Dünkü İzmir şablonumuz tuttu. Verdiğimiz paraları geri alamadık ama şanssızlığımın kırılması açısından bakıldığında benim için önemliydi. 

İlk ayak kim kazanırsa kazansın benim için sürpriz olmayacak bir yarış çünkü buradaki aprantiler bana fazla güven vermiyor. Hele ki dün 100 yarış kazanıp aprantilikten yeni çıkmış Umut Barlık'ın Kocaeli'de yaptıklarını gördükten sonra buradan at silmeye çalıştığım anlarda elim titredi. En az hatayla binenin kazanacağını düşündüğüm atlar arasında çok da fark olmayan bir koşu olacağından ben şablonda genel sıralamamla beraber hepsi diyeceğim. 

CASAMİRO: Casamiro son yarışında hem orjininden hem de çalışmalarından sebep sitede çok tutuluyor ve de herkesçe ilk sıralardan öneriliyordu. O gün izlediğimde gerçekten de aprantisi çok kötü bir biniş gerçekleştirmişti. 2 Şubat'ta aprantisi Mert Ali Solmaz'la yaptığı 1000 metrelik 25 - 1.03 rahat çalışması ve de eküri avantajından dolayı benim ilk atım olacak. 

TURAP: Aslına bakacak olursanız, Turap bu gruptan çok çok iyi at. Beni düşündüren şey hem kaçak atların varlığı hem de satış koşusu olması. Satış koşularında kimin geleceği hiç belli olmuyor. Hatta bazen öyle atlar geliyor ki şaşırıp kalıyoruz. Bu yüzden de bu ayakta hak sahibine hakkını vererek Turap'ı favori yazacağım ama sürpriz arayacağım bir koşu da olacak.

OĞUZBOYLU: Başarısız olduğu yarışı, bir önceki koşusunda çok sert, kendisinden büyük rakiplerle ve de uzunda koşmasına bağlıyorum. O uzun mesafeli yarışta pist de berbat bir haldeydi. Bugünkü yarışta Dorsa kaçacak, Ateşbibi de onu kovalayacaktır. Onların arkasında Dede Seydo, sağrısında Oğuzboylu arkalarında da Doru Yiğit, Özbatu ikilisi giderken düzlüğe gelindiğinde önce Ateşbibi ön tarafa hamle yapacak, hemen dışına Dede Seydo dolanacaktır. Bariyer dibinde yer tutan Oğuzboylu da bu esnada iç kulvara yaslanıp bariyerlerden aldığı güçle farkı açacaktır. Daha önce geçtiği rakiplerinin yanında bugün bir defa daha bankom Oğuzboylu olacak. 

DERİNMAVİ: Aslında maidenden çıktıktan sonra kazandığı tek yarış bize safkan hakkında her şeyi söylüyor; o tam bir uzuncu. Bütün anadan kardeşleri uzunda iyi koşuyor; Esramkızı, Taşkır, Rengül, Önderefe, Taçser... Hepsi de uzunda iyi. O yüzden kısadaki yarışlarını hiç mi hiç dikkate almıyorum. Son iki çalışması da harika olan Derin Mavi'yi ağır kilosuna rağmen kazanmaya yakın görüyor ve de alternatif tek öneriyorum.

3 Şubat / 1000 metre: 27 - 1.10 rahat
6 Şubat / 600 metre: 27.9 - 41.5 rahat

BORDEAUX: Her yarışında biraz daha iyi olan Bordeaux, üçüncü olduğu gün dışarılardan iyi bindirme yapmıştı. Gruptaki atlar çok istikrarsız ve de totosuna bakıldığında bile Bordeaux bunların önüne geçiyor. Ana kardeşi Persistence iyi bir at. 3 Şubat'ta yaptığı 1000 metrelik 25 - 1.04 rahat derecesi de güzel. Tüm bunlara bakarak şimdiye kadar koştuğu yarışlarda kör topal giden atlar arasında ilk sıradan yazmamız lazım. 

Sevgili arkadaşlar, her gün tekrar etmekten yorulmuyor musunuz? gibi bir soru sorduğunuzu duyar gibiyim ama elimizden de başka bir şey gelmiyor. Bizler burada elimizden gelen gayreti gösterirken ücretsiz olan bu sitenin yayın hayatını sağlıklı bir biçimde sürdürmesi için sizin üzerinize düşen bir görev de var. Lütfen reklam engelleyici kullanmayarak gerekli desteği gösterin. Teşekkür ederim. Şansınız bol olsun. 


Serkan Yaşar Adana At Yarışı Tahminleri 

5.8.7.3.4.1.2.6
4.6.9
1.7.2.11.4.5.6.3
3 OĞUZBOYLU BANKO
1 DERİN MAVİ // 5
3.6.8.1.7

67.2 TL // 134.4 TL