Dün ilk tahminimde çok başarılı olduğum söylenemez. Bankom kazandı ama bakıldığında yanlış tercihlerden dolayı şablonum dörtte kaldı. Kötü sayılabilecek bir gün geçirdim. Bugün  elimden geleni yapma ve alışma sürecini daha dikkatli tercihler yaparak geçme adına güvendiğim bankom ve tekimle yorumlarımı kısa-öz şeklin de yazarak şablonumu oluşturdum. Umarım faydası olur.

Çatalkaya günün önemli favorilerinden olarak dikkatimizi çekiyor. Ben orada dişi isim Horizon'dan farklı bir netice almasını bekliyorum. Belmont'u çok yakından tanıma ve izleme fırsatım olmuştu. Kazandığı koşuda uzun mesafe de etkili olabilecek aksiyonları ve çizgiyi geçişiyle beni kendisine itti. 

Günün üçüncü ayağı arap saçı derler ya o nitelikte bir koşu. Sadece Galyalılar hakkında küçük bir yorum yazma gereği duydum. Kilo avantajı safkan için çok önemli faktör olacak. En yakın rakibine 7 KG avantaj sağlamış, geçmişe gidip baktığımda eğer kilo avantajını elinde bulunduran safkan iyi durumdaysa çok önemli avantaj. Galyalılar'sa kazandığı ve ikinci olduğu yarışlarında ne denli formda olduğunu da belli eden isim. 

Dört isim arasında ön plana çıkan Badegül ve Prenses Die. Halis Karataş'ın Prenses Die'ye de binme olasılığı vardı. Tercihini Badegül tarafından kullanmasından ötürü  bence favori olmayı da hak ediyor. Rakibini çok yakından tanıması bir adımda olsa benim görüşüme göre avantaj sağlayacak şekilde. Bu aralar formu da tavan yapan Badegül 1000//1.03, 400//24.8 dereceli iş ve uygun rakipler yanında tekimdir. 

Güne gelecek olursak bankom Al Andakar'ın rakiplerine mağlup olması çok büyük sürpriz olur.Bir üst gurup isimleri son koşusunda neredeyse geçecekti Şahsım adına konuşacak olursam burada bir aksilik olmazsa rahat kazanmasını bekliyorum. Atakan Cem Dağdeviren'de daha önce üç defa çizgiye atmıştı. AL Andakar'ı. 1000//1.10-400//27 çalışarak işe de sahip. Günün bankosu olarak değerlendireceğim.

EDİTÖR: Bugünkü Twitter başlığımız #atlardanöğrendiğimşey. Atlar ve at yarışı size ne kazandırdı, ne kaybettirdi; onlardan neler öğrendiniz. Twitterda etiketimizle beraber paylaşabilirsiniz.