolay oldu doğru tahmin etmesi. Bugün bankoma gelince biraz yorumumu uzun tuttum. Bnece günün en zor koşusu. Gidişat üzerine kurduğum bankoma üzerinden şablonumu oluşturdum. Herkesew bol şans diliyorum. 

SANAY

Grubun iki kısrağından bir tanesi. Uzun mesafeli çim yarışlarında iyi sonuçta alan bir isim. İstanbul sentetik pistte tabelanın son sırasında yer edindiği yarışla yeniden formunu yakalayan Sanay, daha önce İzmir çiminde iki koşu galibiyetine ulaşmıştı. Rakipleriyle denk güçte olduğuna da inanıyorum. Uygunlaşan kilosuyla sürprizi gerçekleştirebilir.

BLACK PANTHER

Günün en zor koşusu olarak dikkat çekiyor. Neredeyse tüm isimlerin formu eşit seviyede. Uzun mesafeli son üç koşusunu kazanan Extravagant, açık koşuda boy gösteren Kurusoğan, Premıum Varrior ve Dont Lock Black, ve günün bankosu olarak önereceğim şartların lehine dönüşeceğini düşündüğüm Black Panhter.

Dembe yüksek ihtimalle koşuda tempoyu belirleyecek isim olacak gibi. Oda son yarışını sert isimlerle tamamlamış rakibi Kuru Soğan'a potoda üçüncülüğü teslim etmişti. Bugün gidişata göre virajın sonlarına doğru Extravagant'ın yoğun presine maruz kalıp, koşuyu bir hayli süratlendirmeleri açısından bankoma fırsat olacaktır. Premıum Mover ise son koşusunda dişi rakibi Florida Coast'a mağlup olurken biraz zorlanmıştı. Fakat uzu mesafeye daha yatkın pedigreye sahip. Tlos ile anneden kardeş. 11 günlük arada bir kaç rakibinin olmasından dolayı zorlanabileceğini düşünüyorum. 

Bankom Black Phanter ise Extravagant'ın kazandığı koşuda üçüncü olmuştu. Mustafa Çiçek belki o gün iç bariyeri değil de, dışa doğru safkanı açsaydı koşunun kazananı bile olabilirdi. Bugün mesafenin en usta jokeyi Kocakaya ile start alacak. Koşu için gerçekleştirdiği son üç galobunun ikisi 1400 mesafeli. İlkinde 1.34 yaparken araya kısa sprint sığdırıp, 600'ü 36.3,400'ü 23.5 rahat yaptı. Üç gün önce 1400'ü 1.33,1000'i 1.03,400'ü 25 rahat galobuyla koşuya eksiksiz hazırlanan Black Panther zoru başarabilecek performansa sahip olduğundan günün bankosu olarak öneriyorum.

KUĞU GÜZELİ

Bursa ve değişik pistlerde, uzun mesafeli yarışları zaman zaman etkili koşup iyi sonuçlar alan kısrak yarış hayatına giriş yaptığı İzmir pistine geri döndü. Çim pistte çok etkili olurken, kum pistinde ise bir çok yarışında ikincilikler ve tabela içerisinde yer bulmasını bilmiş bir isim. Rakiplerinin bir çoğu istikrarsız. Sert ve ciddi rakip olarak görünen ISLAH'I son üçüncülüğünde mağlup etmeyide başarmıştı. Kilosu ve rakipleri müsait Kuğu Güzeli FAVORİMDİR.

EL PATRON

İzmir çiminde grubun en istikrarlı ismi. Tam sekiz çim koşu galibiyetine sahip. Biri hariç 1200-1400 mesafeli yarışlarda idi. Özellikle ilgilileri binicisi Sinan Özen ile yoluna devam ettikten sonra kum pistte iyi işler çıkartıp,iki birincilik alırken, iki defa ise ikinci olduğu kum yarışları bulunuyor. Bugün tekrardan sevdiği piste dönüş yapan El Patron,1200'ü 1.18,1000'i 1.05,400'ü 25 rahat ve 600'ü 37,400'ü 25 rahat işleriyle kazanmaya en yakın gördüğüm isimdir. 

NOT: Sitemizin ayakta kalması ve kalkınması adına desteklerini esirgemeyip tıklamalar konusunda duyarlı davranan yarış sever dostlara teşekkür ederim. Biraz daha gayret gösterir isek memnun olurum. 

NORMAL ALTILIM

4.9.1.5.7
5.6.3.2.4
3.2.1.7
1-BLACK PANTHER
3.5.2.7.1
2-EL PATRON

35 TL 

ALTILIM

4.9.1.5.7
5.6.3.2.4
3.2.1.7.6
1-BLACK PANTHER
3.5.2.7.1
2.4

87.5 TL